Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Va multumesc la toate,dar acum sunt in butoiul cu melancolie si nu vad luminita de la capatul tunelului.....
nu stiu cum reusiti voi,dar eu ma simt depasita de situatie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

loredana no comment , la noi in tara anumite lucruri normale sunt considerate lux

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)

Stiu si din pacate asa esteExact asta vorbeam si eu cu ai mei aseara:pretul benzinei,medicamente,etc....
no comment!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Va multumesc la toate,dar acum sunt in butoiul cu melancolie si nu vad luminita de la capatul tunelului.....
nu stiu cum reusiti voi,dar eu ma simt depasita de situatie....



Mami de Razvan si Rares


Te cred si te inteleg
Pune un cantec care-ti place pe youtube si ia-ti baietii la dans,poate mai trece un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Uff, trebuie sa ma plang si eu...simt ca o iau razna
Copii astia, doar in brate vor, TOATA ZIUA.
Au dimineata o jumatate de ora, dupa ce se trezesc, in care se mai joaca si ei singuri, dar in rest...JALE!
Aaa, si nu este suficient doar in brate, ci vor si plimbare
Nu reusesc sa fac nimic toata ziua.Nu vorbesc de lucruri sfinte (mancare, curatenie), dar de abia reusesc sa beau o cana cu apa (de mancat nici nu vorbesc, iau masa cu ei in brate).
Daca lipsesc mai mult de aici,cred ca ma gasiti la nebuni

Alexia, La Multi Ani, draga mea!
Iti doresc tot binele din lume![
flo]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Uff, trebuie sa ma plang si eu...simt ca o iau razna
Copii astia, doar in brate vor, TOATA ZIUA.
Au dimineata o jumatate de ora, dupa ce se trezesc, in care se mai joaca si ei singuri, dar in rest...JALE!
Aaa, si nu este suficient doar in brate, ci vor si plimbare
Nu reusesc sa fac nimic toata ziua.Nu vorbesc de lucruri sfinte (mancare, curatenie), dar de abia reusesc sa beau o cana cu apa (de mancat nici nu vorbesc, iau masa cu ei in brate).
Daca lipsesc mai mult de aici,cred ca ma gasiti la nebuni

Alexia, La Multi Ani, draga mea!
Iti doresc tot binele din lume![
flo]

O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*


Ne facem colege de camera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Uff, trebuie sa ma plang si eu...simt ca o iau razna
Copii astia, doar in brate vor, TOATA ZIUA.
Au dimineata o jumatate de ora, dupa ce se trezesc, in care se mai joaca si ei singuri, dar in rest...JALE!
Aaa, si nu este suficient doar in brate, ci vor si plimbare
Nu reusesc sa fac nimic toata ziua.Nu vorbesc de lucruri sfinte (mancare, curatenie), dar de abia reusesc sa beau o cana cu apa (de mancat nici nu vorbesc, iau masa cu ei in brate).
Daca lipsesc mai mult de aici,cred ca ma gasiti la nebuni

Alexia, La Multi Ani, draga mea!
Iti doresc tot binele din lume![
flo]

O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*


Ne facem colege de camera



Mami de Razvan si Rares


Oana probabil eu fac parte partial din clubul mincinoaselor. Copilul meu nu vrea in brate, doar daca il iau sa il plimb altfel refuza sa fie tinut in brate la supt sau la somn si se culca singurel, cu o jucarica in brate. Mai mult il las in patut si vorbeste cu jucarele si rade si nu da vreun semn ca e deranjat. In timpul asta eu fac diverse treburi. Si plange ffff rar si atunci cateva secunde ca nu ii convine ceva sau nu ajunge la vreo jucarica.
Zic partial pentru ca dupa somnicul de la ora 16 se trezeste marait de la un timp si cere atentie, nu mai vrea sa se joace singurel. Si pana seara la culcare mami nu mai face nicio treaba, ne jucam, cantam, povestim, dansam etc. De la 12.30 la 14 suntem de obicei la plimbare, unde doarme de rupe. Noaptea doarme si in patut si cu mine, depinde de cat de obosita sunt eu si de cat de des suge el in perioada respectiva, insa doarme la fel de bine in ambele locuri. Acum doarme cu mine pt ca suge de cateva zile la 4 ore dupa ce adoarme si apoi din doua in doua ore pana la 6 dimineata. Dupa 6 mai manaca la 10 fructul, o tzitzileala la 12 si pranzul la 14 + tzitzica si cereale la 18, apoi tzitzileala dupa baie si somn.
Plec ca astept musafiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Nu stiu de ce am citat-o pe Corry
Voi ce combinatii de legume mai faceti, ca noua incep sa nu ne mai placa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Fac eu repede capitol nou .

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si Philip Christian (16 august 2011)

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Neata
Eu pana la 12 sunt singura cu Natalia acasa, parca imi era dor de liniste in casa, si nu prea am chef de nimic desi am o gramada de treaba de facut.

ALEXIA ADA si ALYMIH




Asa si eu si este asa bine sa lenevesc in fata PC-lui
Spor la relaxare,iar daca-ti vine cheful de munca,aseaza-te si-ti trece

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png



ce tare m-am amuzat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Sanatate multa si pofta buna bebelusilor in capitolul nou!

Mergi la inceput