BubuLMA Ioana,Yannis,Lukas,Andrei,Mihai,Stefan-124

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Deci..am avut o zi de pomina (Monika...)

plec de acasa cu Edi somnoros,ca se dadeau gauri iar la vecini..bage dracu in capu lor.
ajung in carrefour..da-i urlete pe Edi,din alea cu suspine,se tara , se inconvoia tot sa sara din carut,se spanzura in centuri de nervi.se uita lumea ca la urs. l-am luat in brate,l-am pus pe jos..jaleee
am luat borcanele cu mancare si am fugit repede cu el la casa.
m-au lasat astia sa intru in fata..bag cardul,bag pin-ul gresit,o data,de doua ori..pac cardul..futui..

scot alt card,il sun pe sot sa zica pin-ul corect la al lui..el cica ''pai nu iti pot spune la telefon '' ...eu ''spune dracului pin-ul o data ca vin la birou si ti-l bag undeva''..urland..iar se uita lumea la mine.
i-am si zis la o nesuferita sa isi vada de ciorba ei ca prea se uita insistent la mine.

ma rog..iesim,numa cu borcane,eu vroiam fond de ten si rimel ca nu mai aveam..l-am mai invartit pe edi pana a adormit. am mers cu cami sa mancam. la 10 min dupa ce am terminat se trezeste edi iar..tocmai intrasem sa iau naibii fondul ala de ten.
iar cu el in brate urland..iar la casa. si tipa de la casa ''sigur stiti pin-ul?'' imi venea sa ii dau cu ceva intre ochi.
la masina am scapat un borcan l-am facut praf..fugi la cosul de gunoi..daca gasesti vreunul..

si cireasa..eram pe drum,ne intorceam,tot in urlete.
se auzea un poc-poc-bum la masina, in jurul meu semne,claxoane,galagie..ma uit la ei..ei tipau la mine. mi se rupsese topa si teava de esapament..am pus pe varii pana acasa,am mers ca melcul si am murit de nervi,m-am innegrit. tocmai acu doua zile ii spusesem lui Adi ca ii bate ceva la masina. normal ca nu ma baga nimeni in seama.

asta a fost ziua mea,tipica pentru Shine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

SIMO - nu stiu daca sa rad sau sa plang, intr-adevar zi tipica pentru tine.

LORICH - hai ca incep eu, cate o reteta pe zi.

VANATA cu PARMEZAN
E reteta proprie, adapatata dupa altele.
-2 vinete
-1 morcov
-2 rosii
-1 ceapa
- usturoi
-1 ou
-parmezan
-mozzarela
-busuioc
-pasta de tomate

Curatam vinetele, le taiem in feliute rotunde, le punem la cuptor pe hartie de copt si putin unse cu ulei de masline. Nu trebuie lasate prea mult, sa nu se usuce, numai cat se inmoaie putin.
Curatam morcovul si ceapa, le dam prin robot si le pun putin la inmuiat cu apa si o lingura de ulei de masline. Cand sunt aproape gata se adauga usturoiul pisat, busuiocul si pasta de tomate
Scoatem vinetele pe prosop de hartie, sa se absoarba uleiul.
Se pune intr-un vas ena uns cu putin unt : un strat de vinete, un strat de morcov cu ceapa si usturoi, un strat de mozzarela si parmezan si tot asa, cat intra. Deasupra se pun rosiile taiate rotund. Se mai acopera cu mozzarela si parmezan si oul batut.
Se da la cuptor pentru gratinare.


Pofta buna!

EDIT - ca am uitat pasta de tomate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

"se pun la inmuiat cu apa si ulei" te referi la calire sau ce? ca..cu acese raw-vegan..nici nu mai stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Da, se pun la calit, eu insa pun mai multa apa si foarte putin ulei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mimo;ma bucur ca le-ai primit..daca nu e cv in regula..scrie-mi si te voi indruma

Simo;saraca de tine!Adevarul e ca romanii au un stil de a se holba la copilul care plange de nu-i adevarat..mie una imi vine sa le trimit la draq pe toti care se uita..de zici ca au iesit drept adulti din gaura mamei..gata facuti de 170cm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Da Tunde..se uita tipa asta asa cu dispret,nu stiu sa explic privirea ei,dar imi venea sa o iau la palme.
oricum i-am zis cateva,a plecat la alta casa,nu a avut tupeu sa mai comenteze.

Fetele..am stabilit sa facem un filmulet cu bebeii.
va astept sa trimiteti poze cu bebele vostru la cateva zile si cu bebe la un an. doua poze.
emailul meu e format din numele meu,cu punct intre..yahoo.com.
am scris pe forum adresa,am inceput sa primesc si poze.
pana ne mutam,poate reusim sa strangem tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

asa tunde, baga i pe unde au iesit
simo mama, parca era ziua ta azi, trebuia sa curga lapte si miere

am iesit si noi un pic, au luat avocado de la lidl, la poarta magazinului ne am intalnit cu familia Piscot, mama piscot impingea caruciorul copilului plin de cumparaturi si tata piscot, cara piscotul

apoi am taiat o un pic pe la Real

motanii au avut azi un singur somn, de la 12 juma pana pe la 3 si 3 juma
acum se miauna de jale

aaaaa...minune, a baut Razv 170 ml lp cand am iesit din Real, portia lui, plus 60 ml ce ramasese de la frasu
dragul mamei isi revine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

LA MULTI ANI SIMONA!!!

LA MULTI ANI REBECCA,LUCA,DRAGOS/!!!!

Atat,ca a reusit sa se urce pe masa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

La multi ani, Dragos, Luca, Rebeca!
Sa cresteti sanatosi, frumosi si norocosi!

La multi ani, Simona!
Sa ramaneti o familie tot atat de unita cum sunteti acum!

Mirela, dar stiu ca dorm motanii, torc nu alta, auzi tu, trei ore! La noi ce depaseste o ora e noroc chior, doarme de doua ori pe zi dar putin.
Alta belea e mancarea, azi am facut si eu chiftelute cu morcov, carne de pui, telina, ceapa, rosie, cartof, dovlecel. Au iesit foarte bune dar lui nu i-au placut. Mai aveam de ieri piure de cartofi cu ficatel si ciuperci, asta la mancat ca a fost putin.
Seara iar toate combinatiile, pana la urma a mancat o amestecatura din stelute fierte in lapte, caisa, struguri, kiwi si biscuiti. Tot cantitate mica.....Nu mai stiu ce sa-i dau, e tare sclifosit desi nu pare, ca nu e slab.

Azi ne-am apucat sa ne cautam apartament de inchiriat in Munchen, scump frate! La ei pretul e cu utilitatile incluse. Un apartament cu doua camere, utilat cu de toate inclusiv cu masina de spalat haine care e esentiala, in pretul de 1.100 euro cat e decontat de firma nu gasesti decat la naiba in praznic. Pe unde se termina linia de metrou sau mai ai mult si bine de mers pana la o statie....asta e, ne plimbam prin jurul blocului, ca nu ma vad mergand in centru in fiecare zi, ca asta vara....
Cocutza, voi stati in chirie? Ca acolo cred ca sunt si mai scumpe, daca a iesit pe locul 1 Viena, imi inchipui ce preturi sunt....


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

La multi ani Bogdan Alexandru!
La multi ani Rebeca!
La multi ani Luca!
La multi ani Dragos!
Puiuti scumpi sa cresteti mari!



La multi ani draga Simo! Sa ai parte numai de bine si de fericire!

Acum am citit ce zi ai avut

Eu am inceput munca. E ciudat si obositor. Acum sta cu soacra la noi dar saptamana viitoare vom merge sa vedem de cresa. Nu-mi vine sa cred ca imediat implineste un anisor! Rar pot citi, si si mai rar scrie De la munca nici vorba.

Mergi la inceput