Piersicute de iul-aug 2012 ( 6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

[quote]citat din mesajul lui roxypuy

hello burtici! ce faceti?
eu sunt in medical tt saptamana intrucat durerea de gat s-a agravat si aproape k nu mai am glas n-am facut febra, dar tre sa stau cuminte in casa ca sa nu ia amploare...mi-am luat oscillococcinum si decasept si bag la greu ceai cu miere si muuullttaaa lamaie.
am primit si rezultatele de la analize si urina e ok, insa la secretie mi-a iesit candida exact cum banuiam astept sa-mi iasa si paps-ul la sf saptamanii si luni cd merg la echo+DT vreau sa vad de cand pot sa fac tratam pt candida.
in rest, sunt bine...usor panicata pana ajung la echo luni sa-l vad pe BB...nu stiu, am asa o stare de neliniste, vreau sa treaca timpul mai rpd si sa-l vad pe BB...mi-au trecut tot felul de ganduri prin cap, sa nu cumva sa se opreasca in evolutie nu mai am greturi de vreo saptamana (am inteles ca ar fi normal), burtik se vede f putin, am luat doar 1 kg pana acum...nu stiu ce sa zic
voi cele mai avansate cum stati cu simptomele? nu stiu de ce m-am panicat asa deodata...abia asteptam sa scap de greata si acum...

Roxy
13 sapt
Roxy nu te mai nelinisti atat , eu nici 12 sapt nu aveam si greturile s-au mai domolit , asta este foarte bine , ca asa te mai linistesti .
La mine burtica se cunoaste destul de bine , cred ca asta tine si de constructia fiecaruia .



14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Am un chef nebun de a merge la cabinet astazi ... ninge, ninge si iar ninge , dar asta nu m-ar deranja .... frigul ma scoate din minti, ca parca astazi este mai rece decat saptamana trecuta !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 16 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Am un chef nebun de a merge la cabinet astazi ... ninge, ninge si iar ninge , dar asta nu m-ar deranja .... frigul ma scoate din minti, ca parca astazi este mai rece decat saptamana trecuta !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 16 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."


ce frumos ca la voi ninge , imi este dor de zapadaaaaaaa !!!

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Daaa ... de mult nu am mai avut asa o iarna !!!

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 16 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

ms mult de incurajari fetele incerc sa gandesc pozitiv i-am zis sotzului ieri k mi-ar placea sa avem un echograf acasa si sa-l vdm pe BB ori de cate ori vrem
laura, eu mi-am potolit arsurile cu lapte sau iaurt, insa mi-a zis dr ca avem voie sa luam si maalox (de preferat sirop). poate functioneaza si la tine cu laptic
roxi25 - si eu tot la dr albu la medlife sunt tu ai facut DT? mie mi s-a parut ca m-a chemat cam tarziu, dar mi-a zis ca se poate face pana la 13 sapt si 6 zile, iar eu luni cd merg o sa am 13 si 2 zile deci sunt in grafic.

pup!

Roxy
13 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Buna burtici...
Sambata am facut dublu test...adica masuratorile pentru ca rezultatul la sange il astept astazi. Micutul meu era ff activ, iar din ce a vazut doctorita pare sa fie totul in regula cu el. Mi-a zis ca s-ar putea sa fie un baietel.
In rest, am avut o sarcina ca si cum nu as fi avut..fara greturi, ameteli si altele...asta bineinteles pana astazi cand ma luat o greata extraordinara (si eu care credeam ca daca am implinit 12 sapt am scapat). Aaa si de 3 zile am si insomnii, dorm doar vreo 3 ore pe noapte ceea ce ma facut sa nu dau deloc randament la servici. In rest astept sfarsitul programului si poate un somn bun la noapte.
O saptamana minunata








12 + , viitoare mamica de print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Roxypuy,eu zic ca de la 12 saptamani e mai mic riscul sa se opreasca in evolutie.Acum ai ajuns in varful dealului,se zice ca e mai usor.Eu parca chiar am simtit asta.

Zizou,eu trebuie sa stau in pat dar chiar nu pot.adica stau vreo ora apoi cobor si mai fac cite ceva,apoi iar pauza.Oricum dr meu a spus ca daca e sa pierzi sarcina,o pierzi si daca stai numai in pat.Depinde de multi alti factori.Si cel mai important e sa asculti semnalele pe care ti le trimite corpul.Eu de exemplu dupa o zi intreaga de shopping simteam ca sunt epuizata si abia cind am ajuns acasa am reusit sa stau in pat.Si n-am patit nimic,adica la fel am avut dureri sau sangerari ca atunci la inceput cind am stat numai in pat.

Poate ca eu sunt la al doilea si sunt mai curajoasa,dar simt ca o iau razna numai in pat.


www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Nu imi vine sa cred ca in sfarsit se termina si programul de lucru.
Fetelor care va doriti zapada, o dau eu pe toata ca eu visez la o vara continua.
Roxypui, stiu si eu ce usor e sa intri in panica. Ma simt paranoica in permanenta, fara nici un motiv. E important sa ramanem calme. Incearca sa iti ocupi timpul...cu orice...numai sa nu te mai gandesti la prostii...
B_1403 ma bucur ca bebele tau e bine.
Eu merg la medic vineri dimineata. Mi se pare atat de mult pana atunci.
Va pup pe toate.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Nu reusesc sa-mi pun la semnatura nr saptamanilor.nush ce naiba fac ca nu imi apare nimic la profil.of ca sunt si blonda si gravida.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Daconst, intri pe profil personal, optiuni profil si vezi ca ai akolo spatiu de semnatura. daca vrei sa iti apara si icon cu burtik scrii intre paranteze patrate gravi si apoi x sapt sau gravired si apoi x sapt.
vezi ca poti sa previzualizezi semnatura ca sa te asiguri ca e corect si atebtie ca nr de sapt nu se actualizeaza automat! trebuie sa intri tu si sa actualizezi.
pup!



Roxy
13 sapt

Mergi la inceput