Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***385***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda, iti doresc din suflet sa ti se indeplineasca dorinta ; vad ca tu chiar itit doresti mult de tot inca un bebe daca ai si facut scenariile posibile !dpn-ul dorit e ziua fratelui meu asa ca sper sa ti se adevereasca !!


A propos de bebelusi, pe Ada daca o intrebi daca isi mai doreste o surioara/fratior, raspunsul e un NU hotarat !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Dyanna, ma bucur mult pt tine, imi place aerul proaspat si optimist pe care-l transmiti !! felicitari pt miscarea inspirata !!


Anaan, gata excursia la Tg Mures? ce ati targuit ?





www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bianca oi fi nebuna dar nu de legat
Nu l-am pacalit,evident; nu suport acest gen de scenariu!
A fost de acord...zilele astea Si, cum am o cezariana, daca e sa fie, si bebe 2 vine tot cu cezariana; doctorul meu, e adeptul cezarienelor programate la 38 de saptamini si asa am ajuns eu la 23 septembrie!

No, multam de urari si da Doamne sa se indplineasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Nici Ian nu vrea nici un bebelush dar sint convinsa ca numai pentru ca nu stie ce titi e sa nu fii singur.

Dyana, sa ramina tot asa. Adica, bine.

Chiar asa, Anaan, ce-ai shoppinguit?

Olga lui Jambo nu-i place masa vizata de mine iar lenjeriile de la Ikea nu au masurile potrivite. Multam, oricum.

Cuscra, fie ca Universul sa fie de partea mea si sa mai am parte de o Odisee dar de aici io nu plec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Oricum calculasem gresit. Vroiam sa zic UM pe 14 decembrie.

Anyway, ti se mai adauga ceva la to do list pentru 2012.
Si eu am insarcinarea pe to do list.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Nici Cristi nu vroia fratior cand era mic. Soacra-mea cand a ramas insarcinata l-a si intrebat daca vrea si el a zis hotarat NU. Asa ca a mers si a facut avort ca sa-i faca pe plac lui fii-su Acum ii pare tare rau ca nu are un frate si i-ar fi placut mult de tot...

Doamne ajuta sa vi se indeplineasca dorinta celor ce isi doresc anul acesta un bebe

Olga, mamica lui David iepurasul si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Olga, soacra-ta era dusa rau de atunci cred ca , sa faci avort pt ca nu vrea copilul un frate/sora mi se pare putin cam deplasat sau doar un bun motiv, evident ca si eu iau in gluma dorinta Adei si daca s-ar intampla nu as putea renunta la sarcina, asta-i clar !

In fine, vad ca fetele au pe to do list bebelusi asa ca le doresc din suflet sa li se indeplineasca dorintele !!

Poftiti acum si la o cafea !

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

A propos de listele de posibile cadouri pt sarbatorile ce urmeaza, ieri mi-a trimis Pisi un mail cu o oferta super faina la baile termane din Ungaria unde vreau eu sa mergem, i-am raspuns super incantata si l-am intrebat daca asta e cadoul de ziua indragostitilor , cand a venit acasa m-a intrebat asa spasit cand e ziua asta , cand i-am spus data am mutat baile ca si cadou de 8 martie pt ca pana atunci nu poate pleca de la birou, bun si asa !!
Daca sunteti interesate o sa va trimit oferta !

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Chiar asa fetelor, ce mai aveti pe to do list de anul acesta ??! hai ca nu am mai facut chestionare de ceva vreme

Eu pt anul asta chiar nu am planuri marete de actiune , as vrea in schimb sa castig la loto !

Ilinca, tu te-ai lasat de fumat cum ti-ai planificat ??

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata,

vin cu cafea si voie buna

eu anul asta mi-am propus sa nu ma mai plang, sa vad partea plina a paharului - iar daca-mi iese macar cu 20% mai mult fata de anul trecut, ma declar multumita

asa ca nu ma plang ca am avut o noapte cu arsuri, vomitaciuni, schimbat haine si alte alea la o bucata de noapte, miorlaituri...
nu, nu, nu ma mai plang

ieri i-am cumparat o casuta din... musama si-i taaare incantata ca tot aveam in fiecare seara tematici de genul facut cort, mancat in cort, petreceri in cort...
incantarea e maxima si pentru ca incapem amandoua cu tot cu picioare+ bucatarioara ei+ursuloiul+o perna mare pe care stam cu fundul+floarea preferata+...
asa ca va inchipuiti ce faceam dimineata dupa ce ma terminasem de imbracat, aranjat... - desigur stateam pe burta in cort; si tot ea ma "compatimea" ca mi se "foneaza" rokita



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 9 luni

Mergi la inceput