Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Noi ne ducem azi sau maine la vaccin, F ala de 4 luni, Eva la cel de 4 ani, nu stiu cum vom proceda cu Eva, imi tremura scutecul de frica.


Eu pe Paula am pregatit-o din timp pentru vaccin ca tot asa nu stiam cum va reactiona. A fost cu mine cand am facut vaccinul antitetanos, parca ii zice, pe la 7-8 luni. A vazut ca acul e micut si trece repede. Nu va spun ca pe mine m-a durut mana vreo saptamana, si mi s-a umflat ca un ou la intepatura. Nu am zis nimic sa nu auda micuta si sa se sperie de vaccin.
Cand am mers la vaccin eu am stat in fata ei (sa nu vada acul, care era mai mare decat la antitetanos) si am tinut-o de mana si ii povesteam, si in 2 secunde a fost gata, nici nu a simtit nimic. Intre noi fie vorba a mea are o placere sa mearga la medic, nu ca ar fi fost foarte bolnava. Merge cu placere la dentist, la ORL-ist, la oftalmolog nu i-a prea placut ca i-a pus picaturi in ochi si cateva ore bune nu a mai vazut desenele.

sper sa treaca repede si fara incidente.

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)


da, din timp incerc, ea stie ca la bazin ii cere carnetul de sanatate, i-am zis ca o sa se uite doctorita la manuta ei, si deja a inceput sa planga.E drept ca nu o place deloc pe doctorita asta, desi este o doamna in varsta, destul de placuta, dar nu stie sa abordeze copiii. Am fost odata la o orl-ista, o babaciune ce parea acritura, asa frumos a vorbit cu Eva si i-a explicat tot, ca a stat fii-mea sa faca ce a vrut din ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Mamutz ai mesaj privat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Oana, de ce ai inceput cu lapte de capra? nu ai vrut formula clasica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Nu prea ma pricep la lapte formula, dar banuiesc ca formula clasica e cu lapte de vaca. Laptele de capra e considerat superior laptelui de vaca.
Si Oana, ia zi cum ai facut treaba aia cu meiul si laptele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Ilida, eu am pus 2 lingurite de cereale si apa plata calda cat s-au subtiat, 40-50ml (pe ambalaj scrie 6-7 lgt la 200ml lichid). Ei spun sa le faci cu lapte sau lapte si apa, eu le-am facut doar cu apa. A mancat tot.Eu am luat cereale simple cu orez de la Milupa. Mai am unele cu orez organic de la Holle. O sa iau si mei.
Si Robert era sa cada din leagan, ce sperietura am tras. Ada a picat pe la 7 luni din pat de langa mine,noaptea alaptand-o. Am adormit si odata am auzit poc...si urlete...
Cred ca fiecare bb are parte de cazaturi. mama pentru sperieturi si pe Tudor pentru lovitura.

Adra, pe facebook ma gasiti ca Adriana Virag; imi place blogul tau; bafta la vaccin; eu pe Ada am pregatit-o pentru vaccinul de 4 ani, dar tot a facut un pic de scandal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe lunite cu sanatate si fericire pentru:

INGRID si EDUARD - cristy1977
PHILIP-CHRISTIAN - Cristina
LEONARD-CRISTIAN - Veronica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Cristelle- felicitari pentru masuratori!
Giulia -multa sanatate mamei tale si tie multa putere!
Mihaela- sper ca au ajuns amandoi bine acasa

Ilida-nu esti denaturata!Asta se poate intampla oricui dupa cum vezi tocmmai pt ca noi ii subestimam
Succes tuturor bebelusilor care incep diversificarea(si mamicilor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Mersi Oana

Va las niste poze cu maimutzele mele din decembrie si ianuarie

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)

Sunt tare draguti impreuna. Andra e tare dulce si are ochii tai. Cum o accepta Razvi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Buna dimineata,fetele!
Noi am avut vineri vaccin. De fapt, doua vaccinuri astfel incat i-au ciuruit ambele picioare:((( In afara faptului ca a fost miorlaita ca o dureau piciorusele, sambata avea piciorul drept muuuult mai umflat decat de obicei. Desi i=am pus vineri comprese si cu cartofi si cu ceai de soc..M-am cam speriat un pic dar se pare ca a inceput sa dea inapoi umflatura. De crescut a crescut doar 330 g in 3 saptamani astfel incat are acum 7630 g si 64 cm.Mie mi se pare cam putin dar cele de la policlinica spuneau ca e ok. Abia astept sa ajung la pediatrul cel nou sa vad ce imi spune! Ieri am incercat putin brocoli in piureul de la pranz dar n-am convins-o sa manance mai mult de 2 linguri..
Va pupam si va dorim sa aveti o zi frumoasa!!

Alina Sofiei Elena -23.06.2011 si a Mirunei Andreea -24.02.1998


Pupam mititica sa treaca repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell


Lori, ai facut fursecurile?


blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Azi vreau sa le fac pentru cand vine Alexia de la scoala pentru ca nu aveam nuca in casa

Mergi la inceput