Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Neatza!


Lori, bravo mamico de gimnastica...si in apa Cu greu imi amintesc ultima oara cand am stat in cada :))) d'apai o piscina...SA va fie de bine si tineti-o tot asa!



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Acu nu ca sa-ti fac in ciuda,dar si eu m-am simtit de parca nu mai fusesem niciodata intr-o piscinaSi cu atatea mamici si bebelusi a fost chiar interesant si amuzant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Buna dimineatza,eu sunt suparata,desi i-au iesit dintzii lui rares el coninua sa fie miorlait,ziua adoarme greu si doarme numai in brate daca il pun jos face niste ochii mari,iar noaptea tot se trezeste destul de des si nu mereu ia sanul....in jurul numai mamici cu copii cuminti,care dorm in patutul lor si tot asa si imi mai si zic ca eu sunt de vina ca eu l-am invatat asa,de parca eu nu vreau sa doarma in patutul lui,sa stea linistit,in carut nu sta si nici in scaunul de masina...oare numai al meu e asa???oare gresesc eu ca nu il las sa planga????cand era mititel nu era asa,dormea mai mult,reuseam sa il pun si in patut,dar de o luna m-a capiat.....pur si simplu am o stare nasoala de imi vine sa imi bag capu in perna si sa plang
ca sa nu mai zic de razvi k e racit,azi e a treia zi de febra si cere atentie mereu,mi-e tare mila de el,caci si el zice de ce e asa smiorcait bebelusul nostru?



Mami de Razvan si Rares


Of Mady,imi pare tare rau si sper sa treaca repede pentru amandoi,dar si pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Loredana - foarte faina activitatea voastra!!!! Dar ma intreb: nu e prea periculos pt cei mici sa intre cu mai multe persoane straine in piscina? Noi abia ne-am hotarat sa-l punem singur in cada si doar e a noastra, stim cum o spalam si ce grija avem. Ma bucur ca te-ai relaxat





din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Eu sper ca-i ok mai ales ca astia aici pun ff mare accent pe familie,dar mai ales pe copii,sanatatea-siguranta lor.Cel putin asa sper ,iar la cat clor pun ei in piscina..Mergem doar o data/saptamana si sper sa fie ok.Eu ma bucur ca m-am relaxat,iar el s-a simtit bine si nu a plans deloc.Copii stau ca in niste barcute,ff bine protejati .Saptamana viitoare fac poze si pun pe FB

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png



Loredana, din curiozitate cat platesti pe luna ? cate sedinte sunt ...m-am interesat si eu si exista un centru in bucuresti unde se plateste 100 euro/luna , o sedinta pe saptamana si mie imi pare f f f mult ....intradevar doar cu anlize se vine si ale tale si ale bebelusuli dar totusi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Buna dimineatza,eu sunt suparata,desi i-au iesit dintzii lui rares el coninua sa fie miorlait,ziua adoarme greu si doarme numai in brate daca il pun jos face niste ochii mari,iar noaptea tot se trezeste destul de des si nu mereu ia sanul....in jurul numai mamici cu copii cuminti,care dorm in patutul lor si tot asa si imi mai si zic ca eu sunt de vina ca eu l-am invatat asa,de parca eu nu vreau sa doarma in patutul lui,sa stea linistit,in carut nu sta si nici in scaunul de masina...oare numai al meu e asa???oare gresesc eu ca nu il las sa planga????cand era mititel nu era asa,dormea mai mult,reuseam sa il pun si in patut,dar de o luna m-a capiat.....pur si simplu am o stare nasoala de imi vine sa imi bag capu in perna si sa plang
ca sa nu mai zic de razvi k e racit,azi e a treia zi de febra si cere atentie mereu,mi-e tare mila de el,caci si el zice de ce e asa smiorcait bebelusul nostru?



Mami de Razvan si Rares


Daca iti vine sa plangi, poti sa plangi 5 minute, te mai descarci (eu asa fac).
Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)


Si eu fac la fel asa ca Mady, curaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious


Anca... diminetile de scoala la tine sunt ca un sprint cred ...eu ma plang acum cand ma trezeste Eliza la 8...

Mihaela, multumim de retete. Sper ca sunt bine ai tai Cat despre transport, nu am idee, eu am fost direct la ei...nu sunt fan cumparaturi online.


Miha, Alexia vorbeste despre Ruxiiii care sta in pitesti :P Ruxiii de pe forum!







Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)





...trezirea la 6....papica pt Maria, care e somnoroasa si nu trebuie sa zici sau sa faci ceva nasol ca se supara si o sa fie botoasa toata ziua, apoi micul dejun pt tati si la sf raman cu Luca acasa....si ma ocup de el.....
Aaaa si mai am 7 papagali, 3 gaini si 2 iepurasi care vor si ei papica
Ce mi-a placut in vacantaaaaaaaa




Alexia la multi ani mamico de printesa frumoasaaaaaaaa, sa fiii super sanatoasa si sa te bucuri de toate nazdravaniile Alexiei de la Pitesti!!!!!
Asteptam si noi o maslina, un suc, o apa plata...ceva, orice.............si mai asteptam sa bage baniiiiiii aia odata!!!!

Azi mergem la danssssssssssss!




Mamica de Luca Pavel 05.08.2011 & Maria Alexandra 29.05.2003




Se pare ca noi doua avem acelasi program ,aproape identic daca scadem papagalii,gainile si...alte animale domestice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami


Eu nu mai cumpar paine de foarrrrte mult timp, asa ca fac in fiecare zi sau o data la 2 zile, manual, ca nu am masina de paine, oricum am facut zeci de feluri de painica si alor mei le placeeeee mult de tot!
Cea mai buna e cea cu tot felul de seminte si faina de tarate!



La multi aniiiiiiii!
LUCA de gheveronica, ALEXANDRU-GABRIEL de Mihaela_V, Alymih


Vreau si eu niste retete de paine!!mie niciodata nu mi iese cum trebuieimi iese prea crocanta coaja!!!

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Ca sa nu mai fie crocanta coaja,asa m-a invatat mama si functioneaza,dupa ce scoti painea din cuptor ,o ungi cu putina apa si apoi o invelesti cu un prosop.Din cauza aburilor coaja se inmoaie si este excelenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Buna fetelor am si eu o comoara de august 2011 si abia am descoperit forumul vostru.Bine am venit printre voi!!!!!!!!!!!!!1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Aaaa, trebuie sa iasa....la mine in bucatarie Maria e sefaaaa, stie sa faca paine, chiftele, sarmale, snitele...si muuulte altele...si are doar 9 ani!




Mamica de Luca Pavel 05.08.2011 & Maria Alexandra 29.05.2003




Wow!Felicitari ajutorului de bucatar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Am scapat si de ghimpele cu fontanela. Pediatra a spus ca intr-adevar e punctiforma, dar e ok. Sa continui sa-i dau 2 picaturi de vigantol, si nu 1 cum zisese medicul de familie. In rest copilul e ok, vioi, are 7700 gr, ceea ce inseamna ca a luat mai bine de 500 gr intr-o luna. Diversificarea a spus ca pot sa o incep linistita dupa 6 luni, pentru ca copilul pare sa se sature cu laptele. A spus ca ultimele tendinte sunt sa incepi cu legumele la masa de amiaza, prima data numai zeama, supa crema iar apoi piure. Dupa aceia masa de dimineata cu fructe si ultima cea de seara cu iaurt sau branzica, dar dupa 8 luni.
A zis ca dupa 6 luni ar trebui inceput profilaxia cu Fe, dar i-am spus ca vreau intai sa-i fac analize, asa ca la inceputul lui martie o sa mergem din nou, si o sa o duc si pe Paula ca nici ei nu i-am facut niciodata analize.
In concluzie, spre bucuria ei si a noastra nu ne-a scris nimic, sa continuam tot asa ca e bine

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)


Pupam baiat mare ,frumos si sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe lunite cu bucurii si pentru Luca de gheveronica!


Mergi la inceput