Strugurasi de Sept-Oct 2011 *23*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Eu am o intrebare: in timpul baitei voi protejati cumva urechile copilului ca la noi mai intra apa si oricum as tine-o ea se rasuceste pana ajunge cu urechiusele in apa.La albiuta nu am reductor pentru ca deja a ramas mica si vreau sa ii iau alta cu tot cu reductor.

Sei, multumim de info! Apropos de amoniac eu ieri m-am vopsit. Am luat un nuantator profesional bes dar si asta contine amoniac..

Eu am de vreo cateva zile un san mai mare si unul mai mic..or ramane asa oare?!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!


Voi stiti ca eu sunt mai zuza asa :D
Din prima zi ( maternitate) Tudor sta cu urechile in apa pe tot parcursul baii aproape. Ce are a face apa mai fetelor? Ei din mediu lichid vin. La baia din maternitate chiar era asistenta incantata ca eu eram asa relaxata... ca cica mamicile se tem rau de asta.
La asta micu ii sterg urechile dupa fiecare baie cu un scutec de finet sau cu coltul prosopului ( adica doar exteriorul) si nu-i pun niciodata caciula. Lui Mihnea mai uit sa i le sterg si daca ceva nu e ok ( il deranjeaza apa din urechi adica) ma anunta el sa i le sterg.
Ba chiar e bine sa mai stea cu urechile in apa calda ca se curata ceara frumos asa nu cu betisoarele alea periculoase care formeaza dopuri de ceara

Nu, sanii n-or sa ramana asa. Intre noi fie vorba, oricum sanii nu sunt identici, deci nici identici nu vor deveni ca nu au fost asa niciodata. O vreme sunt diferiti, apoi devin mici si aproximativ egali si apoi revin aproximativ la forma initiala.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Jucariile de dentitie nu se sterilizeaza la cald( scrie pe ambalaj) Fie cu solutie rece fie bine spalate cu sapun si apoi clatite bine bine bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetelor pt diversificare ce vesela trebuie?respectiv : lingurite/furculite plaastic sau silicon?, castronele bb melamina , plastic/inox? sippy cups(cani anticurgere), farfurii cu separator?

Pt gatit imi dau seama oale de inox voi folosi, steamerul, razatoare sticla, bol sticla pt preparare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

ca tot e "la moda"diversificarea, va las un articol care imi scapase , articol bine documentat care merita toata atentia noastra:
http://atasatlasanulmamei.blogspot.com/2009/11/observati-semnele-naturale-inainte-de.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Ionela nu merge linkul direct ,ai uitat sa pui =" inainte de link.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Ionela nu merge linkul direct ,ai uitat sa pui =" inainte de link.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Acum merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Eu am o intrebare: in timpul baitei voi protejati cumva urechile copilului ca la noi mai intra apa si oricum as tine-o ea se rasuceste pana ajunge cu urechiusele in apa.La albiuta nu am reductor pentru ca deja a ramas mica si vreau sa ii iau alta cu tot cu reductor.

Sei, multumim de info! Apropos de amoniac eu ieri m-am vopsit. Am luat un nuantator profesional bes dar si asta contine amoniac..

Eu am de vreo cateva zile un san mai mare si unul mai mic..or ramane asa oare?!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!


Voi stiti ca eu sunt mai zuza asa :D
Din prima zi ( maternitate) Tudor sta cu urechile in apa pe tot parcursul baii aproape. Ce are a face apa mai fetelor? Ei din mediu lichid vin. La baia din maternitate chiar era asistenta incantata ca eu eram asa relaxata... ca cica mamicile se tem rau de asta.
La asta micu ii sterg urechile dupa fiecare baie cu un scutec de finet sau cu coltul prosopului ( adica doar exteriorul) si nu-i pun niciodata caciula. Lui Mihnea mai uit sa i le sterg si daca ceva nu e ok ( il deranjeaza apa din urechi adica) ma anunta el sa i le sterg.
Ba chiar e bine sa mai stea cu urechile in apa calda ca se curata ceara frumos asa nu cu betisoarele alea periculoase care formeaza dopuri de ceara

Nu, sanii n-or sa ramana asa. Intre noi fie vorba, oricum sanii nu sunt identici, deci nici identici nu vor deveni ca nu au fost asa niciodata. O vreme sunt diferiti, apoi devin mici si aproximativ egali si apoi revin aproximativ la forma initiala.




Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Ionela , cred ca ma fac si eu zen ca tine ca e tare bine asa!

Mi-a placut treaba asta cu "aproximativ"!

Nu stiu la voi cum e dar mie mi se pare ca nicicand sanii mei nu au fost mai frumosi decat acum. Inainte erau mici , acu sunt numa' buni!

Scuze ...buna dimineata!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

buna dimineata !
Azi sunt zombi ca azi noapte la 3.30 dupa ce i-am dat sa suga la Luca nu am putut sa mai adorm pana pe la 6 .Imi era o ciuda si ma invarteam de pe o parte pe alta.Si ca niciodata Luca nu a mai vrut sa doarma pana pe la 9,9.30 ca de obicei.Acum e in carut si se cearta nu stiu cu cine .
Voi profita dupamiaza cand doarme sa dorm si eu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

'neata !
fetele care au scaun de masina pentru bebe, am o dilema. Am o scoica pentru 0-9 kg. Bebe meu acum are 7 kg si deja nu mai incape in ea (fiind iarna, cu hainute groase...). Intentionez sa achizitionez un scaun auto pt 9-36 kg. http://www.emag.ro/scaune-auto-si-accesorii/juju-scaun-auto-racing-kid-9-36-kg-negru--pPN_11473
Dar nu mi se pare ok. Presupun ca trebuie sa stea in funduletz sa pot folosi scaunul. Of ! Cum sa fac???

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

Si daca tot m-am trezit de dimineata va invit la cate o cafea,cappucino sau suc proaspat de portocale

Mergi la inceput