Strugurasi de Sept-Oct 2011 *22*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, si eu am mancat azi dimi niste telemea...si inca am emotii.

scutecele toujours sunt cam grosolane dar absorb bine.mai degraba la pampers o gaseam inundata decat la astea. imi pla ca nu s plasticoase si nu irita bucile. pe punga zice ca nu contin latex si dup cum le am vazut eu nici lotiune nu au.tind sa cred ca s mult mai naturale decat pampers.eu am avut un bax luat dinafara. abia astept sa iau si de aici sa vad cum sunt.dar din cate am vazut tot in germania sut produse si astea de la noi.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna seara!

Am intrat sa va salut sunt destul de obosita si merg la culcare pe Dani l-am adormit de 20 min! E mare progres!

Jade, eu am o pb cu spalatul jucoariilor, mai ales cu acelea gen Lamaze care sunt din material si au inauntru cate ceva (muzicuta, sistem de barait etc). Le spal la suprafata doar... dar parca nu-i suficient

Klau, felicitari pentru micutul crestin!

Sei, bravo pentru vaccin! Sper sa treaca perioada asta cu treziri asa dese noaptea!

Lena, frumoase poze pe link-ul dat de tine! Asta imi aminteste de un link mai vechi... o mama ii facea diferite peisaje din ce avea la indemana lui bebe sa vad poate il gasesc...

Mikka, eu nu am patit cu curierul, si eu la fel stiu ca are obligatia sa-l duca la adresa, nu in fata blocului!

Sa aveti o seara/noapte super! Va pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mersic Pinky... stiu despre ce vb... faine poze, as incerca si eu dar nu sunt asa creativa.

Mikka la noi niciodata nu a venit la usa.
Stiu ca sunt unii care spun k livreaza pana la usa (e.g Bookurier), dar nu e cazul la Fan curier sau altii mai cunoscuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

la mine intotdeauna au venit la usa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broome spune:

La multi ani pe noul an si din partea mea! V-am citit dar nu am reusit sa mai si scriu..

Sei, noi suntem cu 9 ore inaintea voastra.


Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

neata
may, ce matinala esti

fata mea nu se intoarce deloc, nici pe parti , nici pe burta, nici invers.si nici nu gangureste, a avut o perioada n care a gangurit(chiar ma apucasera panicile rau de tot ca are ceva si a inceput sa gangureasca parca sa imi arate ca stie) dar de vreo 3 saptamani nu o mai face deloc, doar se screme Nu sunt stresata (inca) dar parca imi pare rau cand aud ca ai vostri ganguresc, se intorc si ea nu are nicio treaba.
A, mai avem o problema, de vreo luna nu mai vrea deloc sa stea in brate la orizontala, numai in sus vrea. nu va pot descrie ce chin e cand o iau in brate sa o alaptez, plange si se intinde si da din picioare si intoarce capul in toate partile, se zbate...ce o avea?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Mikka noi nu vrem sa stam la orizontala de vreo luna :)))
Iar asta cu zbatutul apare si la noi, dar rar... incerc sa o linistesc si sa o hranesc din mers sau in pozitia care o vrea ea


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Mikka, Lena , exact asa face si al meu cu zbatutul. De vreo saptamana nici nu mai gangureste ca inainte, doar scoate niste sunete cand incearca sa vorbeasca (inainte incerca sa spuna cuvinte/fraze), se screme f f mult. Am citit ca ar fi din cauza refluxului. Faptul ca nu-i place la orizontala ci dor tinuta vertical pare ca tot refluxul e de vina. Alte pareri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broome spune:

Si eu sunt interesata de subiectul alaptat/intors la munca. Eu lucrez la 25km de casa + 8 ore de munca sunt 9 ore.. Nici eu nu sunt de acord cu mulsul la toaleta. Ma gandesc sa incep cu 2 saptamani inainte sa simulez programul de lucru. Sa-i dau ziua biberon (asta ca sa invete si sa-l ia pt ca acum nu-l vrea) si eu sa ma mulg doua trei zile la 4 ore, apoi la 5 ore pana ajung sa mulg la 9 ore. Sper insa sa nu pierd laptele in felul asta.. :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broome spune:

Ma tin de o saptamana sa scriu sa va intreb, bebeii vostri intorc capul spre voi cand vorbiti sau in directia unui zgomot? Sau cand au inceput sa intoarca capul?

Al meu facea asta pana pe la 6-7 saptamani iar acum ma ignora complet. Cand ma vede se uita la mine, ma urmareste cu privirea dar daca ii vorbesc sau zornai o jucarie si nu sunt in raza lui vizuala nu schiteaza nimic ca si cum nu ar auzii.. De auzit sigur aude ca tresare la zgmote, sau cand il alaptez si e liniste si deodata deschid gura sa zic ceva plus ca a trecut testul de auz la nastere si stiu sigur ca auzea ff bine in primele saptamani (cum vrobeam cum intorcea prvirea dupa voce). Mai intoarce capul o data din 50 de incercari dar de 49 de ore nu si eu ajung la nebuni.. El are 11 saptamani acum sau 12 daca ma iau dupa varsta corecta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza!!!
Eu am intrat sa vaz care sforaie,care e treaza,cine alapteaza la ora asta. Eu... m-a mancat pe undeva printre buci si am baut un ness seara,la remi,si acusica stiti ce fac? M-am uitat pe hbo la "sex in the city" ,am dat tzitzi la fata,invelit baiatul si zic sa dau o raita pe net.
Am vazut si ca se face o petitie impotriva desfiintarii smurd-ului. Oare ce vor sa infiinteze in loc? Nu sunt sanatosi guvernantii nostri!

Broome ,ma scuzi,dar bebele tau cu siguranta nu avea cum sa vrea sa rosteasca vorbe/fraze la varsta lui. Poate doar imita forma gurii tale cand ii vorbeai,oricum,are doar 11 saptamani(ce voiai sa spui cu varsta reala? Ca nu am inteles.) Mai asteapta,mai pe la 16-17 saptamani o sa gangureasca cu adevarat ,la jucarii,la tine,la pereti,la bec... Deocamdata poate a descoperit altceva decat vocea ta,zic si eu. Eu chiar nu am observat daca a fost vre-o perioada in care nu mi-a dat atentie. Stiu parca ,era o perioada cand se oftica fra'su ca nu il baga in seama si nu lua jucariile in manuta dar nu mai stiu cand era.
LA multi ani Andreea2011, iertare ca nu am vazut la timp,pe 9 nici nu stiu cat am stat pe forum. Laa multi ani,sa ai parte de tot ce e mai bun pe lume,fiecare zi sa iti fie ca un strop de roua ,dimineata,intr-un colt de rai!

V-am pupat,nu stiu cat o sa intru pe zi,ca am trei sifoniere de aranjat....


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broome spune:

Normal ca ma refeream la cum incerca atunci sa imite cuvinte mai lungi de ah sau eh cum face acum...

Varsta calculata 12 pt ca s-a nascut o saptamana mai tarziu decat trebuia.

De descoperit si-a descoperit mainile de vreo 3 saptamani si le admira mai tot timpul :d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

'neata !
azi am o stare nasoala rau... mi-am facut cererea pentru concediu crestere copil si am optat pentru un an... Dumnezeu stie daca am facut o alegere buna sau nu. Oricum a fost o decizie foarte grea...


It's a boy !!!

Mergi la inceput