FIV cu dr Dragos Albu 53

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

Neatza fetele,

Qiao
, am avut dreptate cu inca o zi de tratament. In curand devin asistenta lui Albu. Deja am o invatacica. S-a hotarat si cumnata sa intre in hora asta, asa ca am pe cine sa dadacesc pana iese bibita la lumina. Doamne ajuta sa fie cu noroc. Eu nu sar ca ali cu majorete, pentru ca am interdictie de la doctor, dar te imbratisez cu drag.

ali, sa-ti traiasca finutzul2. Super tare cu babele. Chiar sunt curioasa, pentru ca eu am asa o presimtire ca-i cu cuc. Oricum, indiferent ce este sanatos sa fie. Am primit PMul. O sa merg totusi saptamana asta. Din cate stiu trimiterile sunt valabile o luna de la data emiterii( a mea a fost emisa pe 20).Cum data trecuta nu am avut trimitere, macar sa nu ma intoarca sau sa ma puna sa platesc. Oare homocisteina mai este relevanta in timpul tratamentului cu clexane? S-o cer cu plata?

bccami, stiu ca nu te uiti cu parere de rau, dar totusi, burticile apropiate de cea pe care ar fi trebuit s-o ai tu, iti aduc aminte.....Chiar nu are cum sa fie altfel. Sa stii ca nici eu n-am resimtit invidie, chiar si deznodamantul tragic al fiv-ului meu, mi-a dat putere si incredere ca se poate. Am avut alta atitudine. De unde am inceput tratamentul nehotarata si cu lacrimi in ochi de saracul Albisor nu stia cum sa ma calmeze,.... ma pregatisem psihic si incepeam un nou tratament cu multa incredere. Acum stiam ca se poate..

nasti, te apropii cu pasi repezi de marea intalnire. Tie Dr Chisleagnu ti-a recomandat-o pe Dr Avram in locul lui Uscatescu? Mie cam asa imi spusese, dar cred ca voi merge in continuare la Fundeni.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

tinuta nu iti mai face atatea probleme legate de trimitere. nu te intoarce nimeni inapoi, nici nu te pune sa platesti. te duci cu dosarul, mai ales ca ai deja analize facute acolo, lasa si trimiterea veche in el. homocisteina e oricum pe bani si acum e 50 ron (era 30 inainte)
ali pacalici sau pacalice, sanatos sa fie si sa stea cuminte la caldurica atat cat trebuie. eu accept majorete de toate felurile, nu fac nazuri
eu tropai nelinistita prin casa, spal rufe, fac curatenie, mai vobesc cu puii, o sa incerc sa fac si ceva de mancare sa am zilele urmatoare.
azi am insa o mare bucurie, a facut canarul baita ! e prima lui baita de cand e la noi. am incercat cu fel si fel de vase (transparente, colorate, agatate, puse pe jos etc) si nu le baga in seama, dar cu perseverenta i-am gasit cadita potrivita. a fost o fericire de nedescris pe el, chiar asa scartait cum e. acum astept sa indrazneasca si sticletica sa incerce vasul cel nou (le-am luat la fel), daca nu o sa trebuiasca sa imi stroc creierii sa gasesc altceva.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

tinuta, iti tin pumnii la Fundeni, sa fie totul bine. Si cumnatei tale ii tin pumnii sa iasa cu puisor/i.

qiao, saptamana asta sunt majoreta pentru tine zilnic, cu ochi sa iasa!

of, hai mai fetelor, ce faceti??? sunteti asa cumintzele! lasa, ca incep ele schemele mai multe...



( 14 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Eu ma lupt acum cu zen-ul sotului care e sub nivelul marii. Azi a avut o zi super proasta, e nervos, ciufut, de toate si ma intreaba daca el trebuie neaparat sa doneze maine ceva, pt ca nu stie daca o sa poata. Oare daca il bat bine isi revine ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

offffffff,qiao,poate se calmeaza pana maine si va putea fi un donator pe masura...........eu va urez multa bafta maine,sa iasa totul super.....cu Dumnezeu inainte!
fetelor,am fost azi la mediul de familie si nu-mi da tot tratamentul gratuit(clexane,duphaston si utrogestan) decat in plafonul de 300 ron...deci,va trebui sa mai scot si din buzunar 540 ron....asta e..ne multumim cu orice, sanatosi sa fim.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pestic spune:

Anastasia ma rog pentru tine. Hai, ca mult a fost putin a ramas!
Qiao sunt alaturi de tine!Te pup si iti tin pumnii!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

QiaoBing, mult succes maine la punctie - lasati-va emotiile acasa si faceti treaba buna acolo!
Sa va ajute Dumnezeu!

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 (noiembrie 2010) --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala (ianuarie 2011) --> nefinalizat
FIV 2 (februarie 2011) --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 (aprilie 2011) --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> sarcina oprita din evolutie la 8s
FET (noiembrie 2011) --> 3 embrioni decongelati si transferati --> nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Buna fetele!Qiao,sotul tau o sa aibe o super ''recolta'',asa era si al meu inainte cu o zi de FIV...bafta multa la ''recoltarea'' de oute
Fetelor,am FSH-ul de domnisoara,adica 4.5..urmeaza sa-mi refac analizele la secretii si HSG-ul si...pe baricade la dubla IUI
doamnele curajoase!

Arabella,35 ani,2IUI la MNL,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a2-a nereusita,FIV1 la ML cu dr.Albu,reusit,sarcina oprita in evolutie la 8 sapt.si 3 zile,FET nereusit,urmeaza IUI(febr.-martie),eventl.pregatire FIV2.
Mutatiile genei PAI1,ambele de tip heterozigot,hipotiroidie tratata cu euthyrox(2007).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

qiao, Doamne-ajuta, s-aveti productie santaosa si rodnica! tin pumnii, am zis si o rugaciune si astept vesti bune cu sufletul la gura!ii doresc sotului tau sa ii treaca toata indispozitia, numai la gandul (cel putin) unei copii fidele a sa sau a ta... in miniatura!!!
si tot special pentru tine: !

doamne luptatoare

( 14 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Qiao, Doamne ajuta! Sa vii cu vesti bune si numai ganduri bune, sufletel
Smufurash,, mi-era dor de tine

Niko, mami de Alex(1995) si 25+ cu
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput