Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (107)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mad,....mai parca robert al tau si iasmi a mea sunt nascuti in acelasi an exact asa este si fetita mea!!!!

cris, eu de obicei il las in pace pe L sa se descurce. face o data, de doua ori apoi prinde singur care este miscarea. eu l as lasa sa vad cum procedeaza dar fi pe faza, in apropierea lui sa il prinzi in caz de nevoie.


cat despre imbracat...si Lucas la fel sta in casa: strampi (sau pantalonasi)+body cu maneca lunga. sau + body maieu si bluzita subtire. daca ii dau 2 bluzite transpira.

va pupik.
merg sa imi recuperez printesa de la gradi!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

scrish, eu l-as lasa. In cateva zile o sa invete sa se aseze frumusel si incet inapoi in fund.

lalely, era o solutie de sterilizat la chiccho parca. Parca pentru cateva zile, nu as cumpara un sterilizator. Sau poate poti imprumuta de la cineva?



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi si eu il las doar situatia asta ma ingrijoreaza :( pun un link sa vedeti despre ce vb http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kPTE4BZZx1U

eu in casa il tin imbracat doar in body cu maneca lunga si picior lung! desi avem ft cald in casa el stand atat de mult pe jos altfel simte frigul, k pe jos circula tot aerul rece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mad, lalely solutia de la chicco este oribila!!! eu am cumparat-o, am folosit-o de 2 ori apoi am dat-o.....lasa un miros si un gust pe bibe


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Scrish, eu l-am lasat mereu sa-si de.a seama cum trebuie sa se ridice, coboare, etc. Sa se formeze singurel...Clar este ca am stat mereu pe langa el cand era in zone mai ”periculoase„ gen Tv, sertare,usi etc ,sa fiu acolo in caz de orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Lavi ... Cred ca de la zilelr caniculare de cod rosu de caldura prinse de ei in burtica .
Eu nu am folosit solutia... asa ca nu stiam ca e nasol cu mirosul .

Si noi ne pregatim de recuperat baiatul de la gradi si de o plimbare de seara.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la noi problema este ca juniorul nu vrea sa se trezeasca

cris...ce "tacticos" este luca....asa analizeaza...apoi trece la actiune

ufffff de cand iau vitamine am o pofta de mancare de nu mai rezist..... si cand il aud si pe al meu sot:"vitaminele nu iti fac pofta de mancare si nu ingrasa!!!" pe naiba...iti deschid apetitul ....iti mareste pofta de papa...si normal ca nu ma pot abtine si uite de aici vine ingrasatul ...dar este altfel spus


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Nici eu nu mai folosesc sterilizatorul de vre-o 4 luni,parca.

Eddy in casa sta imbtracat in body cu maneca lunga si pantalonas sau body cu maneca scurta+ body cu totul (maneca lunga+picior).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Scrish, este scump foc Luca, un copilas minunat!

Lavinia, poate ai mai spus dar, am pierdut sirul, pentru ce iei vitaminele? Pentru cresterea apetitului sau pentru carenta de vitamine/minerale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

vroiam sa iesim afara dar bate un vantttt, cred ca iar se schimba vremea. noi mai iesim si pe vant dar acum te zboara vantul.

scrish cat de scump este Luca, cum incearca el sa se ridice.

alehiam da, depinde mult si de copil. mie mereu mi-a placut caldura dar nu sa fie mai mult de 24 grade in casa ca atunci simt ca n-am aer si nici nu pot sa dorm bine prefer aerul mai racoros asa.

am sters 2 mesaje pentru ca m-am gandit mai bine si n-are sens sa comentez eu una si alta


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput