Fluturasi - Felicitari PISUCMIC !!! (108)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mai vreti aventuri din casa plina?

Am facut acu seara o tocanita de vitel( in oala sub presiune), am socotit eu ca fac foarte multa si aveam de gand jumatate sa o combin cu mazare iar cealalta jumatate sa ii mai dau un clocot cu un pic de bulion si sa le servesc la flamanzi cu macaroane. Eram cu baietii la cina, Ghighi a adormit la scaunel si le zic ca ma duc sa o culc sa manance cuminti. In timp ce-i dadeam tzitzi la printesa vine Alex sa ma intrebe daca nu pot gusta un pic de tocanita ca asa bine miroase si le e pofta. Si au gustat-o mai frate mai bine de jumate. S-au dus pe apa sambetii planurile mele ca doua zile am liber la gatit.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Irina,exact asa mi se intampla si mie,numai ca noi dormim pe rand cu el.Nu are loc cu noi in patul de mijloc si plange..in patul lui doar cu o persoana se fataie el cat vrea!!!
Daca nu l-as fi lasat niciodata acolo alta era povestea...

Somleac..inseamna ca gatesti foarte bine!!!Asta este,trebuie sa o iei de la capat...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ally ai schimbat blugii? Ce sot intelegator ai. Sa-ti traiasca si sa-ti faca toate poftele.

Ailed, super masuratori. Doua manechine ce mai. Uff ce-as vrea si eu sa am in plus doar 700 g.

Noi cu programul de masa suntem cam aiurea, ce sa mai spun ca de sarbatori ajunsesem din nou la alaptare exclusiva. Acum mananca cam asa: 5-6 tzatza
9-10 fruct cu cereale/branza
13-14 tzatza
17-18 legumele
20-21 tzatza
Masa a 3-a nu gasesc unde sa o bag. Daca am incercat sa-i dau mai des sa manance nu mai mananca nimic cum trebuie si iese o mare porceala.

BByasmi , Ilinca are un singur somn de maxim 2 ore , dar seara la 20 pica lata.

Am comandat bariera de protectie din asta
http://www.e-kid.ro/shop/product.php?id_product=20 . Multumesc Strumph pentru taspuns.

Ma duc la nani ca dimineatza trebuie sa ma trezesc devreme. Azi dimineata m-am trezit la 6 si nu m-am incadrat cu toate, asa ca am plecat nemancata. Dimineatza incerc cu un sfert de ora mai repede. Ufff ce greu imi e pana imi intru in ritm.

Noapte buna.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Strumph este superba Sophia! imi place cum taraie pantalonasii!! iar ochisorii

Roxi ce ritm are in ea micuta Anastasia! In curand isi pune singurica muzica ce ii place!

Yasmi bucataria este de nota 10! astept pozele cu voi in casuta cea noua!

Ailed 8 Kg a avut si zana mea la 8 luni! sanatoase sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Doamne Somleac, ce program ai!
Cred ca as pica prima, ianintea copiilor daca as avea programul tau!
Deci tu vrei sa muncesti toata ziua de la 5.30 la 23.30? Si sa mai intri si pe forum sa ne dai sfaturi?
Pfiuu... Te admir sincer cata putere ai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Lalely nu stiu ce sfat sa iti dau...eu sant precum Irinuca: Maria doarme cu noi in pat de la mijlocul lui decembrie si avem aceeasi problema: ne place sa dormim impreuna! ne place cand da cu manutele si ne atinge obrajii, in timpul noptii se rasuceste uneori cu fata catre mine si ma ia in brate, dimineata ne trezeste nerabdatoare...in concluzie nu o mutam inca in patutul ei! (noroc ca mai avem si alte camere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Alexina spor la cumparaturi! nu mai e mult si va mutati in casuta noua!

Somleac de unde ai atata energie??? spune-mi si mie secretul! felicitari pt organizare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Madutza bine ca nu e Cata mai rau! buna oferta ai gasit la remodelare! sa ai parte de relaxare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna seara!
Am ajuns acasa acum jumatate de ora...A fost o seara tare aiurea si grea. Va puneam ca acel mall este la cam 100-110 km de noi....eiiiii, am gresit iesirea pe autostrada EU si am ocolit ceva prin dita/mai traficul.Una peste alta 2 tampti neatenti la volan erau cat pe ce sa ne loveasca ...nu va spun cat ne-am speriat...unul la dus, altul la intors.Nororcul nostru a fost ca dupa toate peripetiile si nervii suportati, Eduard a stat foarte linistit si apoi s-a culcat acolo in spatele meu.In fine, am schimbat blugii cu altii si pe langa mi-am mai luat 2 bluze.Ii multumesc Lui Dunmezeu ca am un sot exemplar, minunat, rabdator si foarte intelegator.
Va puuup pe toate si va doresc o seara linistita!!!
Pe maine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna seara mamici
roxi, anastasia este o scumpa, o sa zapaceasca toti baietii. asa danseaza si cristian al meu, cum aude un pic de muzica cum incepe sa topaie si cauta diperat ceva de care sa se tina, danseaza si la reclamele care au muzica pe fundal,e mortal si tot asa face si cu usile de la dulap. o data si-a prins si degetele destul de tare.
strunf , sophia e tare dragalasa.imi place tare mult cum o imbraci.in schimb eu nu as i tinut-o atat afara.dar na,,, fiecare cum considera ca e mai bine. multi pupici la piscoata scumpa scumpa
pisuc felicitari sa ai o sarcina usoara si la termen cu un bebe sanatos si voiosun buchet mareee.
fetelor am o mare problema.copilu meu papa dimineata iaurt smplu sau cereale humana, la amiaza borsulet iar seara fructe cu biscuiti sau branzica calcica.am tot incercat sa ii mai dau si altceva la masa de seara. adica in loc de fructe am incercat in seara asta cu ficatel fiert in lapte amestecat cu un cartofior. nu vreti sa stiti cum a facut... vro trei minute a stat incordat si tot ii venea sa vomite si se scutura din toate incheeturile... parca ii dadusem otrava.si dupa nici nu a mai vut sa pape nimic. am mai incercat in alte zile cu outz, pilaf, branzica cu smantana si mamaliguta, fructe cu branzica de vaci, pire de cartofi, piure de legume: morcov, catof ardei, dovlecel, in diferite combinatii, etc. la fel face la toate. oare ce e de facut? ce ma sfatuiti?borsuletul il fac cu carnita, daca ii maruntesc carnita in castronel nu il mai papa, daca nu ii pun carnita papa.offf tare e mofturos. asa face si verisorul lui si eu nu o credeam pe cumnata cand imi zicea, credeam ca doar ii face mofturile si nua insistat ea, ziceam ca al meu nu o sa faca asa si o sa manance ce ii dau eu dar... efectiv nu am cum sa insist, face foarte urat, in seara asta nu mai stiam ce sa ii fac sa il relaxez, era intr-o continua stare de voma.
pana la urma a papat dupa vreo 2 ore un pic de para cu un biscuite.
aaaa azi avem si primul kk la olita. stiu ce s spune ca tre sa il pui dupa 18 luni si bla bla-uri dn astea, dar cand am vazut ca se screme l-am dezbracat repede si l-am pus pe olita. si nu a durat mai mult de 2 minute.
va . noapte buna si multumesc pt raspunsuri

Mergi la inceput