Strugurasi de Sept-Oct 2011 *23*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lali nu stii pe cineva care inchiriaza n apartament in Eforie Nord pe perioada de vara?

Banui ca nu ma pot caza cu bbmic la hotel nu? o sa trebuiasca sa gatesc mancarica buna in concediu nu?


Voi nu stiati ca aerul curat de munte e rau pt bb? numai aerul de oras mare,poluat e bun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Cea mai tare perla de soacra..
Ma suna ieri -minune.. a 2 -a oara de cand s-a nascut Elena exceptand data cand m-a sunat in spital- si ma intreaba daca doarme, face kk etc.. ii zic ca nu doarme ca se trezeste de 5 ori pe noapte in ultimul timp.. si ea: "Da ce naiba are, da-i un extraveral ceva sa se linisteasca".. eu m-am inecat cand am auzit si simtind socul care mi-i l-a produs imi zice "sau macar un nurofen".... i-am zis politicos ca are si ea o toana , si ca nu o sa o tina pana la 18 ani , si daca tot stau acasa pot si eu sa ma trezesc sa o adorm la loc.. da na cica asa "stric copilul".. bine ca nu-l omor cu extraveral..

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

naaa.. sa fiu in ton cu Klau-dita , am facut orez in lapte flambe (aka ars).. nu o sa-l anance nimeni.. sotu ca e afumat, eu ca e cu lapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, tu tot nu mananci lapte? Eu am pus ieri un pic in piure si vad ca nu s-a intamplat nimic. Am pus si unt si lapte sa nu mai povestesc ca telemea mananc zilnic. Tu daca mananci telemea de ce te abtii de la lapte ? Nu e aceeasi chestie practic?

Eu peste vreo luna vreau sa reintroduc ouale sa vad cum o fi. De nuci si alune mai am rabdare. Poate prin martie sa incerc.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Pitica mea mai nou isi suge buzita de jos :D si incearca sa se ridice chiar de la orizontala, zici ca vrea sa faca abdomene si nu reuseste

Alayna, pe unde esti? Ce face bombonica ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, si a mea isi suge buza. Face cateodata un botic de babuta de mori de ras.

Cu ridicatul nu mai zic...se strofoaca intr-una..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

uitasem sa zic ..mi-a placut si mie tare kuru de bb T si freza de Ayu

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Sei, maine ce mai "gatim"???
La mine miroase a fum in toata casa, chiar daca am aerisit. A ramas mut sotul cand a venit

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Buna seara si de la noi ...
Noi mai avem 3 zile si facem 4 lunite.
Am inceput si noi se ne intoarcem sa ne jucam cu jucariile si sa tinem biberonul sau lingurita. Stam bine si asa pe pernita in fundulet, ne agatam de orice, radem cu zgomot, avem tendinta sa ne ridicam chiar si de la orizontala
Eu de o saptamana le dau piure de mar copt cu sfecla(coapta buna pt anemii) si suc de morcov la masa de 10 a.m. (am inceput treptat cu cate o lingurita si am marit in fiecare zi cu cate una si acum am ajuns la 8 lingurite si 100 ml de laptic la aceeasi masa pana dispare lapticul)si ne merge foarte bine le si place foarte mult...De sapt asta le adaug si putina para coapta iar de sapt viitoare le inlocuiesc inca o masa cu cereale de la humana si vor fi 3 mese de laptic si 3 papica
Va pupam si pupam si bebei dulce tare

Mergi la inceput