Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Mersi Oana

Va las niste poze cu maimutzele mele din decembrie si ianuarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Bebiniuta, mai da o data ID-ul de FB, atunci il luasem in clipboard, dar m-au solicitat copiii

Pufi, macar sa ne spui de ce esti suparata, eu una nu stiu

Cristelle, multam pentru siteul cu conversii, imi e folositor pentru oz-urile alea

Gliana, sanatate mamei tale. Si eu il am pe tata bolnav si extrem de incapatanat, nu vrea sa ia medicamente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Madi, si Filip mai regurgiteaza, el nu e vomitator in jet ca sor-sa, a vomitat o singura data, dar mai da afara cate o gura de lapte. Cand o sa stea bine in fund, se va reduce mult regurgitarea asta

Ana, unde sunteti la munte? ce va invidiez....Distractie placuta

MihaH, dar unde esti?

Lori, ai facut fursecurile?

Ilida, ti-ai luat pensule? sa ne arati si noua ce desenezi. Nu pot sa zic sa nu-ti faci mustari de constiinta, cand s-a lovit Eva prima data avea vreo 7 luni, o pusesem pe o plapuma pe jos, statea bine in fund dar mai cadea intr-o parte. Asta s-a intamplat, a iesit din aria acoperita si a dat cu capul de parchet, asa am plans si m-am simtit ultima mama din lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Mersi Oana

Va las niste poze cu maimutzele mele din decembrie si ianuarie

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Crisspy, e o dulce buzocica ta, si ce ochi frumosi are!

Noi ne ducem azi sau maine la vaccin, F ala de 4 luni, Eva la cel de 4 ani, nu stiu cum vom proceda cu Eva, imi tremura scutecul de frica. Abia astept sa vad cum a mai evoluat Filip, mama denaturata ce sunt, nu l-am mai cantarit/masurat de la inceputul lui noiembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Bafta la vaccin! Tin pumnii sa fie usor, mai ales la Eva ca stiu cum e cu astia mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Multumim fetelor de felicitari! la toate

Am vazut si eu ce s-a intamplat aseara..si eu cred ca presa exagereaza ..

Crisspy am vazut si eu pozele ..mie mi se pare ca Andra arata foarte bine ca greutate ..Vai ce patanie ..cred si eu ca te-ai speriat

La capitolul mancare..am incercat dovleac , avocado , mango, banana..au avut toate succes..avocado l-am amestecat cu mango..
Ar vrea si el saracutu' sa se tarasca dar nu prea ii iese decat inapoi ..isi baga capul in saltea si isi ridica fundul sau sta cu mainile si picioarele ridicate in aer si plange ca nu ii iese

Si ca sa ma laud si eu ..am facut prajitura Snickers cred ca Alina a pus reteta odata (Navicula) a iesit delicioasa
Am mai facut si prajitura rasturnata cu ananas, placinta cu dovleac si inghetata cu caramel..Nu toate odata ..Ma laud pentru ca inainte nu aveam absolut nici o treaba cu dulciurile facute in casa ..Ei acum am capatat damblaua ..sper sa nu ma fac de 100 de kile
Am fost si la piscina o sa pun poze pe facebook cu ratusca noastra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Noi ne ducem azi sau maine la vaccin, F ala de 4 luni, Eva la cel de 4 ani, nu stiu cum vom proceda cu Eva, imi tremura scutecul de frica. blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Eu pe Paula am pregatit-o din timp pentru vaccin ca tot asa nu stiam cum va reactiona. A fost cu mine cand am facut vaccinul antitetanos, parca ii zice, pe la 7-8 luni. A vazut ca acul e micut si trece repede. Nu va spun ca pe mine m-a durut mana vreo saptamana, si mi s-a umflat ca un ou la intepatura. Nu am zis nimic sa nu auda micuta si sa se sperie de vaccin.
Cand am mers la vaccin eu am stat in fata ei (sa nu vada acul, care era mai mare decat la antitetanos) si am tinut-o de mana si ii povesteam, si in 2 secunde a fost gata, nici nu a simtit nimic. Intre noi fie vorba a mea are o placere sa mearga la medic, nu ca ar fi fost foarte bolnava. Merge cu placere la dentist, la ORL-ist, la oftalmolog nu i-a prea placut ca i-a pus picaturi in ochi si cateva ore bune nu a mai vazut desenele.

sper sa treaca repede si fara incidente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Neatza!

Multumesc de intrebare, fetelor. La noi doua seri adoarme la 10, si alte doua pe la 12-1. Incerc insa mai degraba sa-i controlez nr de ore de somn de peste zi, adica sa faca minim 3 si maxim 4. Seara ma asez cu el in pat la 10, daca ii e somn, stau pana pe la 11, cand intra in somn mai profund. Daca nu-i este somn deloc si este super energetic, il las in pace pana cere el. Dimineata dau trezirea la maxim 9.30, in fctie de orele de somn de peste noapte.
Ah, si incerc sa nu mai mananc asa de multe dulciuri, ma gandesc ca si astea il energizeaza.

Crisspy, cred ca te-ai speriat atat de tare!!! Andruta este tare dulce si frumoasa. Si mie mi se pare ca arata super ok, adica bine proportionata.

Adra, succes la vaccinuri! Mai, da' ce le-ati nimerit pe amandoua o data. Sper sa aveti o noapte linistita cu ambii copii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Buna seara si de la noi! In prag de sfarsit de week-end
Suntem bine multumim, de cand a decolat nu avem noutati. Nu a patit nimic, dar scaunul de masina de acum sta in masina, iar ea o sa stea in scaunul de masa legata in centuri cand am nevoie sa stau la bucatarie...

Ne-am comandat si noi robot de la chicco cu aburi, si de sapt viit o sa incepem sa facem fructe dimineata. Deocamdata are 4 zile de cand papa dimineata lapte de capra organic(formula) cu banana si mei organic.
In rest nu avem mare lucru de raportat!

Va pupam pe toate!!!



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


De unde ai luat meiul organic?


Mergi la inceput