Strugurasi de Sept-Oct 2011 *22*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Broome cred ca mai au si ei perioade. Cred ca nu are dispozitie sa raspunda la toti stimulii. Daca se axeaza pe vocalize si se chinuie sa-i iasa, oboseste si nu mai raspunde si la ati stimuli. Cred ca ei isi dezvolta simturile pe rand, si nu toate odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

M-a capiat a mea azi noapte si amm niste cearcaneee..s-a trezit cel putin de 7 ori, nici macar nu suge de fiecare data dar nu doarme singura, nu mai are perioada de 5-6 h de somn.. s-a trezit la 22.30- 12.30-2-4-4.40-5.20-7-7.30-8.45 trezirea,

Pinky..
si pe mine ma doare inca sufletul si imediat e o luna de cand am depus dosarul....ce simplu era inainte ..

Broome
.. poate nu are a tau chef acum de interactiune, observa mediul care i-i se pare mult mai interesant

Si mie curierul mi-a venit la usa ,gen: fan, dhl, cargus, insa eu stau la parter, dar am avut patanii cu curieri care au transportat de ex un aragaz care a zis ca are obligatia doar sa-l aduca in fata blocului.. sotul mi-a zis cand am comandat caruciorul sa am grija ca poate nu-l aduc in bloc, pt ca in contractul olor scrie ca au obligatia sa-l aduca la intrarea in imobil nu sa urce la etajul 10

Elena s-a umflat, inrosit si intarit in zona imediata vaccinului.. ce e de facut? in afara de masaj si comprese?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LAli.. vor sa treaca sistemul de urgenta in sistem privat..

vreau sa-mi comandat www.google.ro/imgres?q=ecosash wrap %26 tie carrier&um=1&hl=ro&sa=N&biw=1024&bih=535&tbm=isch&tbnid=c3MGii40dS0v4M:&imgrefurl=http://www.thanksmailcarrier.com/2010/09/infantino-ecosash-wrap-tie-carrier.html&docid=G5JbVT7R166ouM&imgurl=http://4.bp.blogspot.com/_ZVl3g4WfT_M/TIU-PLl88RI/AAAAAAAAGWM/c9pYLrHM6m4/s1600/EcoSash%252BCarrier.jpg&w=550&h=400&ei=Tj4NT534JMbAtAbg65GnBA&zoom=1&iact=hc&vpx=397&vpy=172&dur=1828&hovh=191&hovw=263&tx=122&ty=64&sig=114797465360322625789&page=1&tbnh=148&tbnw=204&start=0&ndsp=10&ved=1t:429,r:2,s:0" target="_blank">asta (pupici si multumiri unei pietene dragi noua) .. ce parere aveti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Sei nu esti singura care n-ai dormit az-noapte.Si Eva a facut la fel.Sunt zombi, nu mai pot.Am si baiatul acasa ca e in vacanta.........aoleu, aoleu.Macar Sei poate Ela a facut asa de la vaccin.........mai ai o speranta.Si la noi era tare zona din jurul vaccinului, sa verific daca mai e si acum.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Neatza.

Despre curieri, pana acum toti au venit pana la usa. Fara ciubuc.
Broome, eu zic ca pentru 9 ore trebuie sa incepi mai devreme, nu doar cu 2 saptamani inainte. Nu cred ca pierzi laptele, gandeste-te ca sunt copii care dorm alea 9 ore, si inca sug. La lucru te poti mulge, doar ca nu neaparat poti si pastra laptele.

Sa nu va inchipuiti ca eu daca ma intorc la lucru o fac cu inima impacata. Dar trebuie. Si eu trebuie sa ies, simt ca nu mai fac fata psihic, mai ales ca tati e in delegatii mereu, vremea nasoala, si eu tot inchisa in casa nu rezist. Seara deja simt ca o iau pe campii. Plus ca starea asta letargica ma ramoleste, am nevoie de actiune. Nu mai sunt in stare sa leg 2 fraze, am lipsuri in vocabular (se pare ca si la neuroni), si de la atatea filme in engleza am inceput sa inventez cuvinte, ca in romaneste nu mi le mai amintesc la fel de repede.
In plus, financiar nu avem cum sa ne descurcam. Sotul castiga putin, din salarul lui isi plateste rata pe care o are. Si vrem sa ne luam si noi apartament cu 3 camere, acum ne inghesuim pe 36 de mp, ca nu am avut nici loc de brad anul asta.

Cu intorsul dupa zgomot, cum are chef. Cateodata ma cauta, si cand ma vede si ma si aude ca ii vorbesc, rade si da din maini si din picioare. Cateodata pare ca e atent la jucarii, si daca stranut, se sperie si incepe sa planga . Si daca ma vede cu prosop pe cap, (cand ies de la dus), se sperie de mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

Eu dau cafeaua in dimineata asta ! Asa ca va rog poftiti
La noi e foarte frumos afara, a iesit soarele! Zici ca vine primavara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

poftiti la cafeluta fete dragi!

may eu n-o sa merg la munca si tot nu cred c-o sa pot tine mulsul prea mult, mai am o sapt de relax(sot in conced)apoi ma vad trezindu-ma la 7-7.3O impachetat si mancat ambii copii si mergem la gradinita cu Dani, apoi, cumparaturi, gatit, spalat. sunt chestii care pot astepta, dar sunt momente in care alaptatul tre sa astepte nitel.plus ca Noa papa tot mai mult, in puseu f des...

broome a mea nu suceste capul decat f rar, o fii prea mica

anca cand incepi serviciul¿

klau un an e destul de bine, in spania concediu de maternitate maxim e de 16 sapt, si nu este drept de prenatal sau postnatal...16 sapt cu totul!

sei dar e agitata noaptea¿ plange, sau doar se foieste¿ a mea se foieste de la 6 la 8 dimineata, si tre sa-i bag suzeta din 1o in 1o minute. in schimb ziua e foaaaarte cuminte.

azinoapte mi-a bagat o cacaceala de-a trebuit sa-l scol pe paco sa ma ajute s-o schimb, si body si pijama,spatele plin; mirare ca cearceafurile-s intacte.O fii efectul lintelor

planul pe azi e sa mergem sa malluim, doar eu si noa, avem vreo 3 ore la dispozitie, din care 15 trebe hranita, alte 15 trebe mama mulsa, dar mergem, cu toate ustensilele dupa noi, mergem!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Dbunny, 31 ianuarie va fi prima zi de lucru. Nu mai e mult.
Tu cum faci de iese atat de mult lapte la pompa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Sei, si la baiat sa stii ca la fel, e un fel d enodul asa, cum nis e facea noua in fund de la ampiciline:))..noi am facut vaccinul luni, si imediat i-am pus comprese,dar dupa cateva ore am verificat si e foarte tare zona aia..dar eu il apas, adik incerc sa ii fac masaj s ase mai duca si vad ca pe el nu il deranjeaza, adik nu il doare,el rade...si pe mine ma ingrijoreaza un pic

Ayu are 7 kg si 62,5 cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna mamici,

nu am intrat de mult pe forum cred ca o luna cam cu exceptia zilei de 31 cind am felicitat toata lumea cu sosirea noului an.

Seidana si Dbunny multumesc ca ati intrebat de mine, fetita mea a terminat tratamentul acum 2 zile si se simte mai binisor, am avut o bronsita forma usoara dar muci cit carul si tusea de imi era mai marea mila de ea, am stat pe tratament homeopat combinat cu alopat, am avut si reactie alregica de a trebuie sa intrerup viferonul. Acum parca si iritatia de pe fata a trecut e mai bine..uff ce emotii am trait la trecerea dintre ani cu fetita mea cu febra...si a racit imediat dupa vaccin, acum legam una cu alta de mi-a fost fr frica ca a patit ceva mai rau fetita mea...dar dupa analize medici la domiciliu..noi la spital sa dovedit ca nu a avut nimik in comun cu vaccinul.

Sei eco sash wrap and tie e bun pentru perioada de la 6 luni incolo, eu am avut un wrap obisnuit si am incercat de proba sa o leg dar nu e confortabil in el mi se parea prea lipita de mine si parca fara mult aer...ma rog asta e parerea mea, la botez mi-a facut cineva cadou un marsupiu...dar eu nu am sa l folosesc asa impachetat il daruiesc fostei mele contabile care urmeaza sa nasca spre vara..
acest tip te wrap mi la recomandat niste prieteni de familie mexicani care au 3 copii si mia zis ca e fr practic plus ca el se face in 3 pozitii ceea ce e mult mai bine pu mine, acum vad ca e la 44.90 de dolari

si la mine fetita are o saptamina de cind noaptea se trezeste din ora in ora....am si eu niste cearcane si sunt fr obosita, dureri de cap, ameteli, ca abea ma tin pe picioare, si la fel cind se trezeste nu neaparat sa pape ca ii pun sinul in gura si-l da afara...nutiu ce o fi avind, am verifica gingiile nu pare sa fie imflamate...si totusi nu inteleg.
discutati despre diversificare si eu imi fac notite, si cred ca am sa incept cu dovleacul dulce, apoi cel verde dovlecel si tot asa dupa care aparte am sa introduc adica treptat fructele coapte vreau sa incep cu pere si apoi cu mere, am cazuri in famillie cum merele crude iau oxidat dintii la copii si sau stricat, eu nu vreau sa incep cu ele am sa incep cu cele mai dulci apoi cu mar copt, defapt si perele tot coapte le voi da...deja mi-am comandat steamer, si vesele pu pitika cred ca am sa iau de la primii pasi, apoi voi trece pe emailate nicidecum de sticla la perioada asta.
despre avocado, la noi in familie se papa cu succes si nu cred ca e mai putin contaminat decit chiar morcovul sau cartofii, sa stiti ca si cele de la tarani sau dovenit a fi cu pesticide ...asa ca nimik nu este bio ..si nu cred ca exista BIO daor marketing sa faca bani si lumea in eroare...asta e parerea mea.
saptamina viitoare mergem la control si vom trece ortopedul si chirurgul, nustiu ce nu le place la copilul meu dar eu stiu ca ea este perfecta si nu are prb de genul dat, la virsta asta copilul nu poate calca drept pe talpita...uf medicii astia.

eu va pup pe toate, si cu intirziere urez la multi ani tuttori mamicilor care si -au sarbatorit ziua de nastere, sa fiti sanatoase, frumoase si fericite, celor care si-au sarbtorit ziua numelui la fel, sa traiti multi ani fericiti, si bebelusilor care au facut 3-4 lumi sa creasca mari si papaciosi


Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput