Strugurasi de Sept-Oct 2011 *23*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

'neata !
fetele care au scaun de masina pentru bebe, am o dilema. Am o scoica pentru 0-9 kg. Bebe meu acum are 7 kg si deja nu mai incape in ea (fiind iarna, cu hainute groase...). Intentionez sa achizitionez un scaun auto pt 9-36 kg. http://www.emag.ro/scaune-auto-si-accesorii/juju-scaun-auto-racing-kid-9-36-kg-negru--pPN_11473
Dar nu mi se pare ok. Presupun ca trebuie sa stea in funduletz sa pot folosi scaunul. Of ! Cum sa fac???

It's a boy !!!
I'm a happy mother!
25.09.2011 Radu George


Scaunul acesta nu este ok pt bebe acum, dupa parerea mea.
Si Maya era grasuta si nu mai incapea in scoica de pe la 6 luni. I-am luat un scaun de la Chicco care are 3 pozitii, adica scaun normal + inca 2 mai pe spate. Existau atunci si de la Bebe Comfort, sora mea a avut din acela si era f ok.
Banuiesc ca acum sunt mult mai multe tipuri...
Da cautare pe net si vezi scaunele care se regleaza, care au mai multe pozitii. La cel de care spun eu, bagi mana sub el, in fata si se trage pana se lasa mai pe spate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

eu nu inteleg o chestie
deci s a descoperit ca acele covorase sunt nocive
atunci de ce frate tre sa asteptam pana in 2013 ca sa le scoatem de la vanzare ??
sa apuce astia sa si vanda toate stocurile sau cum ?

mikka s a rostogolit pana a simtit ca e cu picioarele in aer si s a tot impins pana a ajuns asa

_


de T 4+





as vrea sa raspund eu, da'nu pot, ca e urat ce vreau sa raspund :))

Bravo pt invarteala!

Mikka, este adevarat, dar si noua ne-au faut diversificarea asa cum se facea atunci (mie si sorei mele) si nu avem nimic la stomac. Cred ca depinde de foarte multi factori...nu stiu daca tine sau nu de diversificare in primul rand...
Incepi cu ce consideri tu astfel incat sa stai linistita si sa fii cu inima impacata, asta e cel mai important.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

'neata !
fetele care au scaun de masina pentru bebe, am o dilema. Am o scoica pentru 0-9 kg. Bebe meu acum are 7 kg si deja nu mai incape in ea (fiind iarna, cu hainute groase...). Intentionez sa achizitionez un scaun auto pt 9-36 kg. http://www.emag.ro/scaune-auto-si-accesorii/juju-scaun-auto-racing-kid-9-36-kg-negru--pPN_11473
Dar nu mi se pare ok. Presupun ca trebuie sa stea in funduletz sa pot folosi scaunul. Of ! Cum sa fac???

It's a boy !!!
I'm a happy mother!
25.09.2011 Radu George


Scaunul acesta nu este ok pt bebe acum, dupa parerea mea.
Si Maya era grasuta si nu mai incapea in scoica de pe la 6 luni. I-am luat un scaun de la Chicco care are 3 pozitii, adica scaun normal + inca 2 mai pe spate. Existau atunci si de la Bebe Comfort, sora mea a avut din acela si era f ok.
Banuiesc ca acum sunt mult mai multe tipuri...
Da cautare pe net si vezi scaunele care se regleaza, care au mai multe pozitii. La cel de care spun eu, bagi mana sub el, in fata si se trage pana se lasa mai pe spate.




uite aici, genul acesta de scaunel iti trebuie:

www.chicco.ro/product--super-oferta-scaun-auto-eleta-018-kg--1638.html" target="_blank">http://www.chicco.ro/product--super-oferta-scaun-auto-eleta-018-kg--1638.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Am gasit la cineva un scaun auto de la Chicco, care se poate folosi pana la 3-4 ani, imi spune ca are 3 pozitii, dar nu stie daca e de la 0 kg. Asta sa fie 0-18 sau 9-18?

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

klau daca este in 3 pozitii mai mult ca sigur este 0-18 kg
eu voi cumpara modelul pus de ingeras

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Lena multumesc mult pt raspuns. am si eu un overall cam ca al tau, sper sa ii mai vina.eu vreau sa iau cover de la kiddy shop, e mai ieftin.

Sei la ce dr?
eu nici nu imi pot privi sanii, atat de urati sunt.cred ca si din cauza varstei.inainte de nastere erau ok, acum s-au marit exagerat si s-au flescait, seamana cu ai bunica-mii.

azi trebuie sa mergem la vaccin si nu am niciun chef, mi-e tare mila de ea.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


la gastro enterolog (a trecut o luna de la prima vizita.. mai incercam maine)

Eu inainte nu ma laudam cu sanii mei ( doar stiti ca am slabit e a 95 kg la 55.. si asta se vede si asupra lor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

sei mai poti incerca pe la 6 luni sa vezi daca se va simti mai ok.e faina boba

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


sincer nu mai am sperante.., de la 2 luni nu ii place.. ma gandeam ca acum fiind mai mare.. poate o sa incerc sa cer un boba pt testare (lali pt idee)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

seidana T este in continuare la fel
cat timp ii dau prebiotice face , cand nu i mai dau se chinuie , face greu , rar , tare
asta e...azi mergem si noi la dr , vedem ce mai zice
cu covorasul tip puzzel , atunci cand a fost scandalul parca a fost vorba doar de cele chinezesti...sau poate nu mai tin eu bine minte
in orice caz , chiar ieri am vazut la Imaginarium si era o caruta de bani , adica 99 ron si am vazut si la Kika , acolo nu mai stiu cat era dar parca 70 ron
astea sunt ambele magazine cu pretentii...acum nu stiu ce sa zic , ca si eu sunt in dubii daca sa iau sau nu
din alea chinezesti sigur nu o sa iau
cand mai merg la mall o sa intru sa vad daca scrie ceva de compozitie pe pachet

nanna of , ce greu intra banii la noi

klauditza scaunul acela nu este bun pt bebeii nostri , ci pt bebei mai mari
ai doua variante
- cumperi acum unul de 0-18 kg
- sau mai astepti cateva luni , il mai inghesui in scoica cat mai poti si cumperi varianta mai mare
si eu sunt in situatia ta si am ales varianta 1

eu nu prea stiu ce s a intamplat sau se intampla la Bucuresti
a cazut Base ?


_


de T 4+





in articolele pe care le-am citit era vb de toate ovorasele , indiferent de marca.. eu ce am vazut nu stiu de sunt chinezesti sau nu.. insa dupa pret as zice ca da 30 ron un set .. pe amazon am vazut la 160 lei ( dar setu asta e de 3 ori mai mare decat cel de 30 ron)

Inca nu a cazut Bae.. poate azi

imi pare rau ca avem copii asa incapatanati cu burtica..si Elena inainte sa faca a tras o tura de plans cu o ora inainte..eu sper insa ca la diversificare ne reglam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Ms ingeras

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Jade si eu cred acelasi lucru.

Tot scotocind pe net, am ars friptura
da rau de tot !!!!!!!!
ma mir cum de nu au chemat vecinii pompierii

It's a boy !!!

Mergi la inceput