Buburuze ian-feb 2011 - LMA ANA, SOPHIA! (125)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Mamicule,da baga copchilu asta al meu,nu gluma.Cu toate astea,la masuratorile de 1 an,a reiesit ca n-a luat nici un gram.In schimb a crescut 2 cm,are 77 acu

Nici n-ar avea cum sa ia mult,ca toata ziua are cate ceva de facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Shubu, merge pe ritmul Lui nu-i bai!
E super bine baiatul are energie!
La mine daca sunt prea cuminti pun un semn de intrebare
M-am obisnuit cu bataliile lor zilnice
De luni merge asta mare la gradi s-a terminat Si vacanta dar Si lupta!
O declar castigatoare pe Teo!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

La multi ani, Ana Isabela! Sa cresti mare mare, sa fii iubita si fericita!

Buna seara fetele.

Inca nu am curaj sa scriu pe fb. Grele acolo, trebuie documentare. Poate o cafea intr-o dimineatza ceva apuc si eu cu voi.

Tunde, niceeee pink si deja utilizat. Bravo mami! Eu sunt sigura ca arati f bine, la cat alergi toata ziua in toate partile. Superwoman, deci da.
Am negociat cu mami meu, o sa fac comanda Weleda si o sa ia ea pachetul. Imi dai listutza?

Program de papa, noi suntem fara lapte,din pacate, incercam aptamil, si daca nu merge analizam din nou.
-la 8,30 branzica cu fructe diverse de care avem
nani la 11,00 fara laptic
- la 12,30 legume cu carne, sa fie cu niste branzica rasa ca mancam de toate. Cam 250 cam asa.
- la 3,30 &4 supica si iaurt cu paine cu unt, avocado, ou fiert, mamaliguta
La 5 nani.
- la 6. o banana. Sau mar copt
- la 8 cereale, gris, orez cu lapte
La 8,30 nani.


Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Pentru cele ce au masuta din aceea de activitati... se joaca bb la ea? Merita?

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Bine zice Madalina, cam nimic de la francezi pe aicea, cu toate ca Sarkozy se da cu Merkel dar degeaba. Lor le place tot ce e autohton.

Deci Mirela, daca stii vreo vitamina mai nemteasca, cu mare placere.

Irinuka, explica si mie, cumpar seminte de in si le macin? Mai sunt si altele bune ptr bebei? Am descoperit un magazin naturist, dar eu nu stiu ce semintarii de astea sa iau.


Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Da Cocutza eu amestec migdale, nuci, stafide, curmale, seminte de in - le pun in blender si gata. Pun vreo 2 lingurite in papa lui, restul pastrez in cutiuta de plastic!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

La multi ani, frumoasa Ana !
Sa cresti sanatoasa, norocoasa si iubita!

Lalely (sper ca n-am gresit), scrie-mi un PM cu adresa ta de mail, sa-ti trimit ce am aflat si eu de la fete referitor la intoarcerea la munca si primirea stimulentului.

Vai ce putin papa Alex, mai nimic. De doua zile ia o lingurita si apoi inclesteaza gura. Abia pot sa-i dau ceva...ma gandeam sa nu-l mai pun la tzitzi cum cere, sa-i dau de 2, maxim 3 ori pe zi ca sa i se faca foame sa manance si altceva.O sa scot rondelele, biscuitii, nimic intre mese! Si cand eu spun ca mananca bine vorbim de vreo 100 de grame, nu mai mult....a avut si el o perioada cand manca 200, era mic... . Ciorbe nu vrea deloc, i-am dat mancare de la noi, nu vrea...nu stiu ce sa mai incerc si ma enervez rau de tot cand muncesc la mancarea lui si nu vrea .

Tunde, sa porti cadoul sanatoasa!
Magnetism, bafta la ultimul test, eu cu vanatoarea nu m-as impaca dar un pistol cu bile as vrea sa am.

Am fost azi la o aniversare, cadoul pe care l-am facut in comun cu gasca pentru o fetita de 4 ani a fost printre altele inchirierea unui ponei cu trasurica. S-au plimbat copii cu trasura in zapada, l-au calarit, Alex nu prea a fost impresionat de animal, el e amator de pisici si caini .


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Mamaaa, ce mananca copii vostri !!!

Al meu mananca asa:

- intre 05.00 - 07.00 - cam 200 ml lapte
- intre 9 - 10 - lapte cu cereale / un mar cu cereale
- intre 12-14 - legume / supica - totasa ca la Shubu, cu carne sa fie (sau doar carne daca s-ar putea)
- cateodata mai ia si 120 ml laptic
- 16-17 - branzica, iaurt cu cereale, orez / gris cu lapte
- 20 / 21 - 200 ml lapte

La mancaruri nici nu am mai masurat cati ml ca sa nu ma ia cu dureri de cap. Papa cam 150 ml in medie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

La multe lunite puiutului meu mic si scump!!!Facem si noi 11 lunite!Ati cam uitat de noi!
Multumim Laura de urari!

Medeea de vreo sapt mananca 13o ml mancare solida pe zi si asta cu chiu cu vai si in rest lm cat cuprinde!


Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

IRINUKA, nu mai stiu mama ce retete zici...cred ca nu le scrisesem eu...
Masuta de activitati, avem 2 Leap Frog - interesanta, se joaca des la ea. Aia cu bile de la imaginarium - foarte rar. Ocupa spatiul degeaba..la drept vorbind, nici nu e asa interesanta.

TUNDE, te tii de prostii deci...

MAGNETISM, mersi de linkuri

Mese: lapte de dimi pe la 5-6.
in jur de 10 - 2 fructe (mere, banane) cu sau fara cereale
in jur de 14 - LM inainte de nani
la trezire - un farfurioi de mancare gatita cu carne (supa/ciorba nu prea merge)
apoi la cerere - rondele de cereale, mandarine, banane
seara pe la 20 - budinca de mere, gris cu mere, peste cu legume etc
inainte de culcare - laptic la discretie

Nu stiu cantitati, dar in seara asta de ex am luat cina in deplasare si am avut pudding de mere intr-un borcan de avent de 220 umplut cu varf si la ras tot. Apoi a mai mancat 3 rondele si o mandarina.
Mananca de rupe, dar tot slabanoaga e. N-a ajuns inca la
8 kg Cred ca n-o sa tina cure de slabire la viata ei

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput