FIV cu dr Dragos Albu 53

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

smufurash mercic, am citit despre, nu m-as incumeta sa fac experiente acum. poate reintroduc in meniu Q10 la care am renuntat de ceva vreme.


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Qiao eu as zice sa renunti la q 10,si eu am luat si iau,dar cind incep stimularea trebuie sa le opresc.Incearca chiar cu un pahar de vin rosu pe zi,cel mai sigur dupa punctie,sint multe fete care au facut asta.Cit despre pregnil poti sa-l faci linistita in burtica.Bafta multa.

daniela,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruscha80 spune:

qiao , multa bafta...am emotii pentru tine!!!

mamica de Rares Daniel, vajnic baietel nascut in 14.12.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix04 spune:

mirela, mersi mult pt sfaturi.din fericire azi parca a fost mai bine nu m-au mai deranjat asa tare intepaturile, oricum daca ma mai deranjeaza o sa incerc cu uscosin.Nush cum se zice ca in general fetele sunt mai cuminti in burtica ca a mea e tare agitatasi mai are si cordonul in jurul gatului dar asta nu e o problema pt ea, isi face numarul
Qiao, sa sti ma gandesc la tine si sa dea Dumnezeu sa fie cu NOROC DE DATA ASTA!!!!
Anastasia, sper ca sunteti bine toti 3
poop toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Seara buna, fetele mele!
Qiao, iti tin pumnii sa fie totul bine, sa fie fata cu zenul la standarde inalte si nu ma uita de lupta cu colegul....aranjeaza-ti alea 2 zile in plus cat de curand, sa pot sa stau si eu linistita, ca altfel stresezi bebeii...vezi ce santajista sunt?!
Angelica, te pup cu tot dragul, stii ca sunt cu toata inima alaturi de tine, de voi si asteptarea asta a ta va fi, mamica, rasplatita. Inca 2-3 saptamani si continua fata tratamentul, important e tu sa fii bine, sa dispara complicatia aceasta de acum si dc vine ciclul, dispare si problema.
Bccami, pup inca o fetitadraga, ma gandesc la tine mult si abia astept sa vina perioada cu FET, sa aiba fata reusita ca si Mariped si alte fete, la care minunea s-a petrecut mai degraba la FET decat la FIV.
Beatrix,suntem binisor, contractiile sunt mari si dese, la 30 de minute, Clexane iar il am oprit -mi s-a spus ca detot, nu mai fac pana nasc, din cauza celeilalte probleme...-, pun insa in loc de 2 cate 3 Utrogestan pe zi,dar ovulele au devenit floare la ureche pe toata sarcina, nu mai e bai cu ele, trebuie sa stau culcata la pat, ca sa nu declansam ceva, dar atata timp cat numar zilele si se tot adauga una cate una, multumesc Cerului si mergem mai departe. Daca trecem de 32 de saptamani, putem sta linistiti. Sa nu te nelinistesti cu cordonul bebelusei in jurul gatului, si unul din baieteii nostri tot asa l-a avut o lunga perioada si nu e problema atat timp cat bebeul misca si oricum tu mergi si la control. E normal sa se mai incalceasca si ei din cand in cand si tot ei se descalcesc singurei.
Maruscha, Anna, Aristica, Alilumi, Tinuta, Pestic, Honeys, Smufurash, ! Va urmaresc pe toate si va citesc cu mare drag.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

31+ cu 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela74

Qiao eu as zice sa renunti la q 10,si eu am luat si iau,dar cind incep stimularea trebuie sa le opresc.Incearca chiar cu un pahar de vin rosu pe zi,cel mai sigur dupa punctie,sint multe fete care au facut asta.

Vinul rosu contine Resveratrol - de fapt asta e elementul pentru care vinul rosu este recomandat (un pahar zilnic).

Anastasia, sa-ti traiasca flacaii si sa vina sanatosi pe lume, cat mai aproape de termen! Par cam nazdravani, dar pesemne ca si ei abia asteapta marea intalnire.

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 (noiembrie 2010) --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala (ianuarie 2011) --> nefinalizat
FIV 2 (februarie 2011) --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 (aprilie 2011) --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> sarcina oprita din evolutie la 8s
FET (noiembrie 2011) --> 3 embrioni decongelati si transferati --> nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Smufurash! Da, si eu am niste emotii de nici nu stiu cum voi reactiona atunci...
Mirela, te rog foarte mult sa rectifici tu pe prima pagina greutatea baietelului Altesei, Rafael Ioan. A avut voinicutul 3800 g, am furat-o pe mamicuta la cantar si acum sa rectific greseala

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

31+ cu 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Anna, m-am mai uitat acum in spate, la capitolul trecut la ce s-a mai postat atunci si am gasit si albumul tau cu pozele voastre si ale micutelor...sunt frumoase bebelusele si expresive, mama-mama, stiu sa stea in poza cu mami, tati si bunicii!

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

31+ cu 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

anastasia,ma uit la semnatura ta si ce repede zboara timpul....baietei sanatosi sa ai si sarcina usoara pana la termen in continuare.
qiao,ne rugam pt tine si pt reusita ta.....sa dea Domnul sa se prinda de data asta si sa nu paraseasca burtica 9 luni de zile.
angelica,pe lume nimic nu e intamplator,sau cel putin eu asa gandesc....stie Dumnezeu ce e mai bine pt tine,ai credinta si va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Fetelor declar zi de sarbatoare azi ,sunt fff fericita :MI-A VENIT CICLUL!!!!!!!!!!!!!!!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in ianuarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

angi,! felicitari! de acum, pe calutzi si tinem pumnii!!!

qiao,
de azi, in fiecare dimineata, un dans special de majoreta bortoasa pentru tine!

si acum ies, ca ma pregatesc de nasit finutz2.

toate doamnele luptatoare


( 13 + )

Mergi la inceput