FIV cu dr Dragos Albu 53

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

MULTUMESC ALI!DOAMNE AJUTA SA FIE BINE ACUM!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in ianuarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Angelica,tot raul este spre bine si de data asta va iesi ci ochisori ,de abia astept sa ne dai vestea cea mare .pupici

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

fetelor, multumesc de sustinere . i-am ratat si sotului ce de majorete am si a fost impresionat.
angi ei, bravo ! mi-ai luat o piatra de pe inima. acum reiei AC-urile ? hai, ca te trag dupa mine in aventura schemei
eu in seara asta am incheiat seria de intepaturi si acum am gandesc daca sa imi fac singura pregnylul in burtica sau sa mai iau o pauza sa imi treaca smenele, mie imi raman urme de la ace, chiar daca imi dau cu alifie cu galbenele. am o piele de poveste ... printesa si bobul de mazare
mi-a venit si zen-ul inapoi acasa !!!
dupa punctie o sa ma desfat cu sotul la un pahar de vin rosu, ca atunci o sa aiba si el dezlegare


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Qiao,pumnisorii stransi si pentru tine,asteptam recolta bogata de oo-utze si apoi dragalasenie maxima si embrionasi vioi ,puternici si lipiciosi pupici mari si mici pt toate fetele

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelica28

Fetelor declar zi de sarbatoare azi ,sunt fff fericita :MI-A VENIT CICLUL!!!!!!!!!!!!!!!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in ianuarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh



Bravo, mamica!!!!!!! Acum te mai linistesti si tu! Te pup cu tot dragul, Angelica!
Miruna, da, trece timpul de nici nu mai realizez cand am inceput schema si uite, acum, mai am cateva saptamani si ies bobocii la lumina.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

31+ cu 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

qiao,
nu-i chiar dimineata, dar, cum a promis: !

( 14 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ali vad eu ca vrei sa iti mentii silueta topaind cu motatele pt mine
mai am putin si ma duc la intepat. l-am intrebat pe albu daca sa imi fac singura pregnylul subcutanat si a zis ca numai intramuscular, asa ca pe la 22 plecam spre spital.
azi mi s-a parut asa de ciudat sa nu ma intep deloc

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Qiao te pup fata draga! Bafta multa marti la recoltare si sa fie cu noroc de data asta!

Pupici pentru toate fetele

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite
"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."
"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

elenush fetita matinala. deja nu mai am rabdare, as vrea a fie deja vineri dimineata sa stiu ca am cativa puiuti la purtator.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

qiao,
buna de dimineata si o saptamana cu outze sanatoase, rodnice, lipicioase si bebecioase!
si, de la mine, pentru tine: , plus bonus: !!! tine cont ca s-ar putea sa fim doua majorete. ieri la botez, o baba, fara stirea mea desigur, imi puse sare in cap si dusei... un pahar la gura, ca deh, eram la masa! deci, gata, a sarit cotoroantza: "eu stiu! nasa are fetitza!"... asa ca vorba americanilor (tupo: adevarat pana se va dovedi contrariul), iaca mama capra si fata iada galerie pentru tine!
hai, fetelor! pe calutzi, ca sunt pusa pe incurajat si simt eu ca port noroc!





( 14 + )

Mergi la inceput