Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Eu m-am placintit astazi, am mancat vreo 4 bucati mari de placinta, dar a mancat si Eva doua

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mai fetele prajiturite,voi nu va ganditi si la noi cele care nu avem timp,ca eu una mor de pofta?
Sa va fie de bine!




Lori, trimitem si la tine o felie mare, mare de tort!!!
Parca tu ai facut acel tort nemaipomenit cu mere si zahar ars.

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.

Daaa si e bine-venita inca o felie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Scrisesem un mesaj mung,dar l-am pierdut ca mi-a cazut netul
Va spusesem ca azi am inceput cursul de gimnastica in apa pt mamici cu bebei la purtator.A fost o super reusita.FF frumos,multe mamici+bebelusi,gimnastica de cred ca o sa fac febra....super!Ma simt asa relaxata acum si asa bine!Abia astept lunea viitoare
Va doresc noapte buna doamnelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Eu m-am placintit astazi, am mancat vreo 4 bucati mari de placinta, dar a mancat si Eva doua

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mai fetele prajiturite,voi nu va ganditi si la noi cele care nu avem timp,ca eu una mor de pofta?
Sa va fie de bine!





Eu am facut azi painica simpla, cu masline si chifle mici-mici......mmmm, foarte bune!




Mamica de Luca Pavel 05.08.2011 & Maria Alexandra 29.05.2003




Mai eu sunt ff pofticioasa asa ca mai opriti-va!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Buna fetelor.Imi pare rau ca ati intampinat unele neplaceri in urma vaccinurilorsa treaca.
Poate o sa spuneti ca sunt o mama denaturata si ca nu ma gandesca la copilul meu dar eu am ales sa nu-i facem nici un fel de vaccin baietelului. Am cantari beneficiile si riscurile si am decis: NU. Prea multe cazuri cu copii care s-au imbolnavit in urma vaccinului.Am citit si prospectul si intr-adevar spune acolo ca in rare situatii poate da si paralizi. Am fost cazuri mediatizate cand copii in urma vaccinului antipolio au facut chiar boala.Am citit atat de multe lucruri controversate despre vaccinuri in general incat mi-a foast teama. Probabil o sa spuneti ca nu sunt adevarate toate acelea si ca sunt dezinformari. Dar daca sunt adevarate? Pot eu sa risc viata copilului meu? Daca gresesc eu atunci nu-mi ramane decat sa ne rugam la Doamne Doamne sa il apere ca EL este mai puternic decat orice vaccin. Si am mai luat in calcul si urmatoarele: un vaccin nu protejeaza pe viata (si nici nu stiu daca protejeaza in vr'un fel-lucrez in invatamant si am avut caz de epidemie de tuberculoza in scoala cu toate ca copiii au fost vaccinati impotriva tuberculozei), majoritatea bolilor impotriva carora sunt vaccinati copiii se transmit la nivel sangvin deci se pot lua masuri de protectie.
Dumnezeu cand nea creat a pus in noi si un sistem imunitar care sa lupte impotriva bolilor. Binenteles ca sistemul nostru imunitar poate sa slabeasca printr-o viata dezordonata. Asta tine de educatie. Si nu in ultimul rand...Daca vrea Dumnezeu (daca ingaduie)sa te imbolnavesti, te imbolnavesti.Poti sa faci mii de vaccinuri.



Va rog nu dati cu pietre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Scrisesem un mesaj mung,dar l-am pierdut ca mi-a cazut netul
Va spusesem ca azi am inceput cursul de gimnastica in apa pt mamici cu bebei la purtator.A fost o super reusita.FF frumos,multe mamici+bebelusi,gimnastica de cred ca o sa fac febra....super!Ma simt asa relaxata acum si asa bine!Abia astept lunea viitoare
Va doresc noapte buna doamnelor

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png




Lori, super tare!!!
Bravo!!!!!!!!
Dupa ce introducem mancarea si vad ca Imi adoarme seara singurica, atunci ma apuc si eu serios de sala, caci nu ma mai suport!!!
Am o burta de parca sunt in 5 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Scrisesem un mesaj mung,dar l-am pierdut ca mi-a cazut netul
Va spusesem ca azi am inceput cursul de gimnastica in apa pt mamici cu bebei la purtator.A fost o super reusita.FF frumos,multe mamici+bebelusi,gimnastica de cred ca o sa fac febra....super!Ma simt asa relaxata acum si asa bine!Abia astept lunea viitoare
Va doresc noapte buna doamnelor




Lori, super tare!!!
Bravo!!!!!!!!
Dupa ce introducem mancarea si vad ca Imi adoarme seara singurica, atunci ma apuc si eu serios de sala, caci nu ma mai suport!!!
Am o burta de parca sunt in 5 luni!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.




Eu n-am burta,dar parca mi-a imbatranit corpul si in plus,simmt nevoia si de altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Mai citesc si eu din urma, ca tare in urma sunt!!!!

Alexia, imi place cum o numesti pe pitica ta: Ruxi de la Pitesti!!
Tare de tot!!!! De acum asa ii zic, poate devine la fel de faimoasa ca Adi de la Valcea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

La multi ani cu sanatate si multe impliniri mamicilor si prietenelor mele Alina si Alexia!



Va doresc o zi excelenta, plina de voiosie si multa iubire in cadrul familiilor voastre! Mii de pupici! Sa fiti fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Fetelor, merci mult pentru ideile cu avocado si incurajari!
Eu am fost plecata toata ziua cu treburi, a stat sotul cu cel mic si mi-a spus ca a reusit sa-l pacaleasca pe bebe cu o lingurita de avocado ( mixata cu laptic de la mine). L-a pus sa se joace si l-a pacalit cumva

Loredana - foarte faina activitatea voastra!!!! Dar ma intreb: nu e prea periculos pt cei mici sa intre cu mai multe persoane straine in piscina? Noi abia ne-am hotarat sa-l punem singur in cada si doar e a noastra, stim cum o spalam si ce grija avem. Ma bucur ca te-ai relaxat

AlyMih - imi pare tare rau de bietul Ianis, ii doresc revenire grabnica in randul bebelusilor guralivi Nici eu nu ii dau Ca lui Tudor - dar fiind pe jumatate cu formula, cred ca isi cam ia de acolo tot ce-i trebuie.

Bebinuta - merci pt explicatia cu cerealele, azi i-am cumparat si eu, mai astept o zi doua ca sa ii dau. Pediatrul a zis ca o saptamana sa il tin pe acelasi aliment apoi sa schimb, dar mi se pare exagerat de mul. Daca stau la fiecare cate o saptamana, pai o sa guste din toate la 2 ani! Tu il mai alaptezi pe Robert?

Oana - merci de incurajari cu loviturile Imi pare tare rau de Eliza, dar tu vad ca te tii bare, bravo! Pai daca ar fi cazut Tudor pe gresie cred ca eu lesinam inaintea lui

Alexia_ada - eu am tot incercat sa-mi imaginez cum se misca Ruxi, ca pare tare haios. Pare asa diferit de ce-am vazut - adica ea parca face inot pe spate, dar in aer, hihihi! Cum a fost reintalnirea cu tati?

Amaia - cum se mai simte bebelusa ta? I s-a desumflat piciorusul? Sper sa fii maimultumita de padiatrul nou, e asa important sa gasesti pe cineva cu care sa comunici mai bine! Si al meu pediatru mi s-a parut complet nepregatit pentru a-mi da sfaturi despre diversificare. Pai unele fete de pe aici i-ar putea da oricand lectii!

crisspy - pot sa iti spun ca eu numai citind patania cu invinetitul Andrei am inlemnit aici de frica! Doamne, bine ca e totul ok. Chiar ca trebuie as fim cu ochii in patru. Un sa treaca sperietura!

Eu fug sa scot lapticul si apoi vreau sa bag somn, ca dupa ce-am avut de alergat m-am trezit si cu musafirii pe luna asta asa ca-s franta!

La multe lunite pentru ALEXANDRU-GABRIEL al Mihaela_V


La multi ani cu sanatate fericitelor mamici Alinasi alexia_ada! Va doresc viata lunga si frumoasa alaturi de copilasii vostri scumpi!



Va pup pe toate, noapte buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Buna dimineata!
O paine cu unt si dulceata? Un lapte cu cafea?

Alina_din nu cred ca esti o mama denaturata, tu ai citit, ai facut investigati si ai hotarat ca asa este mai bine pentru voi. Eu i-am facut la primul si sincer nu am avut curajul sa nu-i fac si la Luca, chiar daca am citit si eu cam ce am gasit pe net despre vaccinuri, pro si contra. Ca parinti incercam sa luam cele mai bune decizii, cu informatiile pe care le avem si cu ce ne spune instinctul si ne rugam sa nu aflam niciodata daca a fost o decizie buna sau proasta. Gliana, parca , a hotarat sa nu-i faca vaccinurile la Eric
Anca 28
Vai mami2mami si eu ieri m-am pierdut intr-un site despre paine, nici nu stiam ca e o asa arta sa faci paine, http://codrudepaine.ro
Cristelle ma bucur ca ti-a iesit snickers-ul si ca ti-a placut
Miha, Loredana mi-a fost dor de voi

Mergi la inceput