BubuLMA Ioana,Yannis,Lukas,Andrei,Mihai,Stefan-124

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

asa cuscra huh..familia Piscot:))))))))))))))) am ras amandoi pe infundate ca piscot doarme deja...vrea sa fie fresh maine:D

azi am facut tortuletul snickers din nou ptr ziua ei ca de data asta stiam ce si cum si nu am mai vrut sa incerc altul nou...

tot azi am aflat ca mi s-a ocupat si postul de o pipita cu pile iar ptr mine cand o sa se extinda firma sa-mi plateasca niste cursuri de audit si sa intru pe asta...care stie sa-mi explice si mie cu ce se mananca asta...io am o idee asa dar vreau mai mult...asa ca am terminat si cu munca ptr moment...io cred ca Piscot ma saboteaaza:))))se roaga la Doamne Doamne sa nu o las cu nimeni si la nimeni ca numai oprelisti am...dar iau partea buna a lucrurilor ma mai bucur de concediu si sper din tot sufletul sa nu fie doar o scuza si de fapt sa trebuiasca sa imi caut altceva in alta parte...

Tunde - am primit coletul...multumesc de o mie de ori...io nu stiu cum ai tu atata rabdare cu posta romana...ori te cunosc alea si nu prea trimit multi colete..am stat trei sferturi de ora sa iau coletul...Doamne imi venea sa-i dau una lu aia sa se miste mai repede, dar ce te faci cu calculatoarele alea ale lor ca-s praf...te ia cu capu ce mai...Piscot s-a jucat cu el juma de ora, io urmeaza sa ma bucur de el acum, ca nu am avut cand il desface...vorba vine..nu am vrut...am vrut sa savurez in liniste tot...singura:D:D:D:D...sarna din suflet

cam atata din peripetiile zilei de azi..ma intreb maine ce mai urmeaza?..totusi sper sa fie o zi minunata ca si ziua in care ma pregateam pentru marea intalnire cu Piscotul meu...Doamne ce emotii...in seara asta o mangaiam pe fata ca asa adoarme ea la ea in patut si ma gandeam ce emotii aveam anul trecut cu o seara inainte de ceza, la plecare spre spital eram atat de varza incat am crezut ca mi-am uitat dosarul cu acte acasa, da-i opreste-te in trafic pe stefan cel mare sa vaz e sau nu e...apoi la spital cand vorbeam cu fetele deja mamici inaintea mea....gata nu mai zic nik ca e prea mult si re sa fiu fresh maine...

va pup pe toate...SI MI-E DOR DE BURTICA MEA TUGUIATA SI MAAAAAAAARE



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Seara buna mamici dragi!

Sa o luam cu inceputu ca-s datoare cu cateva urari:

LA MULTI ANISORI PUI SCUMPI: Tudor Matei, Eva Maria, Alexia Ioana, Bogdan Alexandru, Rebecca Andreea, Luca, Dragos Zian!
Sa fiti sanatosi, norocosi, fericiti si toate lucrurile bune sa vi se intample voua!


Apoi:

LA MULTI ANI si voua mamici speciale si deosebite: Ziki, Mayane si Simo!
Sa fiti sanatoase si fericite alaturi de familiile voastre iubite, sa vi se implineasca toate dorintele si sa aveti parte de multe realizari din toate punctele de vedere!


Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Piscotel;sa aveti maine o zi minunata,muuuult ,mai frumoasa si mai vesela cum a fost cea de astazi.
Eu pregatesc coletelul pt Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Buna buna seara.

Culcat copil, dupa ture de dormitor s-a hotarat sa doarma. Am incercat tzitzi nu mai vrea, am bagat laptic hipp a baut 100ml. Eu sper ca e bine, mai mult nu a vrut. Reactii nici una inca.

Simo, ce zi tare ai avut! Cred ca e timpul sa deschizi sampania, sa culci copiii si sa sarbatoresti cu sotul.

Dedicut, si noi in chirie, 1100 euro apartament de 90 m2, cu toate cheltuielile incluse fara mobila. Noi am avut de ales masina de spalat vase sau masina de haine, am ales cea de haine. Noi suntem la 30 min de centru cu tramvai +metrou, dar e super civilizat cu mijloacele de transport. Cu masina fac 15minute, dar cautare loc de parcare inca 15min pe putin.. Sigur si in Munchen e la fel de ok. La noi e ca un mic orasel inclus in Vienna, nu prea avem nevoie sa mergem in centru, decat daca iesim la shopping de haine sau ceva mai deosebit. Eu zic sa cauti si mai limitrof, ca sigur si nemtii sunt super bine organizati si e mai liniste nu prea central.

Notat toate retetele, in wkd cumpar robot ca nici de ala nu am.

Va pup. O noapte lina si frumoasa!


Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Tunde

se futiu FB-ul? pardon de expresie?

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Deci Simo trebuie sa marturisesc ca zilele trecute cand am citit intamplarea cu sotul/ socrul m-a bufnit un ras de mi-a venit si sotul sa vada si el ce e asa amuzant. A ras pana si el. Mortala faza... nu vreaus a fi fost in "papucii" tai... Soacra stie?

Cat despre astazi... chiar peripetii! Chiar tipic tie... nu mai e de ras...

Despre mancarea la bb: si lanoi face "figuri" de cateva zile... dimineata ii dadeam piure de fructe (banana, mar, mango, avocado, kaki, kiwi - sau doar cateva din ele) cu cereale. Acum face nazuri, nu mai vrea. Inca mai are succes merele si bananele la cuptor pe care azi de exemplu i le-am amestecat cu scortisoara si nuci, seminte de in si stafide. Dar cum altadata papa in juru de 200-250 grame acum nici o sansa.
La prans am incercat si eu chiftelute dupa reteta de la Roxx pe care le-a refuzat numai cand le-a vazut. Rau nu aratau... ca niste mini - chiftelute asa, dar in orice caz nu am reusit sa-l conving sa guste... asa ca le-am papat eu si tati!
Azi i-a gatit tati ardei gras, cu morcov si catof dulce, cu dovlecel, cu praz, cu telina... cu putin ulei, verdeturi (marar, busuioc, patrunjel) si acoperitede apa - la cuptor. Piept de curcan tot la cutor cu putin ulei, verdeturi si mai multa apa... si a mancat foarte bine!
Seara pana acum ii dadeqam iaurt cu cereale - acum mi-l refuza. Cu greu papa ceva fructe (jumatate de mandarina bucata cu bucata su\i cateva muscaturi dintr-un mar)!
Nebunie... sunt si eu in pana de idei cu ce sa-i mai gatesc... dar mai ales pentru dimineata si seara ma intereseaza tare!




Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Cocutza..ce sampanie mama ca nici mancare n-am apucat..a urlat edi dupa o ora de somn,nici acum nu doarme.
isi pierduse suzeta,alta nu a vrut.toata ziua am cautat-o de am capiat.
acu am gasit-o sub cada de la baie. a ascuns-o bine

tipa,urla..nimic nu vrea,nu mai stiu ce sa-i fac. m-a capiat azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Simo


chiftele alea minune la cuptor le puneti in tava doar?fara apa/ulei nimic?si Lorich compozitia/legumele ai dat-o pe razatoare?sau la robot? mersi de intrebare,da, sunt asa ca o curca plouata in ultima vreme dar o iesi si soarele sa ma usuc. Dar oricum la ce povesti de groaza am citit pe aici la fete nici nu indraznesc sa zic ceva:)

La multi ani Bubu de Anka!
La multi ani Dragos!
La multi ani Rebecca!



Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

aa..si urmeaza intarcatul la noi.


ce vroiam sa va zic.sunt mai multe fete pe aici care se plangeau de job. uitati-va pe fb la locul meu de munca,si cautati blogul firmei cu anunturile de angajare-dc vi se pare ca se potriveste ceva dati-mi un pm.la noi mereu se fac angajari dar e destul de greu sa intrii, tb sa ai un cv solid.Multe sunt pe tehnic dar exista si posturi nontehnice.Lorich te-am intrebat atunci de al tau unde lucreaza pt ca suntem in acelasi domeniu, am fosti colegi care lucreaza acolo si actuali care au venit de acolo.


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Zumzu, chiftelutele cred ca merg f. bine puse pe hartie de copt.

Daca stiti, ziceti-mi si mie ce pot sa iau pt durere in gat. Ma ustura de nu mai pot. Plus ca vorbesc in soapta. AM luat niste pastilute, am facut si inhalatii, efect zero. Ramane s amai dau cu niste Tantum verde de la pici.

Tunde, multumesc inca o data. N-am apucat sa studiez cremele. Le-am asezat de vreo doua ori pe categorii sa ma uit la ele si sa vad cu care incep, dar de fiecare data m-a intrerupt piticot, care, culmea, si-a ales cremele de bebe sa se joace. Da' cred ca mi-ai pus in plus


Luca Alexandru, minunea mea

Mergi la inceput