Strugurasi de Sept-Oct 2011 *22*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multe lunite Danut de Pinky

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salut

fetelor care incaseaza deja indemnizatia ma adresez in special, ca poate stiu: Am primit prin posta decizia privind aprobare si suma, cam in cit timp imi intra banutii in cont efectiv?

merci anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooka

salut

fetelor care incaseaza deja indemnizatia ma adresez in special, ca poate stiu: Am primit prin posta decizia privind aprobare si suma, cam in cit timp imi intra banutii in cont efectiv?

merci anticipat

mami de Sofia 08.08.08 si de Zoe 20.10.11
Doamne ai grija de noi!


eu nu stiu sa ti raspund la intrebare....dar spune mi si mie te rog in cat timp de la depunere ai primit decizia ? eu nici nu stiam ca tre sa primim decizia asta
eu cand am depus dosarul mi a zis nenea ala ca banii o sa i primesc cam in doo luni jumate


_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ooka, tu in ce lume speciala locuiesti?nici mie nu mi a zis nimeni ca ar trimite asa ceva..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Mi-am luat o bluzica de lana de la Amichi, super redusa, un cadou la un baietel, un sfetaras la Noa, scutece si suculete la Dani...si cam atat m-a lasat donsoara.

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

Dbunny, 31 ianuarie va fi prima zi de lucru. Nu mai e mult.
Tu cum faci de iese atat de mult lapte la pompa?



ma mulg de 5 maxim 6 ori e zi. cam 15oml deodata. Noaptea putin mai mult. Mananc exagerat de mult, beau 3-4 ceaiuri pe zi, beau apa, Noa e cuminte, sotul e acasa, ma ajuta mult, cred ca si asta conteaza. dar in 2O i se termina concediul si s-a dus baba cu colacii...

ionela la sanul drept mai tot timpul simt noduli tari. dupa muls se amelioreaza, dar la juma de ora iar ii simt! doar la dreptul, cel mai productiv. Nu ma doare, dar ma deranjeaza. mi-e frica ca daca merg la medic imi dau pastile pt oprirea lactatiei, ca aici nu se joaca cunosc cazuri asemanatoare, fete care au facut mastita la o sapt de la mastere si au primit medicamente atat de puternice de-a trebuit oprita lactatia

mai era ceva ce vroiam sa subliniez in leg cu cerealele: e foarte indicat sa fie introdus glutenul cata vreme mai alaptam(de la 6 luni), cum a spus si ionela, stomacelul va fi mai debilitat, insa cu lm il reparam usor, apai daca asteptam pana dupa 1 an, ma intreb cate mame v-or mai alapta dupa 12 luni¿¿

azi mancam la soacra, dŽaia am umblat haihui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Pai eu parca si acu' 3 ani am primit. E o hartie prin care dgsapxygll nu stiu cum ii cheama iti spun ca ti'au probat indemnizatia si in ce cuantum e. Plicul are data de 6 ianuarie si in decizie se specifica data platiilor (8-27 ale fiecarei luni). Am depus actele parca pe 21 dar nu mai tin minte, cam asa, au fost extramegaoperativi. Sectorul 1. Poate totusi stie cineva. Dupa cum scrie in decizie ar trebui sa primesc de luna asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Salutare!!!

Eu mai am putin si o iau pe campii...fetele mai mari in vacanta si cu nevoi personale - papat, sport, atentie, divertisment, Ilincuta bolnava rupta, cu mucozitati cat China, nu poate respira, nu poate suge, se inneaca, tuseste de ti se rupe sufletul, azi noapte mi-a vomat de 2 ori, prima data de la secretii , a doua oara de la medicamente...ufff si in loc sa cresca frumos in perioada asta in care ar trebui sa creasca accelerat, ea stagneaza Oare mai e cineva in odiseea asta, care la 4 luni si aproape jumate, sa aiba 6100?? Si colac peste pupaza, maine sotul imi pleaca in delegatie pentru o saptamana

Revenind la aspecte mai optimiste v-am pus poze noi la semnatura, cu craciunitele mele si serbari de Craciun


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Buna ziua la toata lumea!

Vai, cand va citesc cu somul rau al bebeilor, ma gandesc ce norocoasa sunt eu, din fericire, pana in prezent. Micuta mea doarme de cateva zile si mai bine, o culc seara pe la 10 si se trezeste intre 7.30-8.30 dim. Si uneori sunt suparici'ca nu am dormit suficient, asta pentru ca si eu seara ma mulg intre 23 si 00 (nu ma pot culca odata cu ea), iar peste noapte deloc, deci trec cateva ore. Mai nou Antonia dupa ce ii dau sa pape dimineata, mai doarme 3 ore legat. Atunci apuc iara sa dorm si eu. .

Sunt happy ca mi-a revenit productia de lapte, am urcat din nou la 900 ml mulsi/zi.
Ciclu'a fost doar o amageala, nu mi-a curs aproape deloc, ca apoi sa se opreasca.

Eu o alaptez la orizontala, insa intotdeauna o pun la ragait, o data in timpul mesei si mai mult dupa, indiferent cat de adormita e, pentru ca se odihneste mai bine daca a ragait. Mai nou, servirea mesei la noi a deventi un adevarat show, cand incepe sa se sature, incepe sa vb cu biberonul in gurita, mai bea putin, iar mai povesteste.. ca sa nu mai zic ca are biberon nr. 1.. la o cantitate de 180 ml/masa, ma apuca pe mine somnul, ca sa nu zic dimineata :)).

Papusa mea mai nou zambeste nonstop si povesteste aproape tot timpul.. o las singura povesteste.. o pun la somn, inainte povesteste, tot singurica ca eu o pun la somnic si ies din camera. E asa dulce si se schimba pe zi ce trece tot mai tare.. incearca sa se rostogoleasca de pe spate intr-o parte, apuca jucarii, e atenta la tot ce misca, rade in hohote... Pe burta insa nu prea ii place :)).
Oricat de suparata ar fi matzuca mea, daca ii cant, pur si simplu i se insenineaza fatza si incepe sa zambeasca.. ii place foarte mult sa ii cant si incepe si ea dupa mine cu ganguritul.

In ce priveste diversificarea, eu nu ma grabesc pt. ca Antonia ia bine in greutate, ieri avea 6600g, sper sa nu depaseasca 7 kg. pana facem 4 lunite. Si cel mai important, sper sa am laptic pana in luna a 6-a macar.

Cu suzeta.. si a mea o scuipa cand adoarme, noaptea nu o mai cere, dar spre dimineata daca devine agitata in somn, i-o dau si mai doarme lejer vreo 3-4 ore, depinde. Am crezut ca ii e foame cand se agita dupa suzeta spre dimineata, dupa atatea ore nemancata, si nu i-am dat-o, am trezit-o, insa abia am inceput sa-i dau laptic si mi-a adormit, asa ca nu ma mai obosesc cu o masa peste noapte. Ziua insa e de mare ajutor ca adoarme numai cu suzeta si daca o scapa din gurita si nu sunt pe faza, se trezeste.

Cam atat despre noi. (tot timpul vreau sa scriu mai multe, dar uit cand incep efectiv sa scriu)

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

buna ziua,fete dragi
va multumec mult pt toate raspunsurile
am sters si eu jucariile cu spirt aseara.
anca, la 95 de grade speli jucariile din plus?si mai ramane ceva din ele?

despre faptul ca nu sta la orizontala in brate,nu cred ca e reflux pt ca doarme la orizontala si noaptea mananca acolo si nu are absolut nimic.

cu fan curierul am rezolvat-o, cand a sunat si m-a chemat in fata blocului, i-am spus ca nu cobor, nu are decat sa se intoarca de unde a venit.si a urcat intr-un minut

sei, multumesc pt raspunsul cu scutecul.cate saptamnai are Elena? am citit ca e un puseu pe la 19 saptamani dar care poate incepe de pe la 15.

oana nici babylove nu au latex si nici lotiune.

marryan mi-a fost dor de tine,si pe tine si printesa mica

jade ,T e din ce in ce mai frumos. Sunt superbe pozele! Si ce hainute frumoase are

Am facut lapte de migdale, ce bun a iesit. Ooka, laptele de nuci cum se face?

Nici eu nu am primit decizie pt indemnizatie, am depus dosarul la inceput de noiembrie, inca nu am primit-o.

la munca ma intorc in iunie teoretic, practic in septembrie ca pe vara e vacanta. acum regeret decizia de a nu sta decat un an acasa dar nu mai pot schimba, din pacate

Natalia, acum am citit si mesajul tau, imi pare rau tare ca e piticuta racita, sa va faceti bine repede de tot. Eu pe a mea nu am mai scos-o saraca din casa de vreo saptamana, am luat-o razna, deschid geamul cate o ora zilnic si cam asta e. nu am cum sa scot nenorocitul de carut singura





Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

ooka multam

natalia ai o familie atat de frumoasa , parca e desprinsa din filme
sunteti frumosi cu totii mai ! iar tu cu fustitza cat palmutza , sa ti fie de 3 ori rusine

bunny sa ti fie de bine shopingu'

iris ce fetita cumintica ai ! de frumoasa nu mai zic !

mikka

_


de T 4+


Mergi la inceput