Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Salutare mamici si pitici!

Azi am avut si noi prima tentativa de a manca ceva. Am incercat cu avocado pasat bine. A fost un compelt fiasco! S-a strambat, l-a dat afara, s-a contorsionat! Nici macar o inghititura nu a luat!
Acum eu am vazut ca avocado se recomanda pt inceput, dar poate combinat cu ceva?
Parca nu i-as pune banana pt ca e dulce si mi-e ca se obisnuieste cu gustul de dulce. Cu orez iarasi nu mi se pare ok pt ca si constipa (el face doar o data pe zi acum) si il si ingrasa - desi nu e chiar slabut. I-as pune para - stiu ca nu e alergic la pere pt ca a supt din saculet si nu a avut nimic.
Grea treaba diversificarea asta, acum ma simt blocata si fara idei.
M-a luat complet prin surprindere refuzul, eu ma asteptam sa ii placa pt ca lapte mananca si cand eram noi inbucatarie parea sa pofteasca
Voi cu ce-ati mai inceput?


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Of Ilida!Nici la noi nu a avut succes avocado desi eu il ador!
Eu am inceput cu cartof dulce,cu dovleac,cu juice de mar,para si acum vreau sa-i dau avocado amestecat cu mar pentru ca ma gandesc sa nu mai fie asa inecacios!Sa vedem!
Curaj ca in final trebuie sa manance!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Salutare mamici si pitici!

Azi am avut si noi prima tentativa de a manca ceva. Am incercat cu avocado pasat bine. A fost un compelt fiasco! S-a strambat, l-a dat afara, s-a contorsionat! Nici macar o inghititura nu a luat!
Acum eu am vazut ca avocado se recomanda pt inceput, dar poate combinat cu ceva?
Parca nu i-as pune banana pt ca e dulce si mi-e ca se obisnuieste cu gustul de dulce. Cu orez iarasi nu mi se pare ok pt ca si constipa (el face doar o data pe zi acum) si il si ingrasa - desi nu e chiar slabut. I-as pune para - stiu ca nu e alergic la pere pt ca a supt din saculet si nu a avut nimic.
Grea treaba diversificarea asta, acum ma simt blocata si fara idei.
M-a luat complet prin surprindere refuzul, eu ma asteptam sa ii placa pt ca lapte mananca si cand eram noi inbucatarie parea sa pofteasca
Voi cu ce-ati mai inceput?


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Of Ilida!Nici la noi nu a avut succes avocado desi eu il ador!
Eu am inceput cu cartof dulce,cu dovleac,cu juice de mar,para si acum vreau sa-i dau avocado amestecat cu mar pentru ca ma gandesc sa nu mai fie asa inecacios!Sa vedem!
Curaj ca in final trebuie sa manance!

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png




Eu combin avocado cu mar copt. Oana merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Crisspy, fetita ta e f frumoasa si arata f f bine, nu pare slabuta, dimpotriva.Si are niste ochisori superbi.

Ilida, eu i-am dat avocado in amestec cu putina banana si a papat bine.Insa ma feresc si eu de tot ce constipa.Cred ca poti incerca si cu mar copt cu a spus Paula, o sa incerc si eu.


Noi raportam doua intoarceri pe burta ca pe o mare victorie, insa m-a durat gura si mana ca tot ii intindeam o jucarie ca sa o fac sa se deplaseze.Spontan asa nu o face...
Am introdus si noi avocado cu succes, iar duminica am facut si eu salata, pe care am papat-o pe paine de simteam ca-mi plezneste burta.M-am prajiturit si eu si am mancat 10 prajituri duminica.Trebuie neaparat sa ma apuc de o cura...


Pupp toate fetele cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Eu m-am placintit astazi, am mancat vreo 4 bucati mari de placinta, dar a mancat si Eva doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Buna seara
Eu am avut un week-end plin: sambata am fost cu fetele prin oras si la patinuar, duminica am fost in vizita la niste rude, aseara eram franta de oboseala, am apucat sa citesc dar nu am mai avut rabdare sa si scriu. Azi a incepu scoala si gradinita si de la 6 jumate dai si pregateste copiii de plecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Buna seara fetele

De aseara Ianis a ragusit la modul ca nu putea nici sa mai planga
Astazi am avut programare la doc pt vaccinu de 6 luni..si bineinteles ca sa amanat, ne a dat trimitere la ORL..am fost si are laringita.Am facut aerosoli cu dexasper sa i treaca ca mii asa de mila de el,cum se chinuie el sa scoata un sunet..el care turuia toata ziua
Ma bucur ca nu are rosu in gat
Cam atat despre noi!1
Aaa am inceput si noi diversificarea ..am intrebat pediatra si nu mi a spus mai nimic despre diversificaremai multe aflu aici de la voi decat mi a spus ea

Voi dati Ca la bebe?Mie mi a zis sa i dau calciu 10 zile pe luna..asta fara ca macar sa se uite un pic la el..nici macar nu la consultat!!Noroc ca la cantarit asistenta si la masurat ca altfel as fi zis ca nici nu am fosst.Are 7400gr si 68 cm la 6 luni si 2 sapt!!

Am ramas un pic in urma cu cititu dar imi revin eu chiar daca am inceput si facult

Va pe toate si mi a fost dor de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Babylicious imi pare rau de patania voastra, si Natalia cand o pun in cos si nu e legata isi ridica funduletul si aluneca, m-am obisnuit si o leg mereu ca e mai sigur.
Gliana multa sanatate mamei tale, ai dreptate cand spui ca batranii sunt mai dificili.
Anaemi distractie placuta la munte.
Cristelle am vazut pozele pe FB foarte frumoase.
Ilida stai linistita, nu esti mama denaturata dar nu le poti face pe toate, stai sa vezi cand vor incepe sa umble cate mai patesc, cad isi baga manutele pe la usi pe la sertare, sa vezi atunci accidente.
Navicula felicitari pt dintisor.
Amaia piciorusul umflat sa treaca repede.
Crisspy foarte frumoase pozele cu piticii tai.
Adra bel bafta la vaccin, sa sti ca si mie mi-a fost teama la Stefi cand a facut 4 ani, dar ea a reactionat foarte bine, am ramas surprinsa placut cat de bine poat intelege anumite lucruri, eu i-am spus inainte tot ce se va intampla, prefer asa decat o minciuna si apoi sa imi reproseze ca am mintit-o, i-am zis ca o va intepa cu un ac mic, si ca un pic o va durea dar daca sta cuminte nu o doare asa tare, si a stat foarte cuminte.
Florina sper sa reusesti sa ii faci un program mai bun lui Stefan.

Mai citesc si mai revin, la toate mamicile si toti bebeii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Nu am citit nimic din urma, ma apuc acum ca oricum pana la 2-3 noptea nu ma ia somnul.
Mama tot la serviciu si fratele meu tot la manifestatie in fata la Arhitectura, langa dubele de jandarmi...l-am zarit cateva clipe pe realitatea tv.
Aseara a ajuns devreme acasa, pe la 1 si mama a ajuns cu bine......dar a asteptat fffoarte mult dupa un taxi....2 taximetristi nu au vrut sa o ia.

ufff, ufff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Noi am papat zilele astea:
mango + banana + avocado
mangooooooooo......foarte mult mangoooooooo
mar+para+banana....uneori biscuiti
banana+ovaz+avocado
dovlecel+morcov la aburi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Salutare mamici si pitici!

Azi am avut si noi prima tentativa de a manca ceva. Am incercat cu avocado pasat bine. A fost un compelt fiasco! S-a strambat, l-a dat afara, s-a contorsionat! Nici macar o inghititura nu a luat!
Acum eu am vazut ca avocado se recomanda pt inceput, dar poate combinat cu ceva?
Parca nu i-as pune banana pt ca e dulce si mi-e ca se obisnuieste cu gustul de dulce. Cu orez iarasi nu mi se pare ok pt ca si constipa (el face doar o data pe zi acum) si il si ingrasa - desi nu e chiar slabut. I-as pune para - stiu ca nu e alergic la pere pt ca a supt din saculet si nu a avut nimic.
Grea treaba diversificarea asta, acum ma simt blocata si fara idei.
M-a luat complet prin surprindere refuzul, eu ma asteptam sa ii placa pt ca lapte mananca si cand eram noi inbucatarie parea sa pofteasca
Voi cu ce-ati mai inceput?


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Of Ilida!Nici la noi nu a avut succes avocado desi eu il ador!
Eu am inceput cu cartof dulce,cu dovleac,cu juice de mar,para si acum vreau sa-i dau avocado amestecat cu mar pentru ca ma gandesc sa nu mai fie asa inecacios!Sa vedem!
Curaj ca in final trebuie sa manance!

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png




Eu combin avocado cu mar copt. Oana merci!

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)




si eu tot cu mar copt plus zeama de lamaie..........ii place mai acrisor si papa foooarte bine, daca nu-i pun lamaiee nu papa!
...si ii pun si in legume si in fructe

Mergi la inceput