Piersicute de iul-aug 2012 ( 6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

eu am fost la eco-avem 9 sapt si cateva zile-2 maini-2 picioare

Imi place ca bebe are si maini si picioare si este intr-o continua miscare .... cred ca daca ne-ar tine la ecograf o zi intreaga , nu am pleca de acolo

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

mie ,in paranoia mea,mi se pare ca incepe sa se lateasca.
ce-i drept am 47 de kg-cred c-o sa se vada mai repede burtica.
adrev-deocamdata tot la promed.miercuri ma vad cu dr predoi,ii spun ca nu pot naste la regina m, si sa vad pe cine-mi recomanda pt nastere la un spital de stat. n-as vrea sa renunt de tot la ea.tu-te-ai hotarat la dr rotaru,nu?

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,fraxiparina0.3,acum 0.4.utrogestan200mg 4/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+9 sapt, doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Bine v-am regasti burtici!

Am venit sambata noaptea de la munte si duminica am avut program de curatenie si facut mancare ca am avut musafiri si eu sunt cu capul daca nu e tot bec in casa.
Va dati seama ca nici vorba de stat in pat in ultima vreme.Mai am dureri,mai bag un nospa,mai am sangerari,dar sunt maronii,acum Dumnezeu cu mila.da eu asa sunt,fire activa si obisnuita sa fac mereu tot si singura.
Parca dupa ce am trecut de 12 saptamani sunt un pic mai bine,dar joi am programare la dr si vedem.
Azi-noapte parca am simtit pe bb,dar nu stiu daca nu am visat,ca parca e cam repede.


In rest am burtoi de 5 luni,pe cintar nu vreau sa ma urc ca ma sperii,nu am nicio greata,nimic si parca simt ca tot baiat fac.

V-am tot citit,dar am uitat ce aveam sa raspund,sunt rau cu capul.

De acum sper sa fiu mai activa pe forum,ca in rest si asa nu am nimic de facut.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

O saptamana buna, burtici si sper sa va treaca din starile de rau.
Eu sunt fericita, sunt in concediu de odihna 2 saptamani si apoi in concediu de risc maternal.
Problema este ca nu pot face efort si trebuie sa stau cat mai mult in pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Zizou, nu te gandi ca e greu, gandeste-te ca asta ai de facut, iei fiecare zi pe rand si vei vedea ca nu e asa greu...eu stau de 2 saptamani si m-am pregatit sufleteste ca e posibil sa stau toata sarcina. Important e scopul! Nu te gandi intr-una ca e greu, ca nu iti place,ca ai face altceva, etc...ia-o ca atare!



10 saptamani si 3 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi,
Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Tarosin 6/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 800 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Curaj fetelor "consemnate" la pat. Nu o sa fie chiar atat de greu. Ganditi-va ca dupa ce vine bebele nu o sa mai aveti timp de lenevit si profitati acum.
Laura, super vesti.
Eu in continuare ma lupt cu greata si cu durerea de burta. No-spaul se pare ca nu si-a facut efectul cine stie ce si greata numai matinala nu e....Din pacate nu pot pleca acasa. . Sper sa treaca cat mai repede timpul si sa se termine programul.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Buna !

Eu sunt bine , ca de obicei . In weekend am facut curat, de mancare si am fost in vizite. Sofia a racit, habar nu am unde, am sa o duc maine la doctor.
In rest ... nimic nou, burtica abia se vede, chef nu am de nimic si tot asa.

Va doresc o saptamana cat mai reusita !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 15 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello burtici! ce faceti?
eu sunt in medical tt saptamana intrucat durerea de gat s-a agravat si aproape k nu mai am glas n-am facut febra, dar tre sa stau cuminte in casa ca sa nu ia amploare...mi-am luat oscillococcinum si decasept si bag la greu ceai cu miere si muuullttaaa lamaie.
am primit si rezultatele de la analize si urina e ok, insa la secretie mi-a iesit candida exact cum banuiam astept sa-mi iasa si paps-ul la sf saptamanii si luni cd merg la echo+DT vreau sa vad de cand pot sa fac tratam pt candida.
in rest, sunt bine...usor panicata pana ajung la echo luni sa-l vad pe BB...nu stiu, am asa o stare de neliniste, vreau sa treaca timpul mai rpd si sa-l vad pe BB...mi-au trecut tot felul de ganduri prin cap, sa nu cumva sa se opreasca in evolutie nu mai am greturi de vreo saptamana (am inteles ca ar fi normal), burtik se vede f putin, am luat doar 1 kg pana acum...nu stiu ce sa zic
voi cele mai avansate cum stati cu simptomele? nu stiu de ce m-am panicat asa deodata...abia asteptam sa scap de greata si acum...

Roxy
13 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

pt gat poti lua si homeovox pt adulti; e homeopat dar eu l-am testat cu succes sarcina asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxypuy
voi cele mai avansate cum stati cu simptomele? nu stiu de ce m-am panicat asa deodata...abia asteptam sa scap de greata si acum...

Roxy
13 sapt


Pai eu una, greturi nu am avut deloc .... si pana nu am fost la eco la 12 saptamani imi treceau si mie mai multe prostii prin cap. La kg tot la unul ma inscriu si eu, burta putin vizibila iar greturi dispar incepand cu a 12 saptamana ... deci .... eu zic sa stai linistita !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 16 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput