Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Ma amuz si incerc sa-mi dau seama: cine umple cel mai repede capitole: Miha - Lori sau Giulia???? Voi ce ziceti


Despre Tudor: inca are strabism, ochisorul stang e mai inspre interior, spre nas. Oare mai e normal? Capraru spune ca in luna a VI-a trebuiau sa se stabilizeze ochisorii. Of, inca un motiv de stres
Copilul vecinilor de apartament are varicela (2,5 ani)! Sper sa ramana virusul la ei in casa, ca asta mi-ar mai lipsi, o iau pe aratura rau de tot
Maine mergem la vaccinul de 6 luni, unde o sa ne cantarim si noi si o sa pun intrebari doctoritei noastre nu prea vorbarete.


Pup mamele si bebelusii, va doresc copii cuminti si o noapte odihnitoare


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"


facem pariuri acum ... pai eu votez Miha...ea cand vine umple 5-6 pagini sa raspunda la toti ...urmeaza foarte indeaproape Lori si Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

ai un dar, Felicia, spui asa frumos despre copii tai
pe Ana cea miscareata si interesara de toate. A auzit ea ca in ziua de astzi e foarte important sa citesti eticheta produselui si se antreneaza

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)

Probabil...atunci cand o veni vremea sa stie exact din ce e facuta rochitza, nu cumva sa ii iau ceva de calitate indoielnica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Ma amuz si incerc sa-mi dau seama: cine umple cel mai repede capitole: Miha - Lori sau Giulia???? Voi ce ziceti


Despre Tudor: inca are strabism, ochisorul stang e mai inspre interior, spre nas. Oare mai e normal? Capraru spune ca in luna a VI-a trebuiau sa se stabilizeze ochisorii. Of, inca un motiv de stres
Copilul vecinilor de apartament are varicela (2,5 ani)! Sper sa ramana virusul la ei in casa, ca asta mi-ar mai lipsi, o iau pe aratura rau de tot
Maine mergem la vaccinul de 6 luni, unde o sa ne cantarim si noi si o sa pun intrebari doctoritei noastre nu prea vorbarete.


Pup mamele si bebelusii, va doresc copii cuminti si o noapte odihnitoare


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"



Si Gabitzu parca avea inca prin luna a 6-a ...dar a trecut, chiar am si uitat. Acum daca e un picut nu stiu cat trebuie sa te ingrijorezi...dar te inteleg perfet cand zici ca te ingrijorezi.

Eu si cu Ana tot imi fac griji, de una de alta. Am eu ce am cu o suvitza din parul ei care e ALB. acum eu ma tot gandesc la toate nebuniile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Am uitat sa va spun ca mai nou ii place tare mult sa-si bage degetul mare de la picior in gura si sa se joace cu piciorusele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din



Urez si eu bun venit noilor fete sau bine ati revenit.

Sa va mai spunem desprei noi, adica noutatile. La doua zile dupa ce am facut 5 lunite am fost la pediatru si ne-a cantarit, ne-a masurat…8,200kg,67cm.

Cu mucisorii stam mai bine. Rar de tot ne mai supara.
Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)


Felicitari pentru statistici! Suna taaare bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Noi am papat astazi mango si a fost superrrr bun
Asa l-am facut
http://www.youtube.com/watch?v=RDnm3TKmilk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

maria2mami - merci pentru video-ul cu mango

Citat:
citat din mesajul lui fecian
facem pariuri acum ... pai eu votez Miha...ea cand vine umple 5-6 pagini sa raspunda la toti ...urmeaza foarte indeaproape Lori si Giulia


Nu pariuri eu doar ma gandeam ca la un moment dat forumul era parasit iar acum...e bineeeeee!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza...va dau o cafea calda si buna....

Of mai Eliza cum sa cazi,pupam fata Draga!

Anda eu zic sa fii un pic mai relaxata,e ok fata Draga,o sa le fac#259; ea pe toate,nu te mai stresa ASA....#537;tiu ca e greu,dar incearca

Rares E un pic mai bine,doarme si ziua ceva si noaptea chiar dac#259; se trezeste la 6dimineatza ca azi,dar a mai dormit o Jumatate de ora de la 7,eu mi-am mai revenit!

Eu nu mai #537;tiu ce sa fac de mâncare,m-auterorizat b#259;ie#539;ii astia ai mei....

Mi-am propus ca din prin Martie sa m#259; duc la bazin,sper sa si reu#537;esc,probabil sâmb#259;ta si duminica ca sa stea so#539;ul cu copiii.....mi-am g#259;sit si o fata sa vina sa fac#259; curate ie ca eu nu reu#537;esc deloc cu bb in brate,ASA ca arat#259; arat#259; si casa mea bine uraaaa

Va pup si va doresc weekend pl#259;cut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Ilida, daca ne primiti si pe noi venim . Eu pot sa iti sugerez persoane cu care am colaborat eu si cativa prieteni daca doresti.
Eu mai am concediu pana in iulie, deci in mai/iunie sunt inca free toata ziua.
Exista o pagina comuna pe facebook sau fiecare are user propriu?
Voiam sa vad si eu niste poze si nu toata lumea le are pe public.
Userul meu este adriana virag. Cine vrea sa ne vada..doar sa spuna




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Andy,da, e lunga si slabuta, nu cred ca o sa fie inalta ca nu ar avea cu cine sa semene, dar asa a crescut ea pana acum, mai mult in lungime.Din acest motiv si indicele corporal ne iese mic aprox 77 %, ceea ce a dus la diagnosticul de malnutritie calorica gr. I.
Legat de acele "cojite", ele sunt asa ca un strat de piele, nu sunt ca acele cojite albe pe care le fac bebeii...au mai disparut si la ea.In rets nu are absolut nimic pe piele,pana acum nu a aparut nimic.O sa o intreb pe dr referitor la diagnostic.


Mie mi se pare foarte bine pitica ta. Malnutritie calorica?!!

Pai Bobo la 6,5 luni are 7200 si acum doua saptamani avea 70 de cm si 7 kg si arata foarte bine, pediatrele sunt multumite de cum evolueaza si eu la fel. E super activ, a fost in avans cu toate miscarile, e foarte atent, s-a intins dupa jucarele de pe la 2 luni etc. Suge la san cat ii trebuie, nu ii fac si nu i-am facut proba cantarului, mancarica o papa ff bine si cantitate destul de mare zic eu (doua mere mari coapte + baiscuiti +branzica+avocado odata) dar la cat se misca si transpira cred ca e normal sa nu ia f mult in greutate. miscarea din filmuletul de pe FB o face de la 5 luni jumate si merge asa si inapoi ca racul si sare in fata ca broasca.
Una din pediatre mi-a zis ca daca la un an o sa aiba 8,5 kg e in regula. Sincer sper sa aiba mai mult.
Mie nu mi se pare ca arata slab deloc. Deci nu inteleg acest diagnostic. Si lui ii mai ies bubite pe corp dar trec intr-o zi sau daca dau cu putin triderm, in cateva ore si la fel mi-au zis dr sa il las in pace.

Mergi la inceput