Piersicute de iul-aug 2012 ( 6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Salut -- eu clar nu am un inceput de an prea bun... a murit bunica-mea, a reusit pana la urma, cu o carutza de bani, tata sa ajunga in Romania, eu am ajuns la mare, din pacate Jane s-a teezit cu febra in ziua in care plecam, am mers la doctor, unde am asteptat o ora, ceea ce nu s-a intamplat niciodata, m-am enervat ingrozitor, cred ca aer o asistenta noua in fine... Doctorita nu a vazut nimic, a zis ca e o raceala, sa ii dam doar ibuprofen/paracetamol cand are febra. Insa tot a facut febra 3 zile si a inceput sa se traga de urechi, aici la mare nu am avut unde sa o duc, ca nu am incredere in spitalele chinezesti, asa ca i-am dar antibiotic. A parut un pic mai bine, dar azi efectiv a plans/marait toata ziua, nu s-a dat jos de la mine din brate, a fost cumplit. Ma gandesc ca poate ii ies ultimele masele, ca parca tin minte ca in jur de 2 ani apar... Acum seara i-am dat ibuprofen si a adormit ca niciodata, la 7 jumate... IAr eu, aici la caldura ma simt mai rau decat in Shanghai. E frumos la mare, dar imi accentueaza starea de greata... Ca sa nu mai zic ca ma cert cu mama non stop... e o relatie intrata in cerc vicios si nu stiu cum o sa iesim din el...

IN fine...poate o sa fie mai bine maine...

Laura -- pentru arsuri poti sa iei dicarbocalm fara nici o grija.

Adarev -- mie mi se vede burta din primele saptamani, acum zici ca am 5-6 luni pe putin.

Va pup, fetelor, incerc sa adorm, ca de cateva nopti dorm foarte prost...

Delia, 9+ si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

roxypuy, eu am morfofetala la 12 saptamani, pe 30 ianuarie, sange pt bitest mi-a luat saptamana trecuta cand eram in saptamana 9

si eu stau cu frica sa nu patesc ceva si as merge saptamanal la eco, pana pe 30 ianuarie mi se pare o gramada de timp, dar sper sa fie bine

felicitari, b_1403, pt rezultate, multa sanatate si in continuare

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxypuy

Daconst, intri pe profil personal, optiuni profil si vezi ca ai akolo spatiu de semnatura. daca vrei sa iti apara si icon cu burtik scrii intre paranteze patrate gravi si apoi x sapt sau gravired si apoi x sapt.
vezi ca poti sa previzualizezi semnatura ca sa te asiguri ca e corect si atebtie ca nr de sapt nu se actualizeaza automat! trebuie sa intri tu si sa actualizezi.
pup!



Roxy
13 sapt



Mersi mult...nu vedeam de ochelari.
Cred ca acum se vede.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



13 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Hello, fetele!!

Va rog sa ma stergeti din listuta, bebe s-a oprit in evolutie si a trebuit sa trec printr-un chiuretaj :((.Va pup cu drag!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Laurika imi pare nespus de rau! Fii tare si mergi inainte. E un moment prin care si eu am trecut de 2 ori, cuvintele sunt de prisos.

----------------------------------------------
MUTATIA 677 C>T MTHFR HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C MTHFR HETEROZIGOTA.
MUTATIA -675 4G PAI-I HOMOZIGOTA.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

laurika1982 ,
Imi pare foarte rau , mult curaj si Doamne Doamne sigur are alte planuri cu tine .


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Of,Laurika,nici nu stiu ce sa spun.
Imi pare tare rau.Iti doresc multa putere sa treci mai departe si sa nu dureze prea mult pina o sa ai din nou bb in burtik.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



13 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna, fetelor,

Imi pare tare rau pentru cele ce au probleme, in primul rand pentru Laurika. Ce pot sa iti spun draga mea decat curaj, nu iti pierde speranta, ai deja un baietel, va veni cu siguranta si al doilea bebe la timpul lui, hotarat de Cel de Sus. Ai de partea ta tineretea!
Freedelia, calm si rabdare iti doresc, macar o ai pe mama langa tine, chiar daca apar nelipsitele conflicte, e mai bine ca o ai, eu mi-as fi dorit imens sa am sprijinul mamei mai ales acum, dar am pierdut-o de ani de zile...avea doar 61 de ani. A plecat fara sa traiasca bucuria de a astepta si de a tine in brate primul nepot/nepoata. Cu rabdare se rezolva toate. Multa sanatate micutei!
Muraturica tin pumnii in continuare sa nu faci varicela.
Mealex si, daca nu ma insel, daconst, si voua rabdare sa stati la pat, nu faceti eforturi inutile ca si in casa daca iti pui mintea sunt tot felul de lucruri de facut care necesita efort fizic, stati cumintele si sa auzim numai vesti bune.
Carmina ma bucur ca esti mai bine cu durerile de cap, arsurile si la mine vin, trec, nu e ceva constant, oricum suportabile.
Eu am fost racita in weekend si inca mai sunt, am venit la birou ca nu prea am incotro. Aici nu e oscilococcinum sau nu am gasit eu... in fine ma tratez cu destul succes cu ceai din lamai fierte (fara zahar din cauza diabetului). Am facut aseara si scurte inhalatii deasupra ibricului cu ceai (stiti voi, cu prosopul pe cap)si baie de picioare cu sare de baie. Si m-am simtit mult mai bine, azi doar stranut si imi curge nasul. Aici a fost un frig groaznic, in jur de -20, dupa furtuna de zapada 2 zile. asa ca avem de toate, si zapada, si frig... M-am obisnuit cu vremea asta demult, dar ce nu imi place e ca trebuie sa imi dezghet si curat zilnic masina. Poate e mai greu sa fim gravide iarna din punctul asta de vedere, pe de alta parte va fi si fain cu bebelusii nostri la vara...plimbari intr-o veselie.
Sa dea Dumnezeu!
Va pup pe toate.


14 +

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Fleurdelise, multumesc de sfaturi si incurajari! Mie imi e f clar ca daca vreau sa am o sansa in sarcina asta, trebuie sa stau numai in pat. Eu nu fac absolut nimic im casa, stau in pat, merg la baie si cand sunt singura, imi iau rapid ceva de mancare din frigider.
Inhalatiile sunt f eficiente, poti pune niste picaturi de ulei esential de menta, eucalipt, etc. Poate incerci si o frectie cu alcool. Poti face si gargara cu apa sarata, ajuta ca germenii din gat sa nu ajunga la plamani. Multa sanatate!
Laurika, e greu, te inteleg, am trecut prin asta de 2 ori...gandeste-te la copilasul tau si gandeste-te ca e posibil sa fi fost o problema si ca e mai bine asa.

Doamne ajuta sa fim bine, intr-un fel sau altul!



10 saptamani si 3 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi,
Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Tarosin 6/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 800 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Of, fetelor.Laurica, imi pare rau , cuvintele nu-si au rostul,dar asa cum spunea si Fleurdelise,dumnezeu va alege momentul si pentru bebe 2.Fetelor,eu am venit de laserviciu am gatit rapid, le-am pus sa manance, am facut curat si apoi m trecut la lectii.Acum am termint.Roxypui, si pe mine ma apuca ingrijorarile, dar, stiu ca nu a nicio putere in momentul de fata si sunt cu totu ingrija lui Dumnezeu.Mealex imi pare bine ca esti cumintica, la fel si Daconst.Freedelia, calm fata mea, ai grija de cea mica, iar conflictele cu mamele sunt uneori inerente.Valy, eu am ramas la Rotaru. Abia pe 27 pe mine m-a chemat ptr.eco.Burta nu mi se vede decat foarte putin si mai mult seara, cand ma balonez.Deocamdata intru in toti pantalonii, probabil nu pentru mult timp.Fetelor, voi va faceti dus sau bai in cada cu apa nu prea fierbinte. Pe mine m-a urlat mama sa nu cumva sa-mi mai fac bai in cada.Va las acum, va pup pe toate si aveti grija de vo.Fleurdelise, ai facut amniocenteza?

Mergi la inceput