Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata feteleeeeeeee

azi noapte am dormit ceva mai bine
adica de la 12 jumate la 7 dimineata
cu o singura pauza
of ce bine e
acum am adormit-o pe petra
si eu ma dau pe net cu aqntonia dupa mine care ma coafeaza

mada inca mai au ceva mucisori
nu mai curg
da mai au momente cand respira pe gurita
si ma exaspereaza
le mai dau sumetrolin
si pufuri in nas
si le mai aspir
sa vedem poate scapam mai repedde

fetele au inceput reducerile si la celelalte magazine??????? in afara de z?
ati fost?
eu m-am uitat doar putin prin zara
si mi-au placut f multe chestii
da nu am apucat sa cumpar
asteptam alocatia fetelor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

yasmi, da-o`ncolo de frica, ia si pune mana pe volan si sa vezi ce fain o sa fie, eu abia astept sa-mi iau carnet si sa conduc, dar momentan nu pot pentru ca nu am cu cine lasa piscoata, cand o incepe gradinita atunci sper

Alina06 ma bucur ca ai venit cu vesti bune de la eco deci cam zburdalnica fetita o sa fie si ea asa ca Luca ?

Lalely iti doresc nopti linistite si cu mai mult somn, altceva nu stiu sa spun

Ioana16 , voiam sa iti spun sa faci tortul pentru luni un pic mai mare ca vreau si eu o feliuta , da subtire cat sa nu pap multe calorii, ca-s la dieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

servesc si eu o cafeluta de la voi

alina06 bravo pentru bebe in grafic, ma bucur ca totul este bine

miki asa-i, oricand este greu sa te desparti de copilasi, indiferent cat de mari sunt
vai cum se poarta acolo cu copii.....

lalely super ca ai dormit si tu bine trebuie sa gasesti o solutie buna pentru toti, pana la urma.

madutza si buburuza mea este atrasa de reviste si mai ales servetele. baga caputul in reviste zici ca chiar citeste

strumphitza ai grija cu scarile...ca uite ce rapida este si pe zi ce trece este din ce in ce....a mea a tras uscatorul de rufe pe ea. am avut o data musafiri si l-am adus in camera cu niste rufe pe el ca pe balcon se fumase. Anastasia era pe jos , se tot juca si pac l-a tras pe ea, noroc ca nu s-a lovit dar nici nu-i greu , mai mult s-a speriat si bineinteles ca si eu m-am speriat.

bb_yasmi

iony hai ca daca incepe sa doarma Sara bine, ziua mai vii pe la noi ca doar esti odihnita

lparpala eu am dat sfecla in supa. am fiert-o impreuna cu legumele. ideal ar fi sa i-o dai cruda, suc, dar nu stiu daca ii place. noi mancam in fiecare dimineata sfecla cruda la micul dejun.
si fac si sfecla coapta, o tai cubulete, o amestec cu hrean ras si otet si gata salata de sfecla. este super buna.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

La multi ani! Sara si Dorian sa cresteti mari si sanatosi

madutza daaa, ma gandeam eu ca nu-s bio....eu nu mai am incredere in astia. daca nu stii sursa de unde provin alimentele n-ai nici o siguranta. astia ar vine si un rahat sa faca bani.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Lidia nu am gasit mesajul unde e ? nu in contul tau de picasa ? sau unde sa ma uit ??? ajuta si tu o baba ca mine te rog

Yasmi helloooooooooooooo!!!! lume noua mai un pic si te dadeam la disparuti pe unde umbli ?? a venit mami ? cand va mutati cum o vei duce pe Iasminuta la gradi si la 4-5 cand o iei de acolo dupa amiaza cum mergi, ca masina nu vrei sa conduci aveti linie de transport in comun ceva ? tramvai, autobuz ? sau o ia tati si vine acasa cu ea?


Este pe contul comun mesajul. Gasit, vazut, super placut bucataria. se vede ca sunt vechi pozele. Inca mai aveati matza

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

Lalely, o solutie (improvizata!) de baricadare (temporara, pana vezi ca functioneaza dormitul singur in patul mare) e sa pui scaune cu spatar de jur imprejurul patului, cu spatele la pat si cu paturi/pilote pe spatar...
Asa am facut noi cand am fost in vizita la tata acum vreo trei luni... mie mi s-a parut destul de sigur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami multa sanatate la fetele scumpe.
tu ce stii? nu se spala 40 de zile dupa Boboteaza, nu? eu am de gand sa spal de sambata ca mi s-au adunat la rufe...am tinut o saptamana fara sa spal dar nu se mai poate tu cum procedezi?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Lidia nu am gasit mesajul unde e ? nu in contul tau de picasa ? sau unde sa ma uit ??? ajuta si tu o baba ca mine te rog

Yasmi helloooooooooooooo!!!! lume noua mai un pic si te dadeam la disparuti pe unde umbli ?? a venit mami ? cand va mutati cum o vei duce pe Iasminuta la gradi si la 4-5 cand o iei de acolo dupa amiaza cum mergi, ca masina nu vrei sa conduci aveti linie de transport in comun ceva ? tramvai, autobuz ? sau o ia tati si vine acasa cu ea?


Este pe contul comun mesajul. Gasit, vazut, super placut bucataria. se vede ca sunt vechi pozele. Inca mai aveati matza

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze


gata vazut mesajul pentru bebe am luat piscoata pe-un picior si ne-am uitat impreuna si a inceput sa facaiar ca tractorasul cand s-a auzit in filmulet era tare fericita si salta iar ca mingea pe piciorul meu Diana e tare cuminte, dupa cate se pare si are niste ochisori superbi dar cel mai tare mi-a placut ca o tii la maneca scurta cate grade ai in casa ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza
gata vazut mesajul pentru bebe am luat piscoata pe-un picior si ne-am uitat impreuna si a inceput sa facaiar ca tractorasul cand s-a auzit in filmulet era tare fericita si salta iar ca mingea pe piciorul meu Diana e tare cuminte, dupa cate se pare si are niste ochisori superbi dar cel mai tare mi-a placut ca o tii la maneca scurta cate grade ai in casa ?


Avem de obicei undeva pe la 23 - 24 de grade. Manecuta lunga ii pun doar noaptea si cand iesim (nu chiar mereu, daca o pun in "cosmonaut", o iau asa cum sta in casa). Ne pregatim sa venim in anglia si sa nu se faca de ras la piscoata ta

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna din nou!
Nu stiu ce are Luca azi, ca chiar sta numai pe mine. De-abia pot sa scriu ceva pe apucate.
Imi pare rau ca v-am tinut pe jar. Roxy, te-am intarziat cu dusul

Mada, am si o poza, sa vad daca pot sa fac eu ceva cu aparatul sa se vada bine si o pun in album. Daca nu, sa rog pe cineva sa mi-o scaneze, ca noi nu ne-am mai instalat imprimanta. Pai n-avem mobila, si ne puneam imprimanta!
De dimensiuni nu mi-a zis decat ca e totul f bine. Pe poza asta vad ca scrie ceva, dar nu mai stiu sa le interpretez si sincer nici nu mai vreau sa ma stresez ca la Luca. Daca el a zis ca e ok, o iau ca atare, ca am incredere in medic.

Am si eu cateva raspunsuri legat de ce s-a mai discutat ieri, dar sa vad cand mai scap de Luca.

Va multumesc ca v-ati gandit la noi!

P.S. Strumphy, cand am vazut ce se agita bebele acolo si eu m-am gandit tot la Luca. Si sotul mi-a zis la fel. Mamaaa, daca e la fel ca Luca, ne mutam in magazie si ii lasam pe ei in casa sa se descurce

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput