Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (106)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Mada, la 15.30 ma duc la eco.
Ce fel de cereale ii pui lui Cata? Din cele care se fac cu lapte? Sau merge orice fel? Sa mai incerc si eu la Luca... Si tetina, ai modificat-o tu? Ai mai largit-o?

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata

ce fac fetele ? la cafeluta de dimineata vad, numai cafele si ... care le mai servesteeu una nu si ma bucur tareeeeeee ca de un an jumate gata cu ele si e asa de bine

eu m-am trezit deja obosita,d esi am dormit de la 10 jumate de aseara neintoarsa pana la 7 cand s-a trezit piscotel, dar ma doare spatele rau si parca-s ametita nu stiu ce naiba , cred ca de la primvara asta timpurie, ca tot intrebai mada s-a incalzit destul de mult si o resimt, la shale, plus durere de cap de la presiunea atmosfericanu stiu cat m-o tine de data asta dar cand sunt schimbari de astea neobisnuite in vreme ma poate tine si cateva saptamani cu durere de cap non stop si nu trece cu nici o pastila

am mancat niste cereale cu iaurt ca m-am trezit si cu foamea in gat, aseara la 6 am luat cina si dupa nu am mancat nik, si la cina o supa crema de legume simpla cu niste crutoane, ca tine post domnul sotz, miercurea si vinera s-a hotarat el sa tina postsi eu dupa el , dar eu fara lapt si iaurt nu pot, dar incerc

ia sa imi beau cafeluta si sa vad pe unde mi-e piscotu` am dat-o jos din patut ca statea la bara de la patut ca un catel si voia sa o iau de acolo , acum cred ca e pe la mine prin dormitor si mestereste la vreo priza sau mananca florile

revin mai tarziu cand m-oi dezmetici, acusi la 9 vine si menajera si vreau s apun ordine si curatenie in dulapurile piscoatei, sa scot hainutele mici si sa pun pe cele noi de le-am cumparat eu la reduceri si ce a mai primit de Craciun de la bunici si cumnat

va pup si o zi buna (scuze ca nu scriu la fiecare in parte dar sunt chiauna de cap precum spusei poate mai tarziu cand mai trece si durerea asta surda de cap, daca o trece )



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

madutzule gogo e bine, face ture toata ziulica rin casa, strange tot ce prinde, e curioasa nevoie mare, zice ma-ma numai cand e suparata si bombane, tata de 3 ori pe minut, a invatat sa zica cum face calul, uneori face bravo, asta daca are dispozitia necesara...cand mergem la masa da din gurita a papa, uneori spune papa, dar cam pe limba ei...gata cu cra-cra

pentru ziua mea o sa fie ceva simplu cu socrii,parintii si finii, duminica cred...era programat pentru week-endul viitor ca abia luni ia sotul banutii, dar pentru ca de sapt viitoare incepe si job-u part-time, am decalat pentru week-endul asta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

strumph - buna dimi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ALINA06, STRUMPH, MADA, IOANNNA16 NEATA

serios asa a zis de cafeaua cu lapte
cica e periculoasa combinatia
ca si cea cartofi - friptiura
asta e
mie iar mi-a fost rau aseara
tre sa imi fac analizele cat mai repede
am probleme cu ficatul din ecografie
si am de facut o tona de analize
offfffffffff

fetele mele acum dorm
si eu sunt deja moarta de somn
si apoi ma voi zapaci cu ele toata ziua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumph, pai nick tine post ortodox? miercurea si vinerea si fara laptic....mai tu-l faci razes de al lui Stefan cel mare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

ALINA06, STRUMPH, MADA, IOANNNA16 NEATA

serios asa a zis de cafeaua cu lapte
cica e periculoasa combinatia
ca si cea cartofi - friptiura
asta e
mie iar mi-a fost rau aseara
tre sa imi fac analizele cat mai repede
am probleme cu ficatul din ecografie
si am de facut o tona de analize
offfffffffff

fetele mele acum dorm
si eu sunt deja moarta de somn
si apoi ma voi zapaci cu ele toata ziua

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



si atunci arsurile erau de la fiere?.... nu sta fata mea, du-te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed nu, inca n-am citit tot. abia acum am terminat de mancat si eu si Anastasia si ma pun sa citesc. sa vad unde m-ai citat

catank ce mult alaptezi si tu. si eu ii dau de cel putin 2-3 ori in timpul zilei, mai ales inainte de somnic. plus dimineata si seara. asta pe langa mesele solide pe care le papa.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

un an nou plin de bucurii, copii sa va fie sanatosi si voiosi, sotii iubitori si inspirati la cadouri, iar voi sa fiti frumoase si vesele ca o primavara.

N-am mai apucat sa intru din pricina de copii in vacanta. Acu sunt plecati la taica-meu si eu sunt acasa doar cu Vic si Ilinca. Incep serviciul de luni cu norma intreaga. Au fost niste sarbatori frumoase exact asa cum mi le-am dorit, am umblat la colindat cu o saptamana inainte de Craciun si una dupa, am jucat multe jocuri cu copii, revelionul l-am facut acasa cu prieteni iar dupa am fost in Slovacia la sky, uff ce bine a fost, zapada muuuulta Daria, Alex si Matia au schiat, eu cu Vic si Ilinca pe margine i-am sustinut.

Ilinca merge cu viteza in patru labe, se ridica singura in picioare, se catara pe tot ce poate, bate doua doua, se ascunde sa jucam nu-i, e o smechera si jumatate.

Alina 06 felicitari pentru sarcina.

Nu am citit nimic din urma , am zis sa scriu mesajul sa-l trimit si apoi citesc cum pot.



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami multa sanatate.
si eu mi-am facut analizele si cica am un pic imunitatea scazuta. niciodata nu mi-a iesit asa ceva. oare si pentru ca alaptez, are vreo legatura?

pisuc, viss voi stiti cum se interpreteaza valorile astea? leucocitele-5,9, procentul de neutrofile- putin sub limita si limfocitele- putin peste limita.
doctorita mi-a zis ca imunitatea este usor scazuta si sa iau ceva .... poate echinaceea, dar pe termen lung.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput