Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Cum se joaca Robert: i-am pus intr-o cutie de panza stil ikea, mai multe jucarii, pun cutia langa el si isi alege de acolo ce jucarii vrea pana o goleste le punem la loc si tot asa...ii place tare mult...

De doua nopti isi cere tzitzi cu sonorde genul ...adaaa...daaa..pana o primeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Crisspy, e o dulce buzocica ta, si ce ochi frumosi are!

Noi ne ducem azi sau maine la vaccin, F ala de 4 luni, Eva la cel de 4 ani, nu stiu cum vom proceda cu Eva, imi tremura scutecul de frica. Abia astept sa vad cum a mai evoluat Filip, mama denaturata ce sunt, nu l-am mai cantarit/masurat de la inceputul lui noiembrie

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Andra sa stii ca eu de la 4 ani i-am explicat Alexiei cum e cu vaccinurile ,cum ca datorita lor avem in corp niste soldatei care se upta cu maladiile/virusii si ea nu pange niciodata.Dar e si curajoasa de felul ei
Bafta la vaccin!
Maine mergem si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Mersi Oana

Va las niste poze cu maimutzele mele din decembrie si ianuarie

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


Csisspy ai niste copii superbi!Sa-ti traiasca si sa aveti parte de tot ce-i mai bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Multumesc de aprecieri fetelor . Deh, ca o cioara ce sunt trebuie sa ma laud cu puii

Bebinuta, Razvi o iubeste pe Andra, se joaca cu ea, o pupa, dar cateodata cand vede ca Andra se joaca cu jucariile lui vine si le ia pe motivul ca sunt ale lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Amaia pupam picioruse vaccinate; in legatura cu dimensiunile nu ar trebui sa te ingrijorezi; copiii evolueaza diferit; Robert are 6 luni si este atat la inaltime cat si la greutate ca nepotica mea de 1 anisor; poarta haine de 1 anisor; Ada era cea mai inalta si cea mai grasuna la 1 an fata de prietenele ei care aveau 8 kg la 1 anisor. Acum este la aceleasi dimensiuni cu aceleasi fetite fata de care era cu 4 kg mai grasuta la 1 an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Multumesc de aprecieri fetelor . Deh, ca o cioara ce sunt trebuie sa ma laud cu puii

Bebinuta, Razvi o iubeste pe Andra, se joaca cu ea, o pupa, dar cateodata cand vede ca Andra se joaca cu jucariile lui vine si le ia pe motivul ca sunt ale lui

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


Exact asa face si Ada care e mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Bebinuta, sunt mai multe ID-uri cu numele tau, nu-mi dau seama care esti tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Bebinuta, sunt mai multe ID-uri cu numele tau, nu-mi dau seama care esti tu.

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000850808847

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

cu laptele, am luat de la firma Holle, organic de capra. nu miroase rau, e ok. cam scump, 80 de lei 400 g, dar ii fac doar putin, cred ca ma tine o luna. cereale aceeasi firma, 20 de lei aprox, am luat mei, mai iau ovaz si orz, nu vreau sa ii dau orez. si banana o introdusesem cu safe feederul ala, asa ca acum asta papa. vreau sa ii mai dau 2-3 zile suc de mar, sa ii pot combina in loc de lapte cu suc,,,si cand vine steamerul, probabil continui cu fructele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Salutare mamici si pitici!

Azi am avut si noi prima tentativa de a manca ceva. Am incercat cu avocado pasat bine. A fost un compelt fiasco! S-a strambat, l-a dat afara, s-a contorsionat! Nici macar o inghititura nu a luat!
Acum eu am vazut ca avocado se recomanda pt inceput, dar poate combinat cu ceva?
Parca nu i-as pune banana pt ca e dulce si mi-e ca se obisnuieste cu gustul de dulce. Cu orez iarasi nu mi se pare ok pt ca si constipa (el face doar o data pe zi acum) si il si ingrasa - desi nu e chiar slabut. I-as pune para - stiu ca nu e alergic la pere pt ca a supt din saculet si nu a avut nimic.
Grea treaba diversificarea asta, acum ma simt blocata si fara idei.
M-a luat complet prin surprindere refuzul, eu ma asteptam sa ii placa pt ca lapte mananca si cand eram noi inbucatarie parea sa pofteasca
Voi cu ce-ati mai inceput?

Mergi la inceput