Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lparpala oaaaa...asa dezbracata o tii? si nu ai nici foarte cald in casa. eu ii dau body cu maneca lunga si o bluzita. iar cand sta pe jos ii dau vestuta in spate. eu am 20-22 grade. si afara cand o bag in combinezon la fel o iau cum o tin in casa doar cand mergem undeva o imbrac sic

alina06 daa, am stat si te-am asteptat dar pana la urma am plecat la dus ca am vazut ca nu mai apari

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neataaaaa

Bubulina mea mica deja face nanik ca nu se mai putea. Ii mai da un dintisor jos si e plina de saliva si cam maraita. Asta e al 7lea

mada,roxy- am vazut si eu stirea,ziceam si ieri. era vorba de oua comercializate in piete in comuna Crevedia- asta apropo Mada, de puiu de la Avicola Crevedia. Cei din piata puneau ce stampile voiau ei pe oua. Cele din supermarket si din magazinele bio nu crde ca sunt false.cel putin asa vreau sa cred. Cand nu am de tara din astea ii dau si sunt f gustoase

strumph- vai,stii cat de mult imi place buc ta? ffff mult acum parca nu-mi mai place a mea offff parca as fi balanta...asa nehotarata e superba!!!!
ai grija de piscot sa nu se dea cu parapanta pe scari. inchide si tu usa la camera. eu asa fac...tin usile la buc si la baie inchise ca nu-mi place se se plimbe pe acolo

lalely- draga mea...mers pt like-uri. imi pare bine ca te-ai odihnit aseara. Si eu impartasesc parerea lui Miki- nu te mai ocara atat ca tu ai gresit! fiecaremama face cum este mai bine pe EA si PUI. Nu toti copii sunt la fel,asta ar fi culmea.
Ce se intampla daca il lasi la el in patut sa doarma? doar transpira sau se trezeste? daca doar transpira imbraca-l mai lejer si nu-l inveli. eu asa fac ca si teea transpira ...dar ea asa e transpiracioasa. ai incercat macar o seara sa il lasi in patut si tu sa merg in camera cu sotul sa dormi?

lparpala, mada- marti in afi la ora 15? e ok ptr voi? NU MAI VREA NIMENI SA VINA LA INTALNIRE?

alina- super ca e totul bine nu a zis sexul? mie mi-a spus la 13 sapt

am uitat cine intreba de sfecla rosie- si eu am cumparat si vreau sa ii fac cu ficatel sau cu ou....parca asa merge cel mai bine.

roxy- dar ce mic dejun interesant aveti voi. eu mananc asa pe fuga ca uit ce am mancat inca nu am vazut poze cu bebelina ta dar fug acum


eu acum astept sa vina finuta mea cu bebe mic de 3,5luni la mine

va doresc o zi frumoasa....si poate da Dzeu si putina ninsoare- Scrish sa stii ca iti impartasesc dorinta de viscol si vin rosu,neaparat in pahar mare si adanc( vorba lui tata-o cisterna)

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Alexina, si eu as veni in AFI, ca e aproximativ aproape de mine (din militari). Aveam impresia ca scrisesem... dar se pare ca nu.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

acum cand o intreb pe Anastasia 'unde-i nasucul?' arata nasul meu, nu-l mai arata pe-al ei

alexina noi vara mancam rosii, salata, ardei, ceapa verde....toate legumele alea de vara si iarna mancam radacinoase, sfecla, telina, patrunjel crude toate. si mai fac salate din morcov ras, telina rasa, sfecla rasa, patrunjel ras, ulei si lamaie sau otet.
noua ne plac mult.
si bucataria ta este frumoasa. chiar....ca doar am vazut pozele si am uitat sa-i zic strumphitzei (cred ca n-am mai scris o data, ca nu mai stiu) ce bucatarie super ai, imi place tare mult, asa-i cand stai la casa, ai si iesire pe terasa....foarte faina

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

laparpala- vaaai ce frumos cadou pt Sophia. e o scumpa Diana mai ales cu perisorul lun la spate si cu clamita. of...as manca putin din ea. si eu o tin pe teea in maneca scurta cateodata mai ales seara inainte de baie -ii place mult mai dezbracata

roxy- tb sa-i mai si calim nu? eu nu-i pun decat un body cu maneca lunga si pantaloni/dres indiferent pe unde sta. Oricum eu nu cred nici un curent

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

roxy--- vaaai cat de frumoasa s-a facut Anastasia
Arata nasucul? stie?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

roxy- nu vii si la mine sa-mi tai legume sa le mananc? eu cred ca de lene nu mananc din astea. nu mai spun ca sotul prefera carnea. daca ii dau telina si sfecla cred ca rade de mine

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

alehiam- perfect,ce ma bucur
SCRISH,MIKI,IRINUCA,DEEA,SIMONA,MANDREAC SI CELELALTE FETE DIN BUC SI NU NUMAI VA INVITAM IN AFI MARTI !
STRUMP E DEJA ACOLO

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Cu gindul la plimbareala, ce va pasa?In afi???hmmm sunt si eu invidioasa, na..ce sa fac?

Buna fetele!

I doarme dupa ce am stat 40 de min afara, ....inainte de ora 15 mai primeste o portie de aer...apropos...magduta, nu doarme I afara, sau am inteles eu aiurea?!sau am scris eu tot aiurea?

roxy, asa imi place ce papi, ...si noi la fel, ...Astazi am facut fasole cu ciolan afumat, bunaaaaaaaaaaaaaaa, tocmai am ras o portie.

Mai pe seara vreau sa fac biscuitii ptr I, ....reteta postat de alehiam....chiar, 200 de unt, 400 de faina, si suc cam cat?cat sa fie foaia de tare-moale? cat de subtire sa fac foaia?
Multam anticipat!

Mai doream sa scriu ceva...dar va citesc, tin aproape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Buna ziua tuturor! Am parcurs paginile din urma (de vreo 3 zile ma chinui sa citesc) si am intrat si noi sa scriem ce mai facem. Lui Adam ii mai iese un dintisor (are deja 4, asta e al 5-lea) si e foarte pretentios, si-a stricat de tot programul de somn si am la activ o saptamina cu cite o ora-doua dormite pe noapte . Ziua nu pot sa dorm de obicei, dar acum mai fur si eu o ora de somn cind doarme si el dupa amiaza. Sper sa nu il mai tina mult, in octombrie - cind i-au iesit primii dintisori - m-a tinut 3 saptamini cu nopti nedormite, a fost greu, dar a trecut.

Strumph, ce masa de activitati i-ai luat Sophiei? Eu sunt in cautari acum, ma tot uit pe net. Am vazut una mai complexa, de la +12 luni, dar zombie cum sunt am uitat unde am vazut-o si nici pagina nu am marcat-o... Adam are o multime de jucarii si nu se joaca cu ele mai mult de un minut , dar eu perseverez, de parca nu am destule de care sa ma impiedic prin casa. L-am dus saptamina trecuta la un centru de joaca pentru copii (aveau un spatiu pentru bebei in virsta de cel putin 2 luni ) si aveau acolo toate jucriile pe care le are si Adam acasa, ridea sotul de mine si spunea ca as putea sa deschidem si noi un centru din acela . Bine, acum ii mai iau masa de activitati si dinozaurul cu bile de la Ks Kids, ca am vazut ca i-a placut foarte mult in piscinuta cu bile de la centru. Apoi ma linistesc pentru o saptamina . A, am vazut o casuta foarte frumoasa de la Fisher Price (cu cutie postala, ceas, imagini pentru alternanta zi-noapte, il invata sa numere, alfabetul etc.), vreau neaparat sa i-o cumpar, numai ca nu am gasit-o pe site-urile de jucarii de aici.

As dori si eu parola si user-ul de la contul comun de pe Picassa, sa pun si eu poze si sa mai vad bebeii vostri.

Da semne de oboseala Adam . Ma duc s aincerc sa il adorm.


Mergi la inceput