Buburuze ian-feb 2011 - LMA ANA, SOPHIA! (125)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

eu astept indemnizatia ca vreau si eu la ikea
tunde sa l folositi cu placere....cine stie, poate mai iese o sonuika sau un mariut...sa nu dai prea tare

mada, cum sunteti?

am facut banana bread, miroase de mori...astept sa se raceasca si atacam in forta

Robi adoarme pe zi cumplit de greu, azi a prins o ora in masina, pe la 10 apoi abia la 5 juma a mai adormit, asta in conditiile in care Razvi la 3 juma a picat de somn

au mancat peste cu legume, home made
ai mei nu manca mult cantitativ intre 250-500, mai nou mai rar 500....in schimb lapte ca la balamuc, mai ales Razvan

SZ: ai vostri cat mananca si cat lapte beau??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mire suntem bine. La SZ nu pot raspunde ca suntem inca in refacere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Seara buna si de la noi!
Culcat pui mic si ma pregatesc sa calc rufe.

Pana atunci sa raspund si eu la SZ:

***Seara de cand se culca (in jur de 20:30) pana dimineata la 8-9 cand se trezeste baga lapte fara numar, fara numar (intrebati-l pe el cat ca eu n-am barometru ).
***Apoi pe la 10.30 - 11.00 mananca piure de fructe (cu sau fara cereale sau cu nuci, smochine, stafide, seminte de in macinate) in jur de 200 ml (de cateva zile mai putin dar consider ca e doar o etapa...)
***Urmeaza pe la 13.00 inainte de nani iar lapte (nu cred ca prea mult).
***Apoi pe la 15.00 mananca legume cu carnita. (tot asa in jur de 200ml - 250ml).
***Pe la 17.00 o gustare de o banana sau o jumatate de mandarina sau un mar.
***Pe la 19.00 iaurt cu cereale....

Si cam atat!

Ma tot gandesc daca ar trebui sa schimb fructele de dimineata cu ceva "mai consistent" dar nu prea stiu cu ce! Nu-s de acord cu mezeluri...
I-am dat de exemplu intr-o dimineata omleta de la mine (care oricum nu avea deloc ulei sau alte alea) si i-a placut!


Mirela da si la mine painica cu banane (daca a iesit pe cat de bine ai zis ca miroase) ca mi s-a lasat si mie la ea... si |Roxx ai dat zilele trecute ceva site-uri cu retete de biscuiti... nu mai stiu care erau - ma tenteaza sa incerc. Sau are cineva o reteta buna de biscuiti pentru bebe?

Pupici la mamici si la buburuze scumpe


Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

SZ de MIRELUSH;Nu pot sa-ti spun cat papa ..la tzatza..trage pana are ce trage..si supica mananca o farfurie intreaga..de ala de om mare..in rest..gustari..cand se satura isi intoarce capul sau inchide gurita.
Nu vrrrrreauuu nici inca un Soniuc nici Mariuc..ajunge!
Dar costumul l-am inaugurat in primul moment..azi am rupt si eticheta de pe ea..ca aia uitasem

pup fetili
o seara mirobolanta
Lori;cum ati petrecut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Ha-ha ca mi-am mai amintit de ce a zis Lori zilele trecute (si n-am avut timp sa adaug si eu). Si noua ni s-a intamplat cateva seri la rand sa dea pipi pe langa pampers. Dimineata cand puneam mana pe el era saracu' ud fleasca si pamperasul catarea 2kg cred (nu 1.5kg ca de obicei ).
Asa ca m-am gandit ca nu or mai fi buni pampersii si ca poate trebuie sa luam urmatorul numar.

Merg la magazin si surpiza: nr 5 incepe de la 12kg. Patrick are in jur de 10.5kg. Deci am zis ca nu are rost sa iau ca sigur sunt mari.
Pana la urma am luat de la DM, nr 5 care ii dau doar noaptea. Sunt mult mai mari, dar abia astept sa scap de ei ca in ciuda faptului ca nu mai iese pipi, cand pun mana dimineata pe un pampers folosit e senzatia aia de ud, de umed... ceea ce nu mi s-a intamplat sa simt niciodata asa la Libero!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Tunde bravo mami... cu eticheta pe tine aaaa? Mortalaaaaa

Edit: P.S. In eticheta cred ca a stat toata pasiunea ta!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

La multi ani Ana! Sa fii sanatoasa, norocoasa si iubita!

O imbratisare mare pentru tine si super-mami Lori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Zumzule cum a fost cu Darius azi noapte cu lapticul?
In seara asta tot asa ai procedat?

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

LA MULTI ANI MASLINUTA ANA ISABELA!!!!SA CRESTI MARE,FRUMOASA SI SANATOASA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Raspund si eu:
-dimineata la 7-8 120sau 150 de lapte
-la 10-10.30,fructe cu biscuiti,de obicei mar,careodata banana cu portocala,pere sau ce mai gasesc prin cosu de fructe.Dupa mai gusta 30-60 de lapte cateodata.
-la 11-11.30 120 lapte si apoi somn
-la 13.30-14 masa de pranz,adica legume cu carne,pilaf cu carne,orice,numa carne sa fie.
-la 16 un iaurtel cu cereale,biscuiti sau paine
-la 17 90-120 lapte apoi nani
-la 19.30-20 lapte cu fidea(stelline),cu gris sau branzica cu piure sau legume cu on ou(nu prea-i place oul).
-la culcare,adica la 22-lapte cu cereale,cam 120 sau 150

In afara mesei de pranz,mai inlocuiesc celelalte,adica marul sau iaurtul cu paine cu unt si gem sau unt si miere.

Daca a mancat si ne vede pe noi mancand,cere si gusta.Azi a gustat chiflete,i-au placut mult,da i-am dat cateva bucatele mici,apoi l-am pacalit cu carne din mancarea lui.

Cantitativ nu stiu exact,dar zic in jur de 200-300 de grame.

Mergi la inceput