Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Buna seara fetele mele!!!

La multe lunite:

INGRID si EDUARD de cristy1977
PHILIP-CHRISTIAN de Krissy
LEONARD-CRISTIAN de Veronica75



Azi m a terminat Imi, are o energie imensa, s a intors in prostie de pe o parte pe alta. Ma duc s o culc si revin!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebinuta

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

fetele ai vostri mai regurgiteaza??? ca al meu m-a innebunit,are zile cand nu,apoi knd da aafara aprope la fiecare masa,dar adevaru e ca dupa ce papa nu ii stau picioarele....

Mami de Razvan si Rares


Si Robert regurgiteaza...de obicei cand scoate si aerul....deci ne murdarim si noi inca zilnic


Bebinuta de
Ada(30 nov 2006) si de Robert (11 iulie 2011)




Luca a regurgitat in maternitate de 2-3 ori si apoi acasa maxim de 3 ori in prima saptamana si de atunci ABSOLUT DELOC!
Nici macar o picatura .....


Giuliana sanatate mamei tale...mama saraca e disperata si sufera cu inima.....il suna pe fratele meu din 10 in 10 min

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Crisspy, fetita ta e f frumoasa si arata f f bine, nu pare slabuta, dimpotriva.Si are niste ochisori superbi.

Ilida, eu i-am dat avocado in amestec cu putina banana si a papat bine.Insa ma feresc si eu de tot ce constipa.Cred ca poti incerca si cu mar copt cu a spus Paula, o sa incerc si eu.


Noi raportam doua intoarceri pe burta ca pe o mare victorie, insa m-a durat gura si mana ca tot ii intindeam o jucarie ca sa o fac sa se deplaseze.Spontan asa nu o face...
Am introdus si noi avocado cu succes, iar duminica am facut si eu salata, pe care am papat-o pe paine de simteam ca-mi plezneste burta.M-am prajiturit si eu si am mancat 10 prajituri duminica.Trebuie neaparat sa ma apuc de o cura...


Pupp toate fetele cu drag.


Felicitari pentru...rostogoliri Si noi incercam astazi avocado+ mar sa vedem ce zice dlui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Eu m-am placintit astazi, am mancat vreo 4 bucati mari de placinta, dar a mancat si Eva doua

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mai fetele prajiturite,voi nu va ganditi si la noi cele care nu avem timp,ca eu una mor de pofta?
Sa va fie de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Buna seara
Eu am avut un week-end plin: sambata am fost cu fetele prin oras si la patinuar, duminica am fost in vizita la niste rude, aseara eram franta de oboseala, am apucat sa citesc dar nu am mai avut rabdare sa si scriu. Azi a incepu scoala si gradinita si de la 6 jumate dai si pregateste copiii de plecare.

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)


Bafta la scoala dragelor si spor mamei dimineata ca tare greu mai este!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

[quote]citat din mesajul lui AlyMih

Buna seara fetele

De aseara Ianis a ragusit la modul ca nu putea nici sa mai planga
Astazi am avut programare la doc pt vaccinu de 6 luni..si bineinteles ca sa amanat, ne a dat trimitere la ORL..am fost si are laringita.Am facut aerosoli cu dexasper sa i treaca ca mii asa de mila de el,cum se chinuie el sa scoata un sunet..el care turuia toata ziua
Ma bucur ca nu are rosu in gat
Cam atat despre noi!1
Aaa am inceput si noi diversificarea ..am intrebat pediatra si nu mi a spus mai nimic despre diversificaremai multe aflu aici de la voi decat mi a spus ea

Voi dati Ca la bebe?Mie mi a zis sa i dau calciu 10 zile pe luna..asta fara ca macar sa se uite un pic la el..nici macar nu la consultat!!Noroc ca la cantarit asistenta si la masurat ca altfel as fi zis ca nici nu am fosst.Are 7400gr si 68 cm la 6 luni si 2 sapt!!

Am ramas un pic in urma cu cititu dar imi revin eu chiar daca am inceput si facult

Va pe toate si mi a fost dor de voi

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)
[/quote

Sanatate multa pui mic si sper sa trece-ti cu bine peste raceala asta!
Eu nu dau Ca,dar maine merg la doc si imi v-a spune daca a primit analizele si tre sa-i dau ori ba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Noi am papat zilele astea:
mango + banana + avocado
mangooooooooo......foarte mult mangoooooooo
mar+para+banana....uneori biscuiti
banana+ovaz+avocado
dovlecel+morcov la aburi




Mamica de Luca Pavel 05.08.2011 & Maria Alexandra 29.05.2003




Mmmm,numai bunatati!Mai ca as manca si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Eu m-am placintit astazi, am mancat vreo 4 bucati mari de placinta, dar a mancat si Eva doua

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mai fetele prajiturite,voi nu va ganditi si la noi cele care nu avem timp,ca eu una mor de pofta?
Sa va fie de bine!

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png





Eu am facut azi painica simpla, cu masline si chifle mici-mici......mmmm, foarte bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

cu laptele, am luat de la firma Holle, organic de capra. nu miroase rau, e ok. cam scump, 80 de lei 400 g, dar ii fac doar putin, cred ca ma tine o luna. cereale aceeasi firma, 20 de lei aprox, am luat mei, mai iau ovaz si orz, nu vreau sa ii dau orez. si banana o introdusesem cu safe feederul ala, asa ca acum asta papa. vreau sa ii mai dau 2-3 zile suc de mar, sa ii pot combina in loc de lapte cu suc,,,si cand vine steamerul, probabil continui cu fructele.



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Oana cat este transportul pentru comanda de pe site? (nu scrie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Eu m-am placintit astazi, am mancat vreo 4 bucati mari de placinta, dar a mancat si Eva doua

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mai fetele prajiturite,voi nu va ganditi si la noi cele care nu avem timp,ca eu una mor de pofta?
Sa va fie de bine!

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png




Lori, trimitem si la tine o felie mare, mare de tort!!!
Parca tu ai facut acel tort nemaipomenit cu mere si zahar ars.

Mergi la inceput