Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

domnisoara Ruxi a cazut ieri din pat ...era in sufragerie cu patul intins, pe centrul de activitati si inconjurata de perne ..m-am dus la bucatarie sa ii fac de papa si am auzit : oaaaa ! era pe jos intre pat si o masuta si pernele deplasate ....gata si cu centrul de activitati....ori la ea in pat ori legata in scaunul de masa
maaammmaaa ce de bunatati pe aici


de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)

Of,deci a-ti intrat si voi in clubul celor care au o cazatura la activPoate data viitoare o pui pe jos cu centrul de activitati.Eu asa fac!Bine ca sunte-ti ok!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

lista cu fructe/legume care intaresc sau inmoaie kk

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Deia-mi esti tu draga,ca ne scoti mereu din kk(scuze de expresie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui cristelle25

Chiar Marryan nu a mai dat nici un semn a fost un pic activa si apoi pauza...

Asa e!!!! Cine mai stie de ea????

Navicula ..da.. intr-adevar buna prajitura da' si foarte calorica nu prea are cine sa ma ajute la ea asa ca ma lupt singura

Opa, de ce prajitura vorbim aici???? Poate nu am ajuns cu cititul pana acolo!!! Puteti sa mai spuneti o data???

Vlad ,azi-noapte, din copil bun care doarme ce era, m-a trezit de trei ori fara motiv aparent, adica foame, scutec sau altceva era bineinteles pe burta si urla ..pana la urma l-am luat in pat cu noi si l-am alaptat ,dar tot agitat era..nu stiu daca erau dintii sau nu..gingia e umflata oricum..cert este ca mi-a iesit pe nas..e nasol cand te obisnuiesti cu el sa doarma..

Probabil sunt dintisorii sau puseul de 6 luni.

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)




La noi puseul cred ca a fost acu o saptamana cand ma trezea la fiecare 1 ora si jumatate!!!!
Acu e mai bine!!!
Se culca la 9, treziri: 1, 3 si 5.45, si miraculos doarme in continuare pana la 8!!!
Dar am pus perdele in toata casa (desigur cumparate de soacra) si este un intuneric bezna in camera acum si crede ca inca e noapte!!
Sau nu o mai trezesc eu cu telenovela???!!!
Si by the way doarme doar la ea in patut!!! N o mai iau langa mine in pat orice ar fi!! V am zis, dupa frica pe care am tras o cu boraceala aia de dimineata!!! Se vede ca nu i prieste la mine in pat ca luneca pe laterala si pe burta si e si prea cald pentru ea!! Si i se aduna gaze si aciditate!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Bravo Miha!Vezi ca se poate mami???
Sa ne spui cum a fost prima zi de mmunca,cum te-au primit colegii,etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

cand abia am terminat de citit, s-a trezit Eric...
de raspuns...altadata.
Va pup pe toate...bebeii mofturosi si pe mamicile obosite
am mai ras de Miha..cum intelege ea unele lucruri...:))))
Lori, dar ce mai faci fata mea? Mai aveti zapada?

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)

Bine draga mea'merci de intrebare!Pe aici cu bebe,ne pregatim sa mergem la doc pt masuratori+vaccinuriIn rest,zapada la greu,peste 30 cm,vremea rece rau ieri(-30) azi "doar"-10.
Masina mi s-a stricat si am stat in casacateva zile din acest motiv,dar acum am inchiriat una ca sa moara vecinii de ciuda si ne-am luat una noua dar care vine intr-o saptamana si...cam atat!
Voi cum ai sunte-ti?Mama ta?Ericutu?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Crisspy, imi pare tare rau de boala!!! Multa sanatate va doresc!

Laura, bafta in continuare la diversificare!!

Oana, ori mint, ori sunt in depresie si nu vor sa recunoasca ca au nevoie de ajutor (am auzit asa un caz in care efectiv avea nevoie de ajutor ca nu i dormea deloc copilul si nu dadea voie la nimeni s o ajute, zicand ca totul e ok), ori vor sa se dea mari!!! ;)

Oricum, eu as vrea sa spun asta, dar sunt departe de acest vis de a avea un copil perfect cuminte!!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Se dau mari mai c-asa zic si eu,dar tare mmi-ar prinde bine o bunica ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Ma duc si eu la children centre, dupa o absenta de vreo cateva saptamani bune!!! Va mai citesc cand vin!!
O zi minunata in continuare!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


O zi minunta si tie draga mea,dar nu tre sa incepi munca azi???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Loredana - foarte faina activitatea voastra!!!! Dar ma intreb: nu e prea periculos pt cei mici sa intre cu mai multe persoane straine in piscina? Noi abia ne-am hotarat sa-l punem singur in cada si doar e a noastra, stim cum o spalam si ce grija avem. Ma bucur ca te-ai relaxat





din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Eu sper ca-i ok mai ales ca astia aici pun ff mare accent pe familie,dar mai ales pe copii,sanatatea-siguranta lor.Cel putin asa sper ,iar la cat clor pun ei in piscina..Mergem doar o data/saptamana si sper sa fie ok.Eu ma bucur ca m-am relaxat,iar el s-a simtit bine si nu a plans deloc.Copii stau ca in niste barcute,ff bine protejati .Saptamana viitoare fac poze si pun pe FB



Loredana, din curiozitate cat platesti pe luna ? cate sedinte sunt ...m-am interesat si eu si exista un centru in bucuresti unde se plateste 100 euro/luna , o sedinta pe saptamana si mie imi pare f f f mult ....intradevar doar cu anlize se vine si ale tale si ale bebelusuli dar totusi ...

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


10 saptamani( o zi/saptamana) =65 dollari canadieni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Buna fetelor am si eu o comoara de august 2011 si abia am descoperit forumul vostru.Bine am venit printre voi!!!!!!!!!!!!!1


Bun venit!
Soune-ne mai multe despre tine si bebelusul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

loredana no comment , la noi in tara anumite lucruri normale sunt considerate lux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Fetele plec la doctor cu minunat bebe Luca asa ca nu ma dati la disparuti!
O zi excelenta va dorim!....

Mergi la inceput