Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

Piersicute de iul-aug 2012 ( 6)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

Laura32

1554 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura32 un Mesaj Privat
eu am fost la eco-avem 9 sapt si cateva zile-2 maini-2 picioare

Imi place ca bebe are si maini si picioare si este intr-o continua miscare .... cred ca daca ne-ar tine la ecograf o zi intreaga , nu am pleca de acolo

14+
Mergi la inceput

valy27

656 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite valy27 un Mesaj Privat
mie ,in paranoia mea,mi se pare ca incepe sa se lateasca.
ce-i drept am 47 de kg-cred c-o sa se vada mai repede burtica.
adrev-deocamdata tot la promed.miercuri ma vad cu dr predoi,ii spun ca nu pot naste la regina m, si sa vad pe cine-mi recomanda pt nastere la un spital de stat. n-as vrea sa renunt de tot la ea.tu-te-ai hotarat la dr rotaru,nu?

Mergi la inceput
Daconst
Daconst

2678 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Daconst Adauga semn de carte la raspuns Trimite Daconst un Mesaj Privat
Bine v-am regasti burtici!

Am venit sambata noaptea de la munte si duminica am avut program de curatenie si facut mancare ca am avut musafiri si eu sunt cu capul daca nu e tot bec in casa.
Va dati seama ca nici vorba de stat in pat in ultima vreme.Mai am dureri,mai bag un nospa,mai am sangerari,dar sunt maronii,acum Dumnezeu cu mila.da eu asa sunt,fire activa si obisnuita sa fac mereu tot si singura.
Parca dupa ce am trecut de 12 saptamani sunt un pic mai bine,dar joi am programare la dr si vedem.
Azi-noapte parca am simtit pe bb,dar nu stiu daca nu am visat,ca parca e cam repede.

In rest am burtoi de 5 luni,pe cintar nu vreau sa ma urc ca ma sperii,nu am nicio greata,nimic si parca simt ca tot baiat fac.

V-am tot citit,dar am uitat ce aveam sa raspund,sunt rau cu capul.

De acum sper sa fiu mai activa pe forum,ca in rest si asa nu am nimic de facut.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

ZIZOU

438 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ZIZOU un Mesaj Privat
O saptamana buna, burtici si sper sa va treaca din starile de rau.
Eu sunt fericita, sunt in concediu de odihna 2 saptamani si apoi in concediu de risc maternal.
Problema este ca nu pot face efort si trebuie sa stau cat mai mult in pat.
Mergi la inceput

MeAlex

3768 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMeAlex Adauga semn de carte la raspuns Trimite MeAlex un Mesaj Privat
Zizou, nu te gandi ca e greu, gandeste-te ca asta ai de facut, iei fiecare zi pe rand si vei vedea ca nu e asa greu...eu stau de 2 saptamani si m-am pregatit sufleteste ca e posibil sa stau toata sarcina. Important e scopul! Nu te gandi intr-una ca e greu, ca nu iti place,ca ai face altceva, etc...ia-o ca atare!

10 saptamani si 3 zile

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi,
Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Tarosin 6/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 800 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput
muraturica
muraturica

742 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite muraturica un Mesaj Privat
Curaj fetelor "consemnate" la pat. Nu o sa fie chiar atat de greu. Ganditi-va ca dupa ce vine bebele nu o sa mai aveti timp de lenevit si profitati acum.
Laura, super vesti.
Eu in continuare ma lupt cu greata si cu durerea de burta. No-spaul se pare ca nu si-a facut efectul cine stie ce si greata numai matinala nu e....Din pacate nu pot pleca acasa. . Sper sa treaca cat mai repede timpul si sa se termine programul.

8+

Editat de - muraturica on 16/01/2012 12:40:24
Mergi la inceput

r_ocsy

3054 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite r_ocsy un Mesaj Privat
Buna !

Eu sunt bine , ca de obicei . In weekend am facut curat, de mancare si am fost in vizite. Sofia a racit, habar nu am unde, am sa o duc maine la doctor.
In rest ... nimic nou, burtica abia se vede, chef nu am de nimic si tot asa.

Va doresc o saptamana cat mai reusita !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 15 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."
Mergi la inceput

roxypuy

779 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiroxypuy Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxypuy un Mesaj Privat
hello burtici! ce faceti?
eu sunt in medical tt saptamana intrucat durerea de gat s-a agravat si aproape k nu mai am glas n-am facut febra, dar tre sa stau cuminte in casa ca sa nu ia amploare...mi-am luat oscillococcinum si decasept si bag la greu ceai cu miere si muuullttaaa lamaie.
am primit si rezultatele de la analize si urina e ok, insa la secretie mi-a iesit candida exact cum banuiam astept sa-mi iasa si paps-ul la sf saptamanii si luni cd merg la echo+DT vreau sa vad de cand pot sa fac tratam pt candida.
in rest, sunt bine...usor panicata pana ajung la echo luni sa-l vad pe BB...nu stiu, am asa o stare de neliniste, vreau sa treaca timpul mai rpd si sa-l vad pe BB...mi-au trecut tot felul de ganduri prin cap, sa nu cumva sa se opreasca in evolutie nu mai am greturi de vreo saptamana (am inteles ca ar fi normal), burtik se vede f putin, am luat doar 1 kg pana acum...nu stiu ce sa zic
voi cele mai avansate cum stati cu simptomele? nu stiu de ce m-am panicat asa deodata...abia asteptam sa scap de greata si acum...

Roxy
13 sapt
Mergi la inceput
Porumbita
Porumbita

5438 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Porumbita un Mesaj Privat
pt gat poti lua si homeovox pt adulti; e homeopat dar eu l-am testat cu succes sarcina asta

Mergi la inceput

r_ocsy

3054 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite r_ocsy un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui roxypuy
voi cele mai avansate cum stati cu simptomele? nu stiu de ce m-am panicat asa deodata...abia asteptam sa scap de greata si acum...

Roxy
13 sapt

Pai eu una, greturi nu am avut deloc .... si pana nu am fost la eco la 12 saptamani imi treceau si mie mai multe prostii prin cap. La kg tot la unul ma inscriu si eu, burta putin vizibila iar greturi dispar incepand cu a 12 saptamana ... deci .... eu zic sa stai linistita !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 16 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com