Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (106)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?

noi acum ne relaxam dupa o plimbare luuunga, apoi venit in casa si papica amandoua, acum Anastasia doarme, a venit si tati, am executat o salata orientala ca am avut comanda si chiar nu mai facusem de mult.

alehiam aha, este chiar la intrarea in Rasnov. noi megem mai incolo, mai spre Bran.

madutza daa, sigur imi va da medical. insa nu stiu daca imi va face iar cerclaj, presupun ca da, sa vedem ce zice. deci pot ramane gravida si dupa ce face Anastasia 1,6 ani sa zicem. deci nu-i musai sa ma incadrez in 2 ani, adica sa nasc neaparat pana face Anastasia 2 ani. nu stiu ce auzisem eu

miki ce situatie....greu tare. saracuta Andra, s-a oibisnuit cu tine, pe fata aceea n-o cunoaste...cum sa nu planga dupa tine. era bine dca mai puteai sta acasa inca un an, mai crestea si ea, mai rezolvai problemele cu Vlad, mai cresteau amandoi putin.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lalely ce comica ai fost...sa-i tai macaroana de la inceput

yvy si irinuca poate imi faceti si mie pofta de facut paine. ca dupa catank si persi m-am luat cu facut iaurt si bine am facut, iese delicios si mult mai bun ca cel cumparat. poate ma apuc si de paine

scrish daaa n-am avut rabdare sa citesc tot, tot si mai raspundeam asa pe parcurs

catank nu se trezeste noaptea Anastasia. de regula dormim de pe la 21 pana la 6-7 dimineata. dar mai are nopti cand se trezeste ca doar nu-i robot
vad ca acum, in ultima perioada adoarme dupa 22, nu stiu de ce. cred ca din cauza ca doarme dupa masa cam tarziu. uite, de exemplu acum doarme si normal ca nu ii mai este somn la 20-21. ce sa-i fac daca acum ii este somnic. o las si ne culcam mai tarziu dar ne si trezim mai tarziu.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna mamici,
AllyLaur: saru-mana pt redimesnionare. vin sigur cu lapte:). pana atunci
Vai ce subiect "dureros" pt mine asta cu trezituil noaptea. Fabian e ceva de groaza> Maninca de vreo 3-4 ori /noapte si nu s eincurca, maninca cate un bibe de 240ml. AM incercat si cu apa, si cu ceai..si sa-l legan.Nimic. Urla de zici ca-l arzi cu fierul rosu. Dupa ce papa, se culca la loc. In plus se mai trezeste acum si cu dintii si plange. Sunt varza de nu mai pot. In schimb Eva doarme bine. Se trezeste o data pe noapte si papa si atat. E parfum. Deci as vrea sa pot si eu face ceva sa nu se mai trezeasca. Visez la noaptea in care vor dormi amandoi.
Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina06 hai cu vestile de la eco. ca vreau sa plec sa fac dus si nu pot fara sa stiu ce face burticuta

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Roxy, am sa ti-o fur intr-o zi pe strungareata aia mica cu ochi mari tare dulce e motata si cu dintisorii aia si zambetul strengaresc sa-i spui lu` tati sa pregateasca pusca ca nus tii cand tre` sa faca uz de ea Da-i cu incredere oua bio cumparate din comert, eu luam din Cora cand eram in ro , au carton verde parca, erau bune, aproximativ ca cele de la mama , gustoase si bune, daca nu ai deloc nici o sursa acum iarna de oua de la tara , de ce nu ? eu aici de unde sa ii iau de tara ? eu tot cumpar si cumpar de toate bio, carne, ulei, lapte, oua, legume, fructe... e mai scump dar mai sanatos




da' ce, nu ai si tu o strungareata?

o sa merg si eu la magazinul bio sa vad ce produse au acolo. si o sa si iau oua sa vad cum sunt.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki ce firma frantuzeasca sunt puii pe care ii cumperi? zi-mi si mie cum se numeste poate vad si eu pe aici
trebuie incercat orice, pana nu incerci n-ai de unde sa stii cum este



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Roxy, am sa ti-o fur intr-o zi pe strungareata aia mica cu ochi mari tare dulce e motata si cu dintisorii aia si zambetul strengaresc sa-i spui lu` tati sa pregateasca pusca ca nus tii cand tre` sa faca uz de ea Da-i cu incredere oua bio cumparate din comert, eu luam din Cora cand eram in ro , au carton verde parca, erau bune, aproximativ ca cele de la mama , gustoase si bune, daca nu ai deloc nici o sursa acum iarna de oua de la tara , de ce nu ? eu aici de unde sa ii iau de tara ? eu tot cumpar si cumpar de toate bio, carne, ulei, lapte, oua, legume, fructe... e mai scump dar mai sanatos




da' ce, nu ai si tu o strungareata?

o sa merg si eu la magazinul bio sa vad ce produse au acolo. si o sa si iau oua sa vad cum sunt.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




am si eu una da e asa simpatica cu strungareata, cand rade sau se hlizeste ea asa dulce e nu imi imagina, ca fac copil cu strungareata ca la mine in familie nu am deloc si nici la Nick nu e niciunul asa, deci.... cu cine l-oi fi facut ? postasul ? ma uit maine mai bine cand vine cu scrisorile

hai ca sunt pe fuga mare spre bucatarie sa bag cina la cuptor si vad ca mi s-a incins deja mintea si vorbesc prostii

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

monas dar daca se trezeste Fabian n-o trezeste si pe Eva? sau nu face galagie mare?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Madutza, noi iesim la plimbare dupa masa de la pranz, adica intre 15 si 16:30. Nu mai stau asa mult afara ca inghet eu.
De mult ma tin sa te intreb: in care Cora mergi tu? Eu stau chiar langa Cora Pantelimon si ne-am putea vedea cand veniti la cumparaturi.

In alta ordine de idei, vreu si eu o dieta ca acum as putea sa incep una. Stiu ca tu tineai regim, dar parca mai era cineva. Sunt binevenite toate ideile de dieta. Poate asa gasesc si eu una care sa mi se potriveasca.

AlexinA eu ma bag la cafelutza in Afi, dar as prefera martea, ca atunci pot merge cu sotul la servici si sa vin de acolo.

Hmmm, am citit extrem de "in diagonala" si nu mai stiu cui ce mai aveam de spus. eu oricum stau mai prost cu memoria.

Noi suntem bine, sanatoase voioase. Am inlocuit sanul de seara cu lapte praf si nu se mai trezeste pitica decat cel mult odata pe noapte si atunci pot rezolva cu suzi sau putina apa (sper sa nu patesc pe viitor ce pateste Madutza cu Cristi). Acum suntem pe cale de a inlocui si tzitzica de dimineata. Vad ca pana acum nu am avut probleme cu sanii. Cred ca pitica mea cam facea foamea cu tzitzi .

Strumph, ieri m-am uitat cu pitica la filmulete si are un mesaj pentru piscoata. Il voi incarca pe picasa.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

mai, ceva-i putred in ... UK , pe mine inca ma doare capu si pastile sa bag si sa nu aiba efect nu imi surade, ca stiu ce material prost am , nu functioneste nici un fel de pastila minune, tre sa las sa-si faca damblaua ... cate saptamani m-o tine de data asta ? deci daca vorbesc prostii sa stiti de la ce

alexina, am pus cateva poze cu bucataria , sunt vechi pozele de cand ne-am mutat in casa asta, iulie 2010 dar iti faci o imagine abia astept sa vina vara sa scot masa afara pe terasa , sa pun umbrela , sa stau la cafeluta si piscoata sa se joace in gradina asina de spalat vase si aia de rufe plus uscatorul de rufe sunt incorporate si ascunse, pe unde e chiuveta

uff urla copchilu ...revin

edit: uitasem sa pun pozele pe visible, le uitasem pe privat de la durerea de cap mi se trage urla copchilu ca isi machiase un obraz la marginea patului

a ajuns barbatu acasa, ma duc sa-l pupacesc

Mergi la inceput