Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (106)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza n-am gasit nicaieri oua. am intrebat chiar si in piata la tarani ca ma cunosc cu cativa de pe acolo poate la noi o fi mai frig si de aia....

alina06 abia astept sa vii cu vesti bune de la eco si nu te mai tot gandi aiurea, este totul bine.

salo printesica mica si cu ochi albastrii este o dulceata ce-a crescut

alexina vroiam si eu sa vad bucataria. ai sters pozele?

bb_yasmi asteptam poze si de la tine

lalely este bine atunci. o sa scada productia de tot. cred ca trebuia sa intarci treptat ca asa este cam brusc.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Roxy..tocmai ca treptat a fost.Dar sa nu crezi ca sanii nu se mai umplu la inceput.Am renuntat la mesele de noaptea...apoi la cea de dimineata si acum utima oara la cea de pranz..Pai daca renuntam din prima eram la urgente acum...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada sotul nu are [program prestabilit zilnic
are zile mai usoare
si zile mai pline
ma ajuta cat poate
dar azi sunt cam daramata
ca a plecat el sa o duca pe mama la galati
deci sunt cu fata de la curatenie
care vine azi ultima zi
offfffffffffffff

nu
delia
nu e de la fiere
daca fierea e bine ecografic
ficatul e problema
deci mai nasol
vom vedea ce imi iese la analize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza cum este cu masina de spalat? esti multumita? spala bine? mai speli ceva cu mana?
te-ai apucat de fumat ca parca citisem acum in capitoul trecut ca meriti o
acum la cheful asta la care am fost am fumat si eu jumate dintr-una si la Revelion una dar din aia subtire si slaba

ally acum l-am vazut pe Edy asortat cu tati si mai ales cu papion dulce este printul asta al tau si se vede in poze ca este spirt

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexina eu exact aia cumpar Penes si Cocco Rico ca peste tot numai Coco Rico gasesti oua inca n-am cumparat bio. chiar or fi bio?
eu nu i-am mai facut gaina si pui de tara ca este asa tare si atoasa. pai trebuie sa fierb la ea 2 ore pana ii ies toate cele din ea. voi nu fierbeti mult la carnea de tara? daca o fierbi prea mult ies si vitamine si tot din carne.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza am vazut-o pe piscoata cum face ca tractorasul. este asa scumpa de iti vine s-o papi toata si face niste baluteee
si am vazut si celelalte filmulete era mai micuta parca, nu? ce amintiri frumoaseeee si mie imi place asa mult sa ma uit la filmuletele vechi

fetelor cate pareri mai sunt si cu decizia aceea de incepe a serviciului, ce porcarie in loc sa fie una si buna si clara sunt o mie de pareri, nici nu stii cum sa faci.

chiar, daca vreau bb2 trebuie musai sa ma incadrez in astia 2 ani, adica sa nasc pana face ea 2 ani? de ce? daca fac bb dupa aia ce are? trebuie neaparat sa mai lucrez 1 an ca sa primesc indemnizatie sau cum? de exepmlu daca raman gravi cand are Anastasia 1,8 ani sa zicem....cum este?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Sunt in treacat sa vad ce faceti

pupici de la mic la mare ptr toate mamicile si bb

Soo.....sunt libera un pic deoarece cit a fost I treaza pana acum m-a lasat sa robotesc, i-am pregatit papica ei, si lui tati ca pleaca la 14 la servici...etc. MAsinuta de la chicco e minune mare, sta in ea, ''danseaza'', trage de volan...o las si eu linga un mascarici plin cu caciulite si ciorapei, ii gasec toti pe jos cind vin la ea, dar are fata treaba, ce stiti voi? Acum doarme si imi trag sufletul, altfel eram in bucatarie.
alexinadin cauza asta nu pot scrie des, cit este treaza sta cocotata de mine, vrea companie la jucarii, etc....sare pe laptop imediat, ...(chiar i-am facut o foto cum ma invada mai devreme)
roxygainile inca imi fac oua, ptr ziua ioanei ptr prajituri, tort, sarmale, chiftelute si nu mai stiu la ce am folosit am cumparat de la o vecina, proaspete, proaspete. Odata la doau saptamani cica imi strange 30 de oua. Deci...cum fac sa ti le expediez? macar 2 oua pe saptamana ptr Anastasia frumoasa, ....ochii aia ai ei ma termina

Legat de canita, am tot de la cicco cu cioc dar nu poate sa bea cu ea, ...am un bibe de la avent si i-am dat gauri cu siringa dar a molfait la ea si a rupt-o si mai rau, se ineca copilu cand dorea apa. Aseara mi-a luat sotu tot de la avent 2 tetine ptr 3plus si are un patratel acolo...curge tare bine, acum este ok, sa tot bei apa Ii mai dau si cu canita, sau din bibe direct ii desfilitez tetina, bea de numa...dar ii place ei sa molfaie la tetina, de aia am cmparat.2 la set

I-am pregatit acum carnita de gaina(atoasa care fierbe 2 ore, dar gaina batrana face supa buna, nu ROXY???) cu cartofior, morcov si un pic de sfecla rosie. Miam..miam...am pus si un pic de laptic.Ieri a ras 180 de spanac, ou, dovleac, rosie, si citeva pic de lamaieNici laptic nu i-a mai trebuit dupa doua ore. Sunt zile si zile, ...Dimineata i-am dat iaurt cu branzica si un pic de banana, a papat 140 , las pe seara fructele....incerc asa 2-3 zile...

Pufuleti le dati bb? cind imi mai ramane papa in borcanel si nu mai vrea cu lingurita, ii mai inting acolo cu un pufulete, doi sa termin...papa tot, sunt din aia gusto...au nitel sare.... sper sa nu fac boacane....

Vreau sa-i fac biscuiti de casa, papanasi....cam atat de papa, in rest vechile combinatii... De copt ii coc gutuie, mere, dovleac...rade tot

Astazi parca sa zic ca am auzit un ma-me, ...ma-mm, ....dar nu sunt convinsa ca a fost ma-maMai astept, am rabdare....imi este draga cins spune cu mult aplomb TA-TA

Fug ca se pregateste soata de servici...pupici pana una alta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

yvy cum mai stati cu somnicul? ca am vazut ca ati avut probleme cu somnicul. nu o deranjeaza dintisorii sau ceva de adoarme asa greu si mai ales ca plange?

miki multa sanatate puiutilor si sa rezolvi si problema cu Vlad, sa dea rezultate terapia

scrish citisem initial ca Luca este mai bine si acum am citit ca de fapt nu este, saracutul de el. multa sanatate si sper ca ai dat de pediatra pana la urma(inca n-am citit tot)
imi place are mult puloverul acela alb cu blanita

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank ce super ar fi sa-mi poti trimite ouale ce bine ca poti face rost. din primavara o sa-i oua si gainile soacra-mii si o sa am dar acum...nu-i dau si gata. ii dau ficatel, carnita...

madutza cum adica in Capraru scrie ca la masa de 10 sa dam fructe simple sau nimic? nimic? adica sarim peste masa? sau am inteles eu aiurea..
eu deja ii fac ciorbita cu legumele taiate mici mici , nu le mai pasez. doar carnita o pasez. vad ca ii place mai mult ciorbita cu legumele asa in ea si cu zeama. exact cum mancam noi ciorba(numai ca noi mancam cu legume taiate mai mare)

lalely eu folosesc unt Albalact. pe asta il iau de ani de zile, nu este sarat.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank daaa, asa-i cu gaina batrana dar ma enerveaza ca-i asa atoasa si mesteci la ea..... parca nici la blender nu se face ca lumea. tu cat timp o fierbi?
si eu ii mai dau cate un pufulete asa cand si cand. cred ca mai mult de 3 pufuleti nu i-am dat niciodata.
noi suntem invers, asteptam sa zica ta-ta. a zis de cateva ori dar asa in soapta, zici ca-i este frica sa zica tare in schimb cand ies din camera striga in gura mare ma-ma ma-ma.... si tipa sa n-o las singura. efectiv s-a pus pe tipat, tipa in gura mare.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput