Fluturasi - Felicitari PISUCMIC !!! (108)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Buna dimineata!
dau o cafeluta bun, buna si ceiut si laptic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

salutari!!!
am aflat de pe FB ca mai este o graviduta aici!!!
felicitari pisucmic!!! o sarcina minunata si un bebe sanatos iti doresc!!
pup toate fetele si puiutii de pe aici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani Antonia!Cami, sa-ti traiasca fata, sa te bucuri de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

moulineta, multam de cafea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

la multi ani cami pt antonia!!!

va multumesc pt vorbele frumoase!!

stefy la tine scot bata, da??? pai se poate mami??? nici macar un salut din cand in cand :(((


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

deci vad ca al meu este cel mai somnoros o fi normal sa doarma atat?? si kk inca face de 5 ori pe zi

alexina voi cand va mutati????

ally parca ma s vedea pe mine




mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

Buna dimi.
am intrat dupa o noapte horror...azi noapte puiu meu a urlat pe ceas 2 ore sa l iau in brate in pat la noi, dar am ramas tare pe pozitii dar e tare greu sa consolidezi fiecare pas, eu parca nu eram asa cand eram mica de parca as sti sau or fi asa cu personalitate toti berbecutii? deja vizualizam imagine horror cu el dandu se cu fundu de pamant in mall ca vrea nu stiu ce cum mai vedeam pe alti saracii parinti jenati si nemaistiind ce sa le faca puiutilor, ma rog poate o iau eu prea devreme cu imaginatia dar mi e mie clar ca o fi mic dar nu mai e ca atunci cand avea 6-7 luni, acum stie ce vrea si nu se lasa pana nu obtine...uff si cu alaptatu va fi la fel, va fi jale cand o sa l intarc...in fine, multumesc mult
de raspunsurile/sfaturile legate de peste si eu aveam dubiile astea cu congelatu/peste gras/peste oceanic (cu precadere tonu e in cauza)
i am dat de 2 ori peste dupa 8 luni dar citisem in carte ca dupa 10 luni se da pana la 2 portii pe sapt ca e f sanatos si de aia m am ingrij de unde iau eu atata peste proaspat si bun..
mersi de pont ]mikki[/red cu metro o sa incerc acolo ca oricum merg acolo sa iau pampers si altele in cantitati mai mari..
drumu taberei e cam departe pt mine , mersi mandreeac
somon am vazut ca se dau la borcanase si la hipp si la milupa de la 6 luni dar aceste amestecuri contin in mod limitat carne /peste si restul legume deci nu mi se pare ca merita, oricum, dc ar fi dupa mine ar tbui sa am o ferma cu animale, gaine etc si o crescatorie bio de pastravi...
dya succes cu puiutu pot sa ti spun tot asa din ce am patit eu ca si la puiu meu a durat pana a trecut de la ciorbita lichida la mancarica tip felul doi, lasa i timp stomacelului sa se obisn dar insista cu o lingurita-doua in fiecare zi asa de gust dc accepta un pic, tot e bine si incearca s o faci consistenta cat mai lichida,mai ales la ficat; eu ii mai dadeam si la 3 si la 6 cate o lingurita ca sa se obisn cu gustul si acum incet-incet mi a acceptat si la masa de 13 si papa ok 100 g de mancare solida , asta tot de la fete parca a retinut o
va scriu si eu masa puiului aici

ora 6-7 lm
9 fructe, biscuiti+lapte sau mandarina sau apa
13 100 g carne cu legume + separat zema de supa
15 laptic sau restu de pranz
18 diverse budinci cu lapte (cam 180 de formula)
20 lm de nani-nani

legat de somn[red]strumfsi eu il mai scot cate 2 ore pe zi si n are nimic doarme dus ca e bine infofolit si e asa de odihnit dupa, eu am remarcat ca in casa nu doarme asa de bine max 1/2 ora -1 ora ca afara unde doarme f mult, adev e ca pe timpul verii il scoteam f mult in parc cate 4 ore pe zi si s a obisnuit sa doarma afara

trimit mesajul cel mai lung scris se vede ca am stat de paza

o zi frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

Aseara am disparut brusc ca eram rupta de oboseala..cred ca azi am sa trag un pui de somn la pranz cu Catalina ca ma trezesc la 7 de cand a inceput Cristi gradinita si sunt cam obosita

moulineta multumim pt cafeluta

strumph, acusi incarc pozele, nu vreau sa va amagesc

lalely, Cata papa asa:
8:00 - 180 lapte cu cereale
10:30 - fructe
13:00 - ciorba
17:00 - iaurt
21:00 - 240 lapte cu cereale

Alexina, miercuri la 11 o f bine. Sa ziceti unde..ca eu am fost o singura data in Afi. Ne vedem la restaurante, sau unde?.
Incearca sa nu o mai lasi pe Teea sa manance cu jucarii..este inceputul mofturilor la masa...stiu f bine asta pt ca la fel am facut si eu cu cristi..Mancarea tb mancata la masa

somleac, multi pupicei la copii mancaciosi

dya, de ce ti neaaparat sa-i dai si seara mancare gatita? mesele lui sunt ok. cat despre olita..ficare face ce crede...

yasmi, stefy e mai activa pe FB. Nu iti faci si tu cont acolo?

miki, tu cand incepi serviciul? Cum mai sunt copii? Ai rezolvat cu masajul lui vlad?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

somleac pai Lucas daca nu are al 3 lea somn si el pica frant la ora 20.30

in legatura cu dormitul impreuna cu bebele in pat nu ma bag la discutii. aceasi parerea ca si mada o am si eu. ocazional nu o vad ca si pe o problema dar noapte de noapte....hmm...o sa fie mai grea ruptura aceasta cand vor mai creste.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

off am trimis cu rosu jumate de mesajse vede ca nu ma pricpe ma poate ajuta cineva sa editez mesaju ?

FELICITARI pisuc sarcina usoara si bebe la termen
La multi ani Cami pentru Antonia

Mergi la inceput