Strugurasi de Sept-Oct 2011 *23*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.
Ieri mi-a venit menstruatia
Eva e la fel de maraita si noaptea si ziua............sunt zombi.
Am cumparat ieri cartofi dulci sa vad cum iese piureul.Nu mi-a placut.Nici Razvan n-a mancat.Sper sa-i placa Evei
A iesit un piure dulce dupa numele cartofilor.
Am luat si un avocado 4 lei bucata Asta cum trebuie dat ? Crud, copt? Fac incercari pe mine nu pe fata .

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Camady avocado il tii catev zile pana il mananci daca atuncicand il apesi cu buricele degetelor nu simti o textura cam ca a piersicilor coapte, cam asa stiu eu sa o descriu. Eu il dadeam lui Paul pasat foarte bine,simplu,sau cu cateva picaturi de lamaie. Iese o crema cu gust usor de nuci verzi.

Mie cartoful dulce mi s-a parut ca seamana cu dovleacul nostru .


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

covorasul puzzle e interzis in Belgia, scos de la comercializare in Romania ( va fi interzis dupa 2013 in UE) pe motiv ca in compozitia lui ( pt subtierea plasticului ) se foloseste amoniac , care e f daunator copiilor, crescand riscul de cancer in mod semnificativ

OAna nu cred ca e inca cazul de jucarii pt dentitie.. eu le-am primit si de aceea i-i le-am dat, insa nu o pasioneaza deloc deloc..

Camady
/.poate de asta se da cartoful dulce sa-i atraga gustul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu am o intrebare: in timpul baitei voi protejati cumva urechile copilului ca la noi mai intra apa si oricum as tine-o ea se rasuceste pana ajunge cu urechiusele in apa.La albiuta nu am reductor pentru ca deja a ramas mica si vreau sa ii iau alta cu tot cu reductor.

Sei, multumim de info! Apropos de amoniac eu ieri m-am vopsit. Am luat un nuantator profesional bes dar si asta contine amoniac..

Eu am de vreo cateva zile un san mai mare si unul mai mic..or ramane asa oare?!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Oana, mai bine iei o cadita si un reductor detasabil ca fata creste si o sa iei alta cadita si tot asa. Intra apa dar eu sterg cu scutecul (prosopul) si gata, insa am grija sa nu o tin in apa cu urechile, bine eu ii fac baie in chiuveta nu in cadita.

legat de sani, eu de la pompat la sofia am unul mai mare si mult mai lasat decit celalalt, a fost cel mai chinuit cu pompa. O sa se vada mai putin cam intr'un an de cind termini cu alaptatul sau in functie de organism mai putin.

legat de vopsit eu ma vopsesc cu apivita care nu are amoniac si acopera foarte bine firele albe ca eu am o gramada.

Anca, eu am scaun de masa stokke si e foarte bun de folosinta indelungata, Sofia il foloseste si acum la 3 ani si jumatate, e reglabil si mai practic spun eu decit un scaun de masa clasic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Interesant- despre ce avem noi de dat copiilor:

http://www.ewg.org/foodnews/summary/

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

OOka , la mine inca nu e f vizibil.....observ eu , atat.

Oare sa pun fata mai mult la celalalt? Ionela?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Hello.
Citeam despre jucarii de dentitie. Am facut azi experiente, si vroiam sa le impartasesc. NU LE STERILIZATI. AM bagat o jucarie dinaia in sterilizatorul de la Avent, impreuna cu pompa, la microunde. S-a topit , bine, doar partea aia de cauciuc moale in care e lichid


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oana.. eu am inteles ca sanii isi revin la forma initiala dipa ce termiNAM Cu alaptatul, eventual ff putin modificat

LORE
oare ce mai face? am vazut o Mara adorabila pe FB..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

Hello.
Citeam despre jucarii de dentitie. Am facut azi experiente, si vroiam sa le impartasesc. NU LE STERILIZATI. AM bagat o jucarie dinaia in sterilizatorul de la Avent, impreuna cu pompa, la microunde. S-a topit , bine, doar partea aia de cauciuc moale in care e lichid


mami de Flavius

Bijuteriile mele


eu le-am spalat cu spirt , apoi sapun si apa fierbintee..
te-ai hotarat la scaun?

Mergi la inceput