Prichindei nazdravani 2008! - *LMA 2012* (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Sper sa trecem si peste asta maine ma duc cu omu la piata ca sa saturat de fitele maicamii ca na....se astepta sa o tin eu pe bani dar numai spun nimic ca eu am ales si e vina mea

http://alinahandmade.blogspot.com/


Pai cine spunea "Mi-e dor de mama" sau "Vreau la mama..."? Lasa, o sa treaca si asta .
Astea-s provocarile vietii...voi sa fiti sanatosi ca restul e trecator...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana ai dreptate,tot raul spre bine,asa nu o mai ridic in slavi si yi vad adevarata fata si pofta ei de nestavilit de bani pacat ca nu intelege anumite lucruri si da alte persoane drept exemplu gen soacra mea ca nu il ajuta pe al meu sot,dar ea ajuta si apoi scoate ochii.
Doamne ajuta sa trecem cu bine peste toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata fetelor !

Poftiti la fierbinti !

E frig, frig.... We l-am petrecut linistit in casa. Bica mai are cativa muci..., sper sa ne treaca zilele astea. Aseara am calcat, mi se cam stransese teanc... si i-am tot explicat cupilului dc toata lumea urca scara si trece prin dreptul usii noastre.... N-a inteles ea mare lucru...o tot tinea una si buna ca ceilalti sa urce scara pe-afara si sa nu mai treaca prin fata usii noastre .

Nu stiu dc dar azi ma simt cam molcuta...sper sa-mi revin dupa ce-mi beau cafeaua reala .

Ce spuneti de razmeritele astea ? S-a cam saturat lumea de foamete, mizerie si inselaciune .
Parca suntem in deriva, nimic nu e sigur in ziua de astazi.... Oare vom ajunge sa ne fie bine in tarisoara asta ?


Va doresc o zi linistita si calduroasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Info....

Haz de necaz...

Buna ziua, ati sunat la Salvarea privata. Pentru limba romana apasati 1. Pentru engleza, apasati 2. Pentru verificarea contului dumneavoastra de contributii la sistemul de sanatate, apasati 3. Pentru informatii despre ofertele speciale ale Salvarii in perioada de Craciun, Revelion si Paste, apasati 4. Pentru informatii in legatura cu starea dumneavoastra de sanatate, apasati cu un deget pe incheietura mainii si numarati pana la 60. Acela e pulsul. Daca il mai aveti, apasati 5. Un operator va prelua apelul. Pentru imbunatatirea serviciului, va informam ca aceasta convorbire poate fi inregistrata si folosita intr-o emisiune de tip talk show. Va multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana si eu ptrezenta la cafea.
In week-end am fdost la piata am luat5 eu o gura de aer singuraa fost asa de bine.
Si saptamana o incep in forta cu delia care ma bate la cap sa o las la calculator si eu Nu si nu.
Va doresc o zi linistita si usoara la munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Buna dimineata fetelor!
Maiculitaa...am un frig la serv...de-mi vine sa-mi pun manusile
si noi usurel in we...sambata ne-am plimat putin, duminica am fost cu Teo la patinoar si a fost f. incantata...a 'stat' 1 ora cu instructor si-a zis ca mai vrea...in rest putina mancare, putin curat...
Teo nu merge sapt asta la gradi...sa vedem ce mai zice don doctor...
si va doresc o sapt usoara si relaxanta pe cat posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

www.bonprixro.eu/ro/shop.htm?cat=3.84.285.1..." target="_blank">Info si www.bonprixro.eu/ro/offer.htm?cat=3.84.280.1.4.1.&pr=52089" target="_blank">alta...


Alina, ar fi bine dk ai mai avea astfel de iesiri . Eu pe Bianca o las cam 30 min', ii arat pe ceas cam cand se termina acele min., cand expira inchid calculatorul imediat . S-a mai imburicat ea de cateva ori dar s-a invatat sa respecte ceea ce ii spun...Sa inteleg ca nici Delia nu a inceput gradi, nu ?

Doinita, . O aeroterma, ceva...in conditiile astea nu stiu ce randament mai ai.... Sanatate Teodorei, sa veniti cu vesti bune de la doctor si sa incepeti gradi in forta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor dati-mi idei ce sa gatesc felul 2,am niste carne4 de pui in congelator niste ceapa morcovi si cartofi si habar n-am cew sa gatesck sa isi ia si sotul paket la munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Fetelor dati-mi idei ce sa gatesc felul 2,am niste carne4 de pui in congelator niste ceapa morcovi si cartofi si habar n-am cew sa gatesck sa isi ia si sotul paket la munca.

http://alinahandmade.blogspot.com/


- friptura din carne de pui (daca ai si piept de pasare - snitzel pane)
- garnitura:
- cartofi gratinati (cartofi fierti, cascaval, oua si unt - se baga la cuptor)
- sote de morcov (morcovi taiati rondele si sotati in unt)

Sa aveti pofta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fac o mancare cu legume mexicane,praz,cartofi ceaqpa si aripi de pui

Mergi la inceput