Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***385***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ina, de-abia astept sa ne dai vestea cea buna (iar pana atunci, tin pumnii stransi sa se prinda repede si bine mazarichea)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gianina, te admir pt ca tu chiar nu te plangi si voi chiar ati avut ceva peripetii medicale anul trecut, va doresc un an cu multa multa sanatate !!
Asteptam pozele promise inclusiv cu noua achizitie !!


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Nici Cristi nu vroia fratior cand era mic. Soacra-mea cand a ramas insarcinata l-a si intrebat daca vrea si el a zis hotarat NU. Asa ca a mers si a facut avort ca sa-i faca pe plac lui fii-su Acum ii pare tare rau ca nu are un frate si i-ar fi placut mult de tot...

Doamne ajuta sa vi se indeplineasca dorinta celor ce isi doresc anul acesta un bebe

Olga, mamica lui David iepurasul si 34+


Olishka, mie mi-era simpatica soacra-ta din poze pana la faza asta, dar acum m-a pierdut de admiratoare; cum sa induci propriului copil ideea ca a facut avort ca n-a vrut el frati?! Ce prostie, sa nu-si asume responsabilitatea, EA n-a vrut alt copil, ca daca tinea cont de spusele primului copil nu-l concepea pe al doilea...auzi tu, raman bortzo si apoi cer parerea copilului Asa grozavie n-am mai auzit!
Unde mai pui ca pe vremea aia avorturile erau ILEGALE, cum poate sa spuna ca a riscat inchisoarea/moartea numai fiindca un copilas a avut mofturi, de parca stia el ce inseamna sa ai un frate, parca l-ar fi intrebat:"vrei pantaloni galbeni?" Au, ce mi-a urcat tensiunea!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Geanina, deci v-ati mutat la cort, ai?:))) E mai aventuros si mai putin costisitor asa:))) Pupici micsunicii curajoase si mamicii la fel de curajoase care infrunta atatea probleme!
Novus, m-am lasat mai mult fortzat ca am fost racita, dar dimineatza am fumat una la cafea. Deocamdata sunt la faza maximum maximorum 3 slims pe zi, dar vreau sa le scot de tot!1

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, amu l-am trimis pe huzband la medica de familie, ca numa nu-i mai trecea raceala si cica are pneumonie! Bine, io n-am incredere in fomeia aia, dar banuiesc ca atata diagnostic poate pune si ea, nu? Ei, dar huzband n-a intrebat si io n-am habar: asta e contagioasa?! Ce stiti, se poate transmite?:(((


I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tufete, amu l-am trimis pe huzband la medica de familie, ca numa nu-i mai trecea raceala si cica are pneumonie! Bine, io n-am incredere in fomeia aia, dar banuiesc ca atata diagnostic poate pune si ea, nu? Ei, dar huzband n-a intrebat si io n-am habar: asta e contagioasa?! Ce stiti, se poate transmite?:(((


I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Pneumonia poate fi de natura virala si atunci e contagioasa sau de natura bacteriana, aici nu stiu daca e contagioasa


uite aici: Pneumonia data de virus este foarte contagioasa dureaza în medie 10—15 zile si este rezistenta la tratamentul cu antibiotice. Bolnavii sunt adesea foarte surprinsi când constata ca dupa ce au luat 1—2 zile piramidon (la indicatia medicului), febra scade si simptomele se amelioreaza ceea ce nu s-a întâmplat în niciuna din cele 7-10 zile când au luat din proprie initiativa cantitati uneori mari, dar inutile de ampicilina penicilina tetraciclina bispetol sau alte antibiotice.


Read more: http://articole.famouswhy.ro/pneumoniile_si_bronhopneumoniile/#ixzz1j8QjrYHH

Amu nu stiu ,sa intrebe medicul cum e ? dar ma gandesc ca de atunci se transmitea si la voi, nu ??

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Multumesc mult, novus, prompta ca de obicei!
Intre timp am sunat-o pe pediatra Sophiei si a spus ca precis huzband are pneumonie interstitiara in urma racelii si raceala e molipsitoare dar pneumonia nu, adica sa stau linistita ca nu inseamna ca o sa faca fata, mai ales ca n-a luat nici raceala pana acum (el o lalaie cam de pe 1 ianuarie) si atata sa nu stranute/tuseasca pe ea, dar nu trebuie izolat (ca am intrebat-o daca sa-l inchid in garaj sau nu)

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ilinca - nici noi nu am "luat" pneumonia de la micshu asta vara deci poti sta linistita
dr ta mi-a luat vorbele din gura

PS:nu sunt curajoasa (poate inconstienta uneori), poate ceva urme de sange rece

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

mi-e foame
azi e ziua cu orezuri cu legume (mai mult legume ca orezul am constatat ca l-am cam terminat de prin casa)

si uite ce am gasit si m-ar tenta sa fac in wk (nu pentru mine, desigur): http://www.lalena.ro/211-reteta-turte-cu-telemea.html
cred ca-s bune, imi aduc aminte de bunica

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata,

Io am inceput ziua bine. Am fost la dentist.

vroiam sa ajung de ceva timp, insa acum mi-am cumparat un voucher de reducere si a trebuit sa ma duc. Trebuie sa imi reconstruiesc un dinte si 2 masele.

Zic ca am inceput bine ca domnul doctor este tanar si frumusel. As fi vrut sa stau mai mult la el in cabinet. Da stiu, sunt dusa cu capul....

Mergi la inceput