Buburuze ian-feb 2011 - LMA ANA, SOPHIA! (125)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Irinuka, eu am pus un link cu retete biscuiti, daca la acesta: http://corneliamarin.ro/?p=317 te referi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

La multe lunite Medeea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

E bine sa mai auzi si alte pareri, un punct de vedere, sa poti face o oarecare comparatie.
Eu imi faceam mustrari de constiinta ca daca mananca prea putin... deci suntem "in grafic"...

Mai mult ma ingrijoram ca masa de dupa-amiaza o are cam tarzior dar nu am nici o sansa sa o mut deoarece e inainte de somn si n-as avea cu cine ma intelege... acum ca am citit ca si tu Roxx ai cam la fel, nu ma mai simt chiar asa "cu musca pe caciula".



Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Da-da mami Mimo, ala e site-ul, tu l-ai postat, dar neuronul meu...!

Unde doarme Luca in noaptea asta?
Bine ca a fost doar sperietura ce a patit ieri noapte si nu mai rau... nasol oricum!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Hai sa fac prezenta si aci,am chiulit azi.
dar pe fb sunt mereu,imi place mai mult acolo,probabil incet-incet ma tarasc acolo. e mai linistite si usile mai inchise,putem vorbii si prostii :)))

asa..La multe lunite Medeea scumpa,nu te-au uitat buburuzele

Andri ..ce facusi la interviu ?

Deea_Sav..felicitari pentru concurs,ce misto e sa castigi ceva :D
nu iti face griji,nu e mic si slab copilul,vor fi ani in care ii va intrece pe cei de varsta lui la inaltime,ei au ritmul lor de crestere.

Tunde..sa folosesti sanatoasa si corespunzator noua costumatie

Dolores..cum vine aia ''permanent intins''..adica intins si dat cu solutie sa stea drept ? pai si daca vrei sa il intorci la varfuri,mai sta ?
eu mereu mi-am dorit bucle,dar blucle mari,lejere..nu sarmalute .
am incercat acu vreo 7 ani,aveam parul mai lung,in prima zi a stat asa frumos,inelat..pe urma m-am chinuit cativa ani cu el ca nu mai statea. exact cum zicea bebelu ca a patit.

Mada,nu te vopsii doar pt ca cineva spune asta. vopseste-l daca simti tu nevoia de o schimbare..fa-o pentru tine,nu asculta la altii. plus ca tie iti sta foarte bine asa si esti si multumita.

Mirela.ziceam si pe forum..edi nu prea mai vrea lapte..in schimb are de ceva timp si 4 mese pe zi..papa de rupe tot.

Irina...de unde iei semintele alea si in ce stare ?


Revin dimineata cand sunt mai treaza

Nbuna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Semintele le iau de la farmacia naturista, iar ultima data din Real de la standul de produse bio, naturale.
Noapte buna!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

La multi ani Diana!
La multi ani Carmen - Marieta!

Sa aveti o viata frumoasa, plina de bucurii, de noroc si fericire!


Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irinukaaa

Da-da mami Mimo, ala e site-ul, tu l-ai postat, dar neuronul meu...!

Unde doarme Luca in noaptea asta?
Bine ca a fost doar sperietura ce a patit ieri noapte si nu mai rau... nasol oricum!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul


In patutul lui. Of. Ca mie imi placea sa-l mai iau langa mine cateva ore. Sotul e stresat cu copilul in pat, sa nu dea peste el, dar pana acum m-a tolerat
Si pana la ora asta s-a trezit de 3 ori. L-am pus in patul mare, am asteptat sa adoarma, apoi iar in paturul lui. Dar am securizat si partea cu caloriferul. Mai ramane cealalta parte. Of.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Da, e bine sa mai vedem si ce / cat mananca alti bebei. Dar oricat imi ziceam eu ca sa nu-mi fac griji ca fiecare bebe mananca cum ii e felul/dorinta, uite ca am inceput sa-mi fac ca nu mananca suficient. Sper sa-mi revin pana maine, ca noapte-i cica sfetnic bun.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Irinuka, nu ma dau culta cu naturistele, ca nu sunt. Dar a postat Roxx o reteta si am avut curiozitatea sa citesc si comentariile. Tipa le explica cititorilor ca semintele care contin uleiuri volatile (ca cele de in) trebuie consumate imediat dupa rasnire (sau rasnite inainte de folosire ) pentru ca daca se evapora uleiurile, semintele isi pierd din proprietati.

Madalina, cum ramane cu ce-ti place tie? Eu votez cu Simo - vopseste-te daca vrei sa faci o schimbare, daca vrei sa te simti TU bine, nu pentru un coleg de servici. Merita?

La multe lunite Medeea si Catalina! Sa cresteti frumoase, sanatoase si norocoase!

Mancare:
masa 1 - 260 ml lapte
masa 2 - o banana si jumatate+1 iaurt sau 2 mere+cereale
masa 3 - legume cu carne sau piure cu branzica (sau 260 ml lapte daca n-are chef de mancare)
masa 4 - un fruct+cereale sau 260 ml lapte
masa 5 - lapte (cat are chef - de obicei tot 260 ml)
Intre mese mai mananca cate o rondea, o banana, o felie de paine cu unt, un biscuite...

Mimo, eu imi fac griji ca mananca prea mult



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput