BubuLMA Ioana,Yannis,Lukas,Andrei,Mihai,Stefan-124

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

La multi ani Simo! Iti doresc sa ti se implineasca toate rezolutiile pe anul asta si nici un nor sa nu-ti umbreasca fericirea!

La multi ani bebelusilor care au ajuns la 1 anisor! La multi ani pt. bubu meu!

Aseara a adormit cu mine langa patut dar nu l-am mai tinut de manutza. Nici nu m-a bagat in seama, nu a mai plans. Doamne ajuta sa ne revenim.
Doloress, eu cred ca ai dreptate cu anxietatea de separare. Exact cum spune si Monik, aveam un copil total independent si dintr-o data nu se mai dezlipea de noi. Probabil cand totul s-a schimbat in jur s-a agatat si el de cei pe care ii cunostea. Of, am un bubu tare sensibil, tre' sa fiu mai atenta la drumurile lungi.
Azi la gradi o sa-i faca o mica petrecere. Am pregatit si noi pt. copilasi niste baloane colorate legate de pungutze de pufuleti cu praf de morcov. Sper sa le placa.
Diseara deschidem sampanie si in wekend facem petrecere (vorba vine, avem doar un cuplu invitat).
A fost un an tare greu, fetelor. Am crezut de vreo cateva ori ca o sa-mi las pielicica in gard. Frumos da' greu...
S-a gasit si barbatu-miu sa-mi spuna acu o sapt. ca poate ar fi bine sa ne gandim la al doilea copil, ca mai tarziu n-o sa mai avem noi chef de pampersi si sculat noaptea. Am sarit ca arsa, era sa-i iau gatul. Mi-am amintit de Simo cu "cine mai vrea copii, sa-si faca". Sa mai creasca bubu mare, sa mai uit si io, acuma sunt prea vii toate in minte.
De dimineata la 5 jumate l-a apucat urlatul si l-am adus cu noi in pat. A adormit imediat cu o manutza pe nasul meu si alta in parul lu' tati. La un moment dat a pierdut suzeta, a luat manutza de pe mine sa o caute, a bagat-o in gura si s-a intors cu labutza tot pe nasul meu. Ce sa-i faci, un sufletel mic intr-o lume mare....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Tunde, a ajuns pachetelul la mine. Multumiri si pupici pentru tine si pentru Mario

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

lori m ai bagat in boala cu blogul ala
am gasit o reteta cu drob de nuca....ori azi, ori maine il fac

anka pup pt Bubu mic si dulcic, ai mei n au vrut sa doarma in patul mare cu mine, poate e mai bine asa, s ar fi invatat apoi m as fi chinuit sa i dezvat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Voi ce biscuiti le mai dati la bebei?

Le dati legume crude (morcovi, pastarnac, etc) ? In ce combinatii?

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Mayane, mi-am uitat degetul pe delete vreun minut si ceva si nu s-a schimbat nimic.


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mimo

Mayane, mi-am uitat degetul pe delete vreun minut si ceva si nu s-a schimbat nimic.


ai dat "vizualizare semnatura"? se vede tot asa? atunci selecteaza spatiul de la ultima litera a semnaturii pana jos si dai delete. Spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Am incercat. Nu functioneaza. Cand dau vizualizeaza mesaj / semnatura se vede bine.

Luca Alexandru, minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mai, un spatiu minim oricum ramane, nu la semnatura, ci asa total, la mesaj, cat sa incapa informatiile din stanga:id, poza si ce mai scrie acolo.Deci, las-o asa ca merge -asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ce fac fetele?

Noi iar am umblat brambura prin parc, profitam de vremea asta primavaratica..parca vad ca se pune zilele urmatoare pe vreun viscol pana prin martie!

MIMO, da, da, eu am mai scris de blogul ala, sunt fascinata de el, la un moment dat eram la zi cu toate postarile, acum am ramas in urma dar vreau sa-l citesc pe tot de la capat. Sunt multe lucruri interesante, nu doar pt vegetarieni.

SIMIS; te primim, cum sa nu! Ce poza superba ai la avatar!

LORI, de acord la faza cu chiftelutele - ies mai bune cu ingredientele crude.

MIRELUSH, ma bucur ca Razvi e spre bine. Esti un munte de rabdare, mai femeie! Daca s-or golani picii mai incolo, peste 10-12 ani, o sa vin sa-i trag de urechi si o sa le povestesc cate a mai facut mami (singura!!!) pt ei! Meriti sa fii tinuta in palme tot restul vietii la cat muncesti si la ce nervi de otel ai!!!

COCUTZA, bafta cu germana, daca te ocupi cu seriozitate, n-o sa-ti fie greu, mai ales ca o poti si folosi / auzi zilnic. Si bafta si cu acomodarea cu LP!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Mimo, daca nu merge asa, incearca invers. Intra la semnatura si pune cateva enter-uri inainte de prima litera din semnatura.

Edit: legume crude - ardei gras (felii - le roade ca pe biscuiti), rosie("soldatei" - doar de vre-o 2 ori), morcov (stors la storcatorul de fructe)



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput