Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Am adormit langa Robert pe la 20.00 ai am dormit pana la 24.30 si acum nu mai am somn...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Buna dimineata!!
Cam devreme la voi dar la noi e 8.45..
Incep prin a ura multi ani bebelusilor/bebeluselor care azi adauga o lunita si bineinteles si celor care nu i-am felicitat inca:
EMMA-IOANA de Andy08
INGRID si EDUARD de cristy1977
FETITA de mihaa
FILIP de lissa_ana
ROBERT de bebinuta
MAYA-MARIA de cereline
CARLA-MARIA de alinaoprea
ALMA-ALEXANDRA de cioranitza
SARA-IOANA de Ruxiii
MIRUNA-MARIA de Oxidoni
GABRIEL de Roberta84
MARIA-RUXANDRA de Thaimeed
BIANCA-MARIA de mihutzas
DAVID-NICHOLAS de morenna
ERIC de lulusor77
ANA MARIA de fecian
TUDOR de eska
RARES-MIHAI de madybulancea
Fetita de oanamares
PHILIP-CHRISTIAN de Krissy
LEONARD-CRISTIAN de Veronica75

Am citit tot si am uitat tot bineinteles..
Intreba cineva de placa de la sterilizator ..eu stiam ca otetul e un bun decalcificator..nu am incercat dar stiu ca am citit pe undeva cand incercam sa ii fac ciclul de decalcificare la expresor..
Gliana pentru convertirea cup in grame: http://allrecipes.com/howto/cup-to-gram-conversions sper sa apara site-ul
Dar ce se intrampla cu studentii la Unirii?? Ma duc sa citesc si eu niste stiri..
Noi am fost la pediatru avem 69 cm si 8,710 un grasun ce mai..Incercam sa papam cereale la prima masa si silabisim ba-baa-ba

Cam astea sunt noutatile..sper sa imi mai aduc aminte ce mai vroiam sa scriu si revin..greu se mai tine pasul cu voi mai fetelor

A..Lissa mersi de site-uri



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Fetelor...sunt suparata rau, in seara asta fratele meu vrea sa fie erou si este in grupul studentilor ....pe la Unirii si l-am sunat si nu vrea sa plece acasa....
Mama, in schimb, este la serviciu pana la oara 1 jum in seara asta...lucreaza la Restaurantul Trattoria Il Callcio langa Ateneu...la 5 minute de piata Romana.....nu are cu ce sa se duca acasa......
Offff.....ce Dumnezeu o sa se intample?
Ma uit la Tv si ma ingrozesc ce vad acolo
.......


Imi pare rau ca esti ingrijorata, cu amandoi in zona de conflict. Dar sa stii ca de obicei realitatea nu e asa cum o arata televiziunile, ei exagereaza pentru a avea stiri senzationale. Linisteste-te, vei vedea ca va fi totul bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Buna fetelor,

Lori, ce am facut?....am dus-o, i-a gasit tensiune 20 cu 11 , i-a dat tratament, a spus ca inca are un rest la plamani ceva...de cand a avut pneumonia, am dus-o acasa dupa ce am cumparat tratamentul prescris, iar spre dimineata iar a chemat salvarea sa o duca la spital pt ca se simtea fffffff rau......Acum e acasa si s-a mai linistit....inca nu se stie daca e si ceva cu inima.......e si varsta....e si ea ffff sensibila.......asta e....

Noi suntem ok. Din pacate nu prea iesim afara, doar aerisesc cat de bine pot si asta e....stau intr-o zona cu f mare trafic, parc nu am prin apropiere.....puii mei
Eric dacacsta pe burta , se impinge cu picioarele si-si ridica funduletul si inainteaza pana da cu capul de perete si ca un berbecut tot vrea sa dea cu capul sa se mai deplaseze :))))))
Tot nu a facut inca, cunostinta cu picioarele, doar se mai prinde de ele sau de pantaloni, atat si asta doar daca e dezbracat, pe masa de schimbat face de regula asta. Poate nici nu o sa faca, poate nu-i plac picioarele..:)))), in rest tot ce prinde in mana , duce la gura si ff tare se supara cand nu poate baga in gura ceva. Se plictiseste repede de jucarii, trebuie sa i le schimb, rotesc mereu.
Mesteca cu gurita in gol in continuare, sigur il freaca gingiile, desi nu par umflate. Cristinei la 9 luni i-au iesit primii dinti....http://www.farmacianaturii.ro/

Fetelor...nu prea avem noutati....eu sunt oricum cam supy din cauza mamei si moale...asa fara chef....


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


O imbratisare si de la mine, multa sanatate mamei tale! Cred ca are mare nevoie de sprijinul tau acum, cred ca nu-i bai daca mai ratezi iesirea, mamele merita toata iubirea noastra!
Ce haios trebuie sa fie Eric cu miscarile lui! Sa stii ca de dus picioarele la gura asa ziceam si eu, ca al meu nu le va roade niciodata! Si uite ca de o saptamana a inceput sa-si traga si el cate unul la gurita. Cred ca atunci cand sunt dezbracati nu ii mai jeneaza de fapt scutecelul la brau, au mai multa libertate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebinuta
......
Cum se simte Tudor dupa vaccin, Ilida?

Maine incepem diversificarea cu cereale de orez fara lapte. Abia astept sa vad cum reactioneza.
.......

Citat:
citat din mesajul lui oxidoni
....Ruxiii felicitari pentru fetita super activa!
Ilida sper sa fiti f bine dupa vaccin.
...


Merci de intrebare: Tudor nu a avut reactii ciudate dupa vaccin, totul a fost ok. In schimb noi neatenti i-am lasat scoica langa cuibul de stat in fundulet si a cazut intr-o parte cu tampla chiar pe margine ei ...asa ca ne-am speriat mai mult de asta si l-am urmarit. Dar se pare ca e ok. Ce parinti iresponsabili suntem, e a treia oara cand se loveste saracutul
Bebinuta, zi-mi si mie te rog cum o sa folosesti tu cerealele? Ca de maine as vrea sa incep si eu, am tot cititi ca se dau cereale dar nu imi amintesc sa fi spus cineva si cum se pregatesc :(


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

La multe lunite cu sanatate pentru puiutii serbati maine, pe 16:

INGRID si EDUARD - cristy1977
PHILIP-CHRISTIAN - Cristina
LEONARD-CRISTIAN - Veronica


De cateva zile ma tot gandesc la PUFI - ce mai faci draga noastra, cum ii merge lui Eduard? Ne este dor de voi! Sper ca sunteti cu totii bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina


Gliana, imi pare rau de mama ta. Si Stefan face cam aceleasi lucruri ca Eric. De ce spui ca nu prea iesiti? Din cauza de vreme rea?


Mami de Pusculeanu mic si iubit (24 aug 2011)

am spus ca nu prea iesim pt ca stam intr-o zona cu maare trafic si e mult gaz de masini si ies doar cand ma ajuta sotul sa il pot duce in parc...

Mihaela, ce a mai facut fratele aseara? Mama ta cum a aj acasa?
Bai ce nebunie, parca e iar revolutie......


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

neata ...o cafeluta ?
Ruxi face maraton prin pat , nu cred ca a ramas un cm fara sa il stie se pune pe spate si se inconvoaie , se impinge in maini si picioarele se indoaie si asa avanseaza 9 ca la podul de sus :))) , sau se trage de cearceaf cand este pe burta , mai haios este cand apuca cate o jucarie si vede ca nu se poate tine de ea
Giulia multa sanatate mamei tale
ilida bine ca ati scapat de vaccin , si un sa ii treaca lovitura. nu sunteti denaturati doar ca ei fac niste miscari atat de iuti ca nici nu apuci sa ii vezi
Eliza sa ai pofta mare la papica
Florina cum mai este cu dormitul noaptea ? pana la urma ai reusit sa il culci mai devreme ?
cristelle25 felicitari pentru noile masuratori ce lungut suntem
Mihaela off off mare nebunie a fost aseara . Sper ca au ajuns amandoi cu bine acasa
Anaemi distractie placuta la munte vreau si euuuuu
azi ajunge si tata la noi , abia astept, nu l-am mai vazut de la inceputul lui decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

daaa, suna bine reteta, dar ce inseamna o cup ? cat adica....:))) nu inteleg. as face si eu reteta......



mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





eu fac mereu retete dupa bloguri americane si astia asa masoara. Am mai multe masuri dintr-astea americane, le-am castigat la un concurs pe net, nici macar nu stiam ce am castigat, dar acum imi sunt f utile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Neatza!

Gliana, sanatate multa mamei! Sper sa se puna pe picioare repede! Nici eu nu ies fix in fiecare zi, mai ales acum ca se termina ziua la 6

De regurgitat, mai regurgitam si noi. Dar fara sa o deranjeze...

Cristelle, felicitari de bebe grasun!

Ilida, nu te mai invinovati de cazaturile lui Tudor! de fapt, nu te mai invinovati punct!!! Esti cea mai buna mama de pe pamantul asta, fiecare din noi e cea mai buna mama, si fiecare copil e cel mai frumos! Or sa cada, mai ales baietii, or sa isi rupa si oase... Si o sa ne doara si pe noi de fiecare data Eu ce sa mai zic, ca fi-mea e campioana la sarituri de la inaltime, si pe gresie! si nu mai fi posomorata please!!

Da chiar asa, Pufiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!

Mihaela, sper ca sunt bine ai tai!

Alexia, bravo lui Ruxi pentru deplasari...off maine poimaine o iau in picioare...trece atat de repede timpul...

Anamaria, sper ca te joci in zapada si ca l-ai frecat si pe Petru pe la nas putin :P

Florina, cum mai e cu programul lui Stefan? ca vad ca umbli pe net noaptea :P
DA, voi pregati si fructele la abur, e un steamer cu blender, ca toate astea de bebelusi, ca al Danei. Pai deocamdata are introduse formula de capra organica, banana si meiul organic. si i-am dat intr-o zi o lingurita de suc de mar. Azi vreau sa ma duc la piata sa caut niste mere mai chinuite, sa para mai fara pesticide. Si de inceput cred ca vom continua cu fructele. Mai vedem. Vorba Cristinei, acu daca m-am suit, tre sa pedalez Oricum, de baza cred ca merg cu fructe o luna, dupa aia legume...dupa aia carne...dupa aia lactate

Mergi la inceput