Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

scriu reteta din amintiri ca nu mai gasesc blogul de unde am luat-o
2 cups faina, 1 cup unt, 1 cup nuca macinata, 1/2 cup zahar, un praf de sare.
Nuca nu-i musai sa fie f fin.
untul sa fie moale, scos de vreo 2 ore din frigider.
Amesteci untul zu zaharul bine-bine, apoi faina, apoi nucile. Pui ceva arome, lasi aluatul la frigider cateva ore. O sa-ti iasa o coca tare din care faci bilute de marimea unei nuci, eu le-am facut si o gropita in care am pus miez de nuca la prima tava, chipsuri de ciocolata la a doua tava. Focul nu f mare, treapta 4, in 15 minute sunt gata, cand se aureste baza.
Aaa, uitasem, miezul de nuca il perpelesti putin in tigaie inainte

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Esti o draguta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

buna seara dragi mamici
ce bine suna reteta
si usor de facut ...poate imi fac curaj si ma avant la incercat
Uram si noi la multe lunite papusei SARA-MARIA de Thaimeed ! si BIANCA-MARIA de mihutzas
si sarbatoritilor de maine la multe lunite fara dureri de dintisori si cu pofta la papica !!!
INGRID si EDUARD de cristy1977
PHILIP-CHRISTIAN de Krissy
LEONARD-CRISTIAN de Veronica75

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Buna seara si de la noi! In prag de sfarsit de week-end
Suntem bine multumim, de cand a decolat nu avem noutati. Nu a patit nimic, dar scaunul de masina de acum sta in masina, iar ea o sa stea in scaunul de masa legata in centuri cand am nevoie sa stau la bucatarie...

Ne-am comandat si noi robot de la chicco cu aburi, si de sapt viit o sa incepem sa facem fructe dimineata. Deocamdata are 4 zile de cand papa dimineata lapte de capra organic(formula) cu banana si mei organic.
In rest nu avem mare lucru de raportat!

Va pupam pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Pupam fetele & bebelusii


Giulia ce ai facut cu mama ta la doctor?
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png


Buna fetelor,

Lori, ce am facut?....am dus-o, i-a gasit tensiune 20 cu 11 , i-a dat tratament, a spus ca inca are un rest la plamani ceva...de cand a avut pneumonia, am dus-o acasa dupa ce am cumparat tratamentul prescris, iar spre dimineata iar a chemat salvarea sa o duca la spital pt ca se simtea fffffff rau......Acum e acasa si s-a mai linistit....inca nu se stie daca e si ceva cu inima.......e si varsta....e si ea ffff sensibila.......asta e....

Noi suntem ok. Din pacate nu prea iesim afara, doar aerisesc cat de bine pot si asta e....stau intr-o zona cu f mare trafic, parc nu am prin apropiere.....puii mei
Eric dacacsta pe burta , se impinge cu picioarele si-si ridica funduletul si inainteaza pana da cu capul de perete si ca un berbecut tot vrea sa dea cu capul sa se mai deplaseze :))))))
Tot nu a facut inca, cunostinta cu picioarele, doar se mai prinde de ele sau de pantaloni, atat si asta doar daca e dezbracat, pe masa de schimbat face de regula asta. Poate nici nu o sa faca, poate nu-i plac picioarele..:)))), in rest tot ce prinde in mana , duce la gura si ff tare se supara cand nu poate baga in gura ceva. Se plictiseste repede de jucarii, trebuie sa i le schimb, rotesc mereu.
Mesteca cu gurita in gol in continuare, sigur il freaca gingiile, desi nu par umflate. Cristinei la 9 luni i-au iesit primii dinti....http://www.farmacianaturii.ro/

Fetelor...nu prea avem noutati....eu sunt oricum cam supy din cauza mamei si moale...asa fara chef....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

daaa, suna bine reteta, dar ce inseamna o cup ? cat adica....:))) nu inteleg. as face si eu reteta......



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Pupici la fete

sapt asta am cam absentat, dar sper sa ma iertati. Am fost cam oxupata si cu examenele si cu casa.

De sapt viitoare promit sa revin in forta, dar de miercuri incolo pt ca acum suntem la munte :D

va povestesc despre noi atunci ca acum scriu de pe tel si mi.e cam greu.

Va pup pe toate!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Gliana, Ruxiii, multumim pt. gandurile bune. Din fericire, la noi partea cea mai grea cu dermatita a trecut. Andrei are 3 ani si e muuult mai bine. Emma nu are si tare ma bucur. Dar imi dau seama prin ce stres trece Lulusor si ce frustrant e sa vezi ca nu poti face nimic ca sa-i usurezi chinul piticului.

Gliana, multa sanatate mamei tale.

Laura13, chiar ma gandeam cate diferente sunt intre recomandarile medicilor de aici si cele ale medicilor din Romania. Noua ne-a spus sa nu cumva sa punem ulei pe cojitele din cap. Si la diversificare sunt diferente mari, si la boli (in principiu aici totul e virus , greu se da antibiotic).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Fetelor...sunt suparata rau, in seara asta fratele meu vrea sa fie erou si este in grupul studentilor ....pe la Unirii si l-am sunat si nu vrea sa plece acasa....
Mama, in schimb, este la serviciu pana la oara 1 jum in seara asta...lucreaza la Restaurantul Trattoria Il Callcio langa Ateneu...la 5 minute de piata Romana.....nu are cu ce sa se duca acasa......
Offff.....ce Dumnezeu o sa se intample?
Ma uit la Tv si ma ingrozesc ce vad acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Oana, incepeti diversificarea? Bravo, sa-i placa Elizei tot si sa fie papacioasa! Ce schema ai, cum incepi, ce pregatesti? Intreb pt ca si noi vom incepe in vreo luna. La aparatul ala de la chicco vei pregati si fructele?

Gliana, imi pare rau de mama ta. Si Stefan face cam aceleasi lucruri ca Eric. De ce spui ca nu prea iesiti? Din cauza de vreme rea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

fetele ai vostri mai regurgiteaza??? ca al meu m-a innebunit,are zile cand nu,apoi knd da aafara aprope la fiecare masa,dar adevaru e ca dupa ce papa nu ii stau picioarele....

Mami de Razvan si Rares


Si Robert regurgiteaza...de obicei cand scoate si aerul....deci ne murdarim si noi inca zilnic


Mergi la inceput