Strugurasi de Sept-Oct 2011 *23*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

nanna l am depus abia acum la inceputul lui ianuarie
dar vroiam sa stiu la ce sa ma astept

zubi , ayu e de a dreptul bestial !
si are un par de mor de invidie

am pus o poza cu T sa vedeti ce face mai nou

_


de T 4+





na si cica e puturos baiatul.. inca un pic si alearga...

APP de ce facem noi mai nou.. nu mai avem carusel.. l-a rupt. cum? pai a descoperit ca poate prinde buburuzele .. si intr-o sesiune de pescuit a prins 2 si tragea de ele pana caruselul a facut poc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade felicitari pt rostogoliri.. ce fel burta spate burta spate? asa repede s-a deprins cu miscarea?
i-as papa buca grasa.. cate kg are acum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Jade - unde ai pus poza cu T? pe FB sau pe cont?

Ieri s-a intors si Inez de pe spate pe burta, doar o data si cu manuta prinsa sub ea. Isi prinde bibe sa il tina singura ( dar sigur ca nu o las) si exerseaza dusul la si de la gura, face miscarile astea de cate 10 ori aproape de fiecare data cand mananca. Tot ieri a dus jucarie si pe suzi dintr-o mana in alta si si-a prins o mana cu cealalta pt a si-o duce la gura. O fi stiut ca face 4 luni si s-a gandit sa mai evolueze putin

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Klau.. o friptura bine facuta (asa se zice), sau flambata

Ingeras
multumim pt informatii, bravo pt reglare.. eu una o sa aleg atent primele alimente, ca na fiind asa lenese in digestie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Am vazut! e f tare! ce curuletz grasun areeeee!!!!! hihihihi!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

foarte tare poza, jade!cum a ajuns in pozitia aia?

Lena, pot sa imi dai linkul, te rog?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


http://www.meitaibebe.ro/protectie-impermeabila-de-iarna-meitaibebe/prima-protectie-de-iarna-meitaibebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:



Bine v-am regasit fetelor!

Dupa o perioada aglomerata revin si eu pe forum si ma bucur enorm sa va regasesc la fel de vorbarete si binedispuse. Mi-a fost tare dor de voi.

Ne-am intors si noi de la ski, bine inpropriu spus de la ski pt ca eu in 7 zile am reusit sa ma dau o singura data cu schiurile si era asa o zi asa superba cu soare. Am fost cu bebe mic la vreo 2000 si ceva de metri si bineinteles ca parintii (adica socrii) s-au crizat ca suntem inconstienti ... cum sa ne ducem cu copilul la munte si sa ne ducem si cu el sus ...si blabla bla si uite asa ii multumesc eu celui de sus ca suntem la 2000 km .... insa acum au inceput sa ma deranjeze groaznic ''sfaturile lor binevoitoare ''. Ca sa nu mai zic, ca bunica sotului meu care are 88 de ani ... mereu se baga in seama cu ideile ei .... cum a trecut de 3 luni si nu ii dai lapte cu gris? ; dar nici macar mar cu biscuite ? si tot felul de aberatii.(si uite asa intru si eu in grupul lui May)
Bebe s-a comportat tare bine in concediu, nu a racit, nu a facut febra, a luat bine in greutate adica 400g intr-o saptamana iar in 2 sapatamani inainte sa plecam la munte abia 100g.
Pt ca era singurul bebe din cabana ...toata lumea l-a dragalit si acum vrea numai in brate si nu mai stiu ce sa fac sa revina bebele cel cuminte si neplangacios.
Nu stiu cum va simtiti voi, insa eu ma simt mai obosita pe zi ce trece si nu stiu ce sa fac sa-mi revin si eu un pic.(desi abia ne-am intors din concediu)

Saptamana asta mergem si noi la primul vaccin, pana acum noi nu am facut nici un vaccin.

Din pacate, ne confruntam si noi acum la 3 luni jumate cu o dermatita seboreica destul de urata, care vad ca nu vrea sa dispara cu ceiut din tot felul de plante si tarate.

Mai am de recuperat 2 capitole pe care nu pot sa le sar pt ca contin informatii pretioase despre diversificare la care acusi(in 2 luni) ajungem si noi. Sunt curioasa ce va spune pediatrul joi cand voi merge la vaccin despre tema asta.

Va pup cu drag.

Mami fericita de bebe Maximilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Asta cu sa nu mergi cu bebe mic la munte mi se pare foarte tare!!! Dar parintii care locuiesc la munte ce fac????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Ionela, se muta temporar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Asta cu sa nu mergi cu bebe mic la munte mi se pare foarte tare!!! Dar parintii care locuiesc la munte ce fac????


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Nasol de ei ca nici la mare nu pot fugi,ca cica pana la 2 ani nu tre' sa vaza soarele de la mare . Ramane shesul. Ne mutam toate la un loc pana cresc copilasii destul cat sa nu mai dea nimeni sfaturi de ne miram ca nu ii doare mintea?


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput