Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns navicula spune:


La multe lunite pentru ALEXANDRU-GABRIEL al Mihaela_V

La multi ani cu sanatate fericitelor mamici Alina si alexia_ada! Va doresc viata frumoasa si implinita alaturi de familia voastra!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata
Eu pana la 12 sunt singura cu Natalia acasa, parca imi era dor de liniste in casa, si nu prea am chef de nimic desi am o gramada de treaba de facut.

ALEXIA ADA si ALYMIH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Neatza!

Pai Ilida, cred ca toti se stramba cand dau de altceva in afara de lapte. Da-i inainte daca nu face alergii si diaree. Cat despre pofta, eu raman la parerea mea ca nu le e pofta, ca nu asociaza mirosul/aspectul cu un gust pe care il cunosc, cum facem noi. Eu cred ca imita ce facem noi, si dau din gura...

Acum am citit mesajul cu joaca si mancatul. Stiu ca a zis Lissa si sunt is eu de acord. Cand mancam mancam. Nu ne jucam, nu ne uitam la tv, nu facem alte lucruri, ca mai tarziu va fi greu sa ii dezvatam. nu ii place, asta e, mai incercam maine, daca nu altceva. Cel putin asta e planul meu Eu am fost un copil care nu am mancat in copilarie. Fffff putin si cu f mari chinuri, dar eu presupun ca am fost probabil hranita cu forta, dupa care am refuzat hrana...

Anca... diminetile de scoala la tine sunt ca un sprint cred ...eu ma plang acum cand ma trezeste Eliza la 8...

Alina, multa sanatate lui Ianis. Bine ca faceti aerosoli si nu luati medicamente ma gandesc eu i-am dat Ca Elizei, pt ca la 3 luni mi-a zis ca are craniotabes, era craniu "mai moale" in spatele urechii. Bineinteles ca m-a speriat si i-am dat, dupa care am citit pe net ca e normal pana la 4 luni, drept pt care la controlul de 5 luni nu mai avea nimic...acu nu stiu de la ce. I-am dat Calciu natural, chiar asa se numeste.

Mihaela, multumim de retete. Sper ca sunt bine ai tai Cat despre transport, nu am idee, eu am fost direct la ei...nu sunt fan cumparaturi online.

Lori, bravo mamico de gimnastica...si in apa Cu greu imi amintesc ultima oara cand am stat in cada :))) d'apai o piscina...SA va fie de bine si tineti-o tot asa!

Alina, nu te judeca nimeni. Si eu am stat si am cantarit, in mai multe feluri. Dar pana la urma m-am gandit ca i le fac pe cele oferite de stat, asa cum a zis si Adra, pentru bolile cu caracter mutilant sau fatal. Si nu stiu nici f bine daca mi-o primea la scoala, gradinita etc...

Miha, Alexia vorbeste despre Ruxiiii care sta in pitesti :P Ruxiii de pe forum!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:



La multi ani Alina si Alexia!! Sa fiti sanatoase, sa va bucurati de soti si de puiutii mici, sa fiti mereu frumoase si voioase, si toate visele sa vi se implineasca!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

La multi ani cu sanatate si multe impliniri mamicilor si prietenelor mele Alina si Alexia!



Va doresc o zi excelenta, plina de voiosie si multa iubire in cadrul familiilor voastre! Mii de pupici! Sa fiti fericite!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Multumesc MIha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

ILIDA , ANCA, NAVICULA, OANAMULTUMESC FRUMOS DE URARI
vREAU SI EU SA UREZ LA MULTI ANI PT ALEXIA!!!sA FII FERICITA MAMICUTO SI IMPLINITA ALATURI DE MINUNATA TA FAMILIE!!
ITI DORESC O ZI MINUNATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Alina stai linistita nu da nimeni cu pietre pe aici, e alegerea ta.Subiectul vaccinuri este unul foarte controversat, cu multi PRO si cu multi CONTRA. Eu lucrez ca as.med la medic de familie de 5 ani si am facut multe vaccinuri( avem cam 60-80 nou nascuti pe an) pana acum nu am avut reactii deosebite la nici un vaccin(doar cele obisnuite:febra, umflaturi 1-2 zile si atat). Eu le-am facut la toate cele 3 fete doar schema de la stat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Noi raportam o noapte cam agitata, cred ca al doilea dintisor e un pic mai incapatanat. Acum puiul doarme si eu sunt un pic chiauna.
Gliana l-am pus si eu ieri un pic pe Luca in scaunul de masa, dar mi se pare asa de mic in el. Eric pare mai mare

La 10 ma duc la pediatru, ca am eu un ghimpe ca i se inchide prea repede fontanela.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimineatza,eu sunt suparata,desi i-au iesit dintzii lui rares el coninua sa fie miorlait,ziua adoarme greu si doarme numai in brate daca il pun jos face niste ochii mari,iar noaptea tot se trezeste destul de des si nu mereu ia sanul....in jurul numai mamici cu copii cuminti,care dorm in patutul lor si tot asa si imi mai si zic ca eu sunt de vina ca eu l-am invatat asa,de parca eu nu vreau sa doarma in patutul lui,sa stea linistit,in carut nu sta si nici in scaunul de masina...oare numai al meu e asa???oare gresesc eu ca nu il las sa planga????cand era mititel nu era asa,dormea mai mult,reuseam sa il pun si in patut,dar de o luna m-a capiat.....pur si simplu am o stare nasoala de imi vine sa imi bag capu in perna si sa plang
ca sa nu mai zic de razvi k e racit,azi e a treia zi de febra si cere atentie mereu,mi-e tare mila de el,caci si el zice de ce e asa smiorcait bebelusul nostru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Mai citesc si eu din urma, ca tare in urma sunt!!!!

Alexia, imi place cum o numesti pe pitica ta: Ruxi de la Pitesti!!
Tare de tot!!!! De acum asa ii zic, poate devine la fel de faimoasa ca Adi de la Valcea!!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Miha, scuza-ma, dar ai fost fantastica
(ti-a explicat Oana, cum sta treaba...)

Mergi la inceput