Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (106)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Neata si de la noi!
Cami , si puiul meu a dormit bine azi noapte. S-a trezit doar pe la 5 sa pape. Si apropo de trezit, ca citeam ce a scris Catank. Nici pe mine nu ma deranja cand se trezea de 3 ori pe noapte, manca si se culca instantaneu la loc. Eu oricum ma trezesc noaptea de ani de zile. Problema e ca acum, cand se trezeste, adoarme greu. Uneori stau pe langa el si cate o ora

Lalely, noi mancam cereale cu fructe de la Hipp sau Milupa. Dar nu le vrea in biberon sub nicio forma. Asa ca ii dau la masa de seara. Pe la 18.30, uneori chiar 18.45. Ii dau cereale, sau orez cu lapte sub diverse forme (retete de pe net). Apoi pe la 20.30-20.45 laptele de seara. Vad ca bea din ce in ce mai bine. Aseara a baut 250 ml . Poate de-aia s-a si trezit mai tarziu, la 5.

Dya, e bine baiatul, las-o pe soacra. Spune-i ca pediatrul ti-a zis ca e perfect si inchide-i gura. Chiar aseara imi spunea o vecina care are un baiat de 1 an si 10 luni, ca la 1 am al ei avea 8.900. Si arata bine copilul, e sanatos, n-a avut nicio problema...

Ailed, Aly, neata!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Cami multumim de cafea. Offf, naspa cu femeia care vine la curatenie. Hmmm, cafeaua cu lapte e singura care o mai pot bea... trebuie sa ma intorc iar la aia neagra???



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
vad ca ati scrissssss..... abia apuc sa citesc.
iar n-am mai reusit sa intru ca nu prea am stat pe acasa.

cami am luat si eu de la tine o cafeluta buna si cu lapte

yvy am vazut ca ai sfatuit-o pe lalely sa-si lege sanii cu o fasa, dar nu este deloc prea bine cica. cica strici aspectul sanilor, se lasa mult mai repede....chestii din astea, nu trebuie stransi deloc.
lalely cel mai bine vorbesti cu ginecologul sa-ti recomande acele pastile sau sa incerci sa nu te mai multgi(desi nu cred ca rezisti ca dor sanii dupa aia).

salo si eu as zice ca laptele de vaca ar fi mai bun. si eu la fel as da, nu lapte praf. dar atatea pareri sunt...nici nu stii pe care sa o asculti. ce dulce este Petra, ce ochi frumosi albastrii are si asa bine ii sta cu rozul acela, este o dulce

scrish este asa scump Luca, are asa o fatuca de cumintel ma bucur ca este mai bine

madutza parca ieri ziceai ca te apuci sa pui decoratiunile de Craciun si acum le strangi. ce-a trecut de repede timpul. eu le-am strans luni si am aruncat si bradutul, gata.

catank iti dai seama ca si eu am ras pe sub mustati asa, legat de visul acela. eee vise....
si noua exact la fel ne-au iesit dintisorii, primul jos, apoi sus amandoi si apoi celalalt de jos

strumphitza de azi sper sa revin la butoane ca a inceput sotul munca. cam nasol ca atreee bine a fost cu ela casa.

merg ca se maraie Anastaisa in patut. nu ii mai plce deloc in patut, vrea numai pe jos.
tot nu am apucat sa vad toate pozele

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

delia si alehiam neata

delia cafeaua cu lapte e cancerigena zice DR OZ
nu zic ca plicul e mai putin cancerigen de capucino
da nu il beau mult
ca perioada

de luni nu-mi mai vine femeia
s-a angajat in alta parte

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



serios? eisodul asta nu l-am vazut, imi place mult de el , iti exlica sa intelegi, oricum la noi in casa se bea fara, cel mult cu zahar... eu acum beau lapte ca am tensiunea mare, am retinut lichide ca am cam facut exces de sare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, puuup!ai vazyt ca te-am citat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi!

hop si eu pe aici printre treburile de dimineata



alina - felicitari pentru mersul lui luca pe langa canapea si te asteptam cu vesti bune de la dr

la multi ani lui luca de mami alina! sa cresti mare si sanatos!!!

strumph - sunt zapacitit bine si dr aia pe la voi...bine ca nu are nimic piscoata...

dinora - ma bucur ca nu-i nici o pb cu tzitzi

irinuca - si voi sunteti fara dintoci?

ally - pupici pentru plimbaretul duracell

cami - multumim de cafeluta

mad, ailed, roxy - buna dimi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Ioanna, multumim!
Cami, m-ai terminat cu chestia asta cu cafeaua cu lapte. Eu de obicei o beau neagra, fara lapte, fara zahar. De ani de zile. Dar acum nu pot sa beau decat cu lapte. Pun juma de ceasca de cafea si jumate cu lapte. Asta cand n-am capucino in casa. Si n-am destul de des . Imi pare rau ca ramai fara ajutor. Dar daca te interesezi, trebuie sa gasesti alta femeie. Ma gandesc, printre enoriasi.

Miki, mi-am notat si eu homeopatele astea pe care le dati voi. Ce fel de mucisori avea Andra? O sa iau si eu sa am in casa.

Roxy, Luca nici vorba sa stea in patut. Acum tipa intre picioarele mele ca nu-l las sa butoneze!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

ally, Edutu' e u dulce si un curajos Sa se ia de mana cu tizul lui de yasmi. Gata m-am lamurit: Edutii sunt cei mai tari

lalely, eu dau de mult timp cereale in lapte. La 240 ml cat bea Cata seara pun 3 cupe de cereale. Folosesc cupele de la lapte praf.

dya, nu cred ca tb sa-ti faci pb din cauza greutatii. Cristian este f bine. Pe ce fel de cantar l-ai cantarit? Diferenta de la 10 kg si 9200 gr este destul de mare...cred ca unul din cantare nu merge bine. In schimb bors eu nu as fi dat atat de devreme.....

miki, ti-am dus dorul in ultimele zile, ma obisnuisem sa te citesc seara . Cum e Vlad la masaj? Ce spun dr-ii? Sper din suflet sa se rezolve repede, repede

delia

cami, hai ca te reobisnuiesti tu repede singurica cu fetele. Mami a ta cand mai vine ?

alehiam, da asa e...la gradi nu avem cum sa controlam ce fel de carne mananca. Totusi eu am vazut la Cristi ca mancarea de la gradi este una buna...adik gustarea de dupa-amiaza..fructe variate, mereu proaspete, nelovite, iaurturi proaspete, la cantitate nu se exagereaza si maniul se mai schimba si in fuctie de ractia copiilor. De ex la un momant dat au observat ca se mananca prea multa paine si au stabilit ratie de 2 felii de copil. Pana atunci fiecare manca cata vroia...o rupeau bucatele, bagau in ciorba si o mancau..si tot asa pana se saturau cu paine (din joaca) si nu mai mancau restul de ciorba si felul 2. Hai ca am dat-o in altele dar referitor la gradi ma linisteste faptul ca toata mancarea este facuta zilnic in gradinita. Eu am patit asa la Cata doar cu carnea de pui de la Avicola crevedia, la restul nu au fost pb..ca eu mananc carne din comert. Gainuse de tare dau doar copiilor, in special Catalinei.

alina, bafta multa azi la ecoooo!!!! Te asteptam cu vesti bune. La ce ora ai programare?

roxy, lume noua

ioanna, ce face gogo? Pregatesti ceva pt ziua ta?

iony, ma bucur ca Sara a inceput sa-si revina cu sonul si ca esti si tu mai odihnita

dinora, pana la urma ce ai la san? Te mai doare? Eu aveam chisturi acum 2 ani si se mira dr-ita ca nu ma dor..cica de obicei sunt dureroase..oricum mi-a spus ca nu tb sa fac nimic special..mi-a dat sa-mi dau cu un unguent si sa le monitorize la 6 luni...

irinuka, eu o fata mare striba si mancacioasa

catank, mie mi-a fost tare greu cand ma trezeam noaptea...parca nici nu imt ca dorm daca ma trezesc mereu Cred ca au stiut copii mei ca sunt rea de somn si au dormit si ei frumos toata noaptea..sau poate ca sunt la fel ca mine si le place si lor somnul neintrerupt

S-a trezit si mandra mea..cam devreme dar asta e...fug sa o pupacesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, neatza!
alina , eu cred ca cafeaua cu lapte bauta mult timp, si depinde si de lapte, poate o fi vb de cel condensat...daca ar fi adevarat pai croatii, italienii ar fi plini de cancer, ca astia mai mult cu lapte o beau...asta e ca si cu cartofii prajiti....moderatia e cheia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ioana

Mergi la inceput