Prichindei nazdravani 2008! - *LMA 2012* (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

,azi am dus mandrele la gradi,ok totul,nici macar maraiala din partea Iarinei,cu toate ca are o frau noua(iarasi),una e in concediu si cealalta a facut atac cerebr.Am mai umblat prin Deva haihui,am mai schombat un bec la masinuta,si in sf.am ajuns acasa.Si mi-e un somn...cred ca ma intind putin.Mancare le fac pe loc,cand vine gasca acasa,vad eu ce.Joi ma duc in Poiana Brasov la un Seminar (sola),cam atat.In rest si la noi e frig,avem si nitica zapada,poate scoatem saniuta daca nu se topeste.

Doinita,cum mai e Teo?E prima oara la patinuar?
Mariana,tarisoara noastra mere-n jos,din pacateDin moment ce ei nu se inteleg in ce directie sa apuce,unul trege in st.altul in dreapta,ce asteptari sa avem noi,oamenii de rand.Va dau legea,va iau legea,habar nu au.S-a drus dracu iar economia,investitorii,cu ce transmit televiziunile acum.Iar facem inconjurul lumii.Rusine!
Alina,spor la munci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Mariana,m-ai luat cu tarisoara,si asa m-am iritat,ca nici nu am mai stiut sa scriu corect.Mi-a tremurat mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mie mi se pare inacceptabil ce au facut jandarmii9 aseara sa bati oameni nevinovati,sa bati batranii si chiar si manifestantii sa le dai cu picioarele ca in animale.
Execrabila purtarea conducerii tariii noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gherman_in

Mariana,m-ai luat cu tarisoara,si asa m-am iritat,ca nici nu am mai stiut sa scriu corect.Mi-a tremurat mana

tatiana


Tatiana, nu-i nici o problema....
Bravo, atomicelor! Sa o tina tot asa ! Solou la poienitza, tztztztz...aveti grija doamna .

Eu zic ca rusine n-o sa ne fie . Ne-am invatat sa fim mai tot timpul , de noi, de comportarea noastra...
Iata ca impuscatul are un predecesor...care se pricepe la toate.... Are persoane in vizor la care le plateste politzele, partea rea este ca ceilalti sufera, nu cei in cauza . Da' ce sa mai vorbim discutzii, suntem prea mici si parerea nostra nu conteaza....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mie mi se pare inacceptabil ce au facut jandarmii9 aseara sa bati oameni nevinovati,sa bati batranii si chiar si manifestantii sa le dai cu picioarele ca in animale.
Execrabila purtarea conducerii tariii noastre.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Din pacate la violenta se raspunde tot cu violenta . Dureros este faptul ca s-au infiltrat si alte persoane care nu au nici o treaba cu actiunea in sine si sunt puse doar sa faca rau....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Tatiana bravo doamna draga pentru iesirea solo
Teo a fost pt prima oara la patinoar si dl instructor zice ca are 'inclinatii'...mai vedem cand mai ajungem. Starea ei acum e bine...mai primeste cate=un puf de nasonox...si DD ajuta-ne sa fie si timpanu bun...vedem joi-vineri
Eu ii fac azi o supa de linte rosie...ii place ca are gust de fasole dar...nu 'vorbeste pe la spate'
Acu sunt acasa...mama tb sa ajunga la dentist asa ca am preluat copilul care doarme...linistit
Mariana..cica apare H&M in Carref....si Zara...am vazut ca amenajau pe-acolo...
Alina suna bine mexicanaaa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Alina,jandarmii au actionat intocmai.Ei au incasa-o primii,nu cu pietricele,ci cu bolovani.Ce vroiai sa faca?Sa astepte ce?Manifestantii au fost ok,dar dupa cum zicea Mariana s-au infiltrat cei din galeriile sportive "huliganii".Eu cred ca cei pasnici au plecat acasa,au ramas ceilalti.Si zvonurile privind privatizarea Smurd a fost doar picatura care a umplut paharul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

da...era nasonex...nu nasonox
Nu stiu ce-am ...dar nu prea sunt in apele mele...am asa o stare de..'lehamite'...cand vad si tot ce se intampla in jurul nostru...si din pacate n-am alternative
Tocmai am auzit de un dr. oftalmo bun din Buc...care pleaca din tara...ne-a vazut si pe mine si pe omu'...
La noi a trecut asa...un nor de zapada....
Tatiana cum e mama ta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Ii tinem pumnii sa fie bine.Mama e bine,incepem sa facem analize si cand le avem facem internarea si interventia la Cluj.Vorbesc la pl.pentru ca ea nu ar vrea sa mai faca nimic,dar ma tin eu de capul ei,si ma duc peste tot cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

la felul cum mananca ale mele,vorbesc pe la spate tot timpul,de ma speriu si eu.Mai ales noaptea.Iti dai seama cum suna cand le dau fasole?Mai melodios

Mergi la inceput