Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Fetelor, seara buna si de la noi!!!
Eu sunt in urma tare de tot cu cititul!!! Cred ca trebuie sa recuperez din capitolul 34!!

Am avut prietena asta la mine ieri si azi cu care nu m am mai vazut din 2001, de 10 ani, va dati seama????? Cate am vorbit, cate in luna si n stele!!!
Ea este tot asistent social ca si mine si a trebuit sa i dau mult material si explicatii in legatura cu asistenta sociala in UK, caci numai ce a obtinut si ea calificarile in UK si vrea sa aplice pentru job uri aici. Si i am zis cam ce se cere pe aici.

Tati este cu Imi afara la o mica plimbare, s a dus sa ia o paine de la supermarket! Pe mine ma ustura ochii si de la efortul intelectual si de la faptul ca azi noapte Imi mi s a trezit la fiecare 1 ora si jumatate!! Culcata la 10 seara, trezire 0.15, apoi 1.30, 3, 4.45, 6 si 7.30. A fost absolut criminal!!! Si de la faptul ca duminica spre luni mi a vomitat super urat spre dimineata, mi am propus ca dupa fiecare alaptare acum s o tin un pic pe umar inainte de a o pune la ea in patut!!

Si acum sta toata noaptea la ea in patut!!! Ramona, multumesc pentru sfaturi si incurajari sa perseverez cu pusul la ea in patut!!! Am reusit!! Ii place!!
Duminica spre luni, va spusei ca eu eram terminata, si mi s a sculat mandra la ora 22.20 sa pape. Si am luat o la mine in pat si am alaptat o la orizontala, apoi am culcat o langa mine, ba mai cadea si pe burta, ba pe laterala.... Spre dimineata, pentru ca nu a ragait ea deloc dupa fiecare masa si de asemeni de la caldura din patul meu, cred ca i s au acumulta o tona de gaze si aciditate de la laptic.... A inceput sa vomite ca un om mare!! Mi s a mai intamplat o singura data, atunci daca va mai amintiti cand v am zis ca am amestecat laptele muls cu o zi inainte cu laptele muls in aceeasi zi. De data asta mi am propus ca oricat de greu mi ar fi (oricat de greu) sa ma scol si s o pun la ea in patut. Se vede ca nu i prieste daca nu sta un pic la verticala si de asemenea nu i prieste caldura excesiva si dormitul pe burta sau laterala....

Acum sa vedem cum facem cu dormitul asta ca ma omoara!!! Mi a iesit la par alb in cap, doamne, am imbatranit cu 10 ani de cand am nascut de la atatea nopti nedormite!! Nu mi mai amintesc de cand nu am mai dormit 4 ore legat!!! Cred ca daca mi se intampla sa dorm 4 ore legat cred ca este miracol divin!!
Imi fac vise mari ca o data cu introducerea mancarii am sa fiu si eu mai fresh.

Maine ma duc la Londra sa ma vad cu sefii mei. O sa mi spuna cate zile vor sa ma intorc la servici si de asemeni, o sa semnez si un contract cu ei de KIT (keep in touch days). KIT inseamna ca in tot acest an de concediu de maternitate, am dreptul sa lucrez 10 zile fara sa mi pierd beneficiile!!! Si prima zi din cele 10 o am pe 17 ianuarie!!!!

Pentru mine (alaturi si de cele doua sarbatorite ale zilei: AlyMih si Alexia) ziua de 17 ianuarie va fi zi de sarbatorit!!! Am cazut de acord cu sotul, ca cel care merge a doua zi la servici sa nu se scoale noaptea. De aceea, in noaptea de 16-17 ianuarie, o sa i dau cateva butelcute de lapte pentru Imi si eu ma voi culca in sufragerie jos, ca sa am liniste si pace, ca de, a doua zi ma duc la servici!
De fapt am toata ziua training!!
Asa ca in acea noapte sotul se va scula. Eu poate va trebui sa ma scol doar o data ca sigur o sa am niste sani cat casa si ma vor scula ei pe mine!! Dar doar o data!!! Nu de 4 ori pe noapte!!! Abia astept mai feteleor!!

Weekendul asta (vineri dupa amiaza) vin si socrii la mine, asa ca vom avea si noi extra help.

In rest, toate bune si frumoase!! Am sa iau pe rand recuperarea si sa raspund si eu cat mai mult!!!

Pupici si sa stiti ca mi a fost tare dor de voi!!! Tare dor!!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Bravo Miha!Ma bucur ca ti-a fost bine cu prietena;ca-ti vin socrii si ca o sa ai si tu o noapte de..somn
Felicitam bebe Imi care doarme in patutul ei
Ce tort ai facut pana la urma???
Si nu in ultimul rand,si noua ne-a fost dor de tine si postarile tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Navicula, iti dai seama ca mi-a placut muult, mama lui de dovleac, sa-l descopar eu abia acum....asa o bunatate...pai nu-ti mai trebuie prajituri:)))))) Acasa la mine in fam nu a facut mama niciodata..si acum era reticenta.....

Lori, bravo pt Luca lu' mama baiat de baiat :))))

Miha, te pup si ma bucur ca ai stat cu prietena, cred ca a fost placut, chiar daca te-ai obosit intelectual.

Fetelor, eu am mai incercat azi sa- i dau avocado simplu cu putin laptic matern sa vad daca-i place si a luat cu mare pofta. I-am facut ca un cir moale asa si tare a papat, o lingurita desigur, dar in 3 randuri, ca-i puneam pe varful linguritei. Acum ma opresc nu-i mai dau nimic ca astept pana la 6 luni, am facut doar probe sa vad daca ia papa ce-i dau. Suc de morcov cu mar a luat, piure de morcov cu pastarnac a luat si avocado a luat


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Pupam cu drag bucatica de Ericut mancacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Apropos Miha,cine-i fata de la avatarul tau ca nu seamana cu tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Off, off Miha las ca va faceti voi mari si cuminti
Drum bun la Londra.

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)


Multumesc mult Alina! Va pupic pe toti ai tai de la mic la mama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lori si Gliana va multumesc pentru gandurile frumoase. Lori, am facut blatul de tort de la reteta pe care ne ai dat o tu la tortul ala de mere si zahar ars, Dar nu am pus mere, am pus crema de prajituri si fructe de padure in el. Cremele au fost de vanilie si caramel.

Tocmai o alaptez pe Imi, o pun acum in patutul ei si ma culc si eu. Maine trezirea de dimineata si drum lung avem. Va pup pe toate si night night.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82
Insa mi-e groaza de recoltarea, prima data mi-a luat aproape o saptamana pana sa vad punguta cu ceva pipi.Tu cum ai procedat?Ai reusit din prima?


Anda eu am recoltat f usor urina la Maria.
Dupa ce am spalat-o bine in zona genitala am pus-o fara sa o sterg pe o paturica absorbanta si am asteptat sa faca pipi.
In momentul acela am prins jetul intr-un recipient din acela special cumparat de la farmacie.
E f usor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Andra care de care ziceai "De ce dragostea conteaza" o ai varianta tiparita sau cea de scribd. Am citit vreo 30 de pagini, imi place, dar ma dispera sa citesc pe calculator, si daca este de cumparat as cumpara-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

maammmaaa ce realizare !!!! Felicitari cavalere usor usor alrgi tu dupa mami . Loredana acum sa vezi ca daca a prins mijcarea si ii place tot o repeta :) sa ne povestesti
Mady felciitari pentru dintisor
Miha , hai ca sarbatorim pe 17 ian :)
noi am fost tare relaxate astazi : la plimbare, la cumparaturi si mi-am facut abonament la fitness incep de pe 20 ian, prima luna ma duc de 2 oi pe sapt si apoi de abonamentul urmator de 3 ori pe saptamana si am si un masaj gratis, plus ca este si langa casa
va pup si o noapte linistita !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

maammmaaa ce realizare !!!! Felicitari cavalere usor usor alergi tu dupa mami . Loredana acum sa vezi ca daca a prins miscarea si ii place tot o repeta :) sa ne povestesti
Mady felcitari pentru dintisor
Miha , hai ca sarbatorim pe 17 ian :)
noi am fost tare relaxate astazi : la plimbare, la cumparaturi si mi-am facut abonament la fitness incep de pe 20 ian, prima luna ma duc de 2 ori pe sapt si apoi de abonamentul urmator de 3 ori pe saptamana si am si un masaj gratis, plus ca este si langa casa
va pup si o noapte linistita !





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Fetelor va spuneam ca nu prea am avut succes cu supa de legume,
asa ca am scos telina si cine credeti ca mananca cu pofta acum supica ?.... Maria
Azi a fost a treia zi.... si de maine incercam legume aburite ca ne-am luat steamer.
In rest ce sa va zic, intram si noi in categoria bebeilor maraiti, posibil de la dintisori.
Am facut programare la dr pe 20 pt vaccinul de 6 luni , cantarit si masurat si poate vede dr ceva modificari la gingiuta ca eu ma uit ca vitelul la poarta noua.
Vroiam sa va mai intreb ceva, bebeilor vostri le cade parul ?
Ca Maria m-a terminat, peste tot e numai par de la ea, nu stiu de unde mai are par pe cap la cat par gasesc pe paturica si pe hainute .
Felicitam si noi atat bebeii care au mai adaugat o lunita cat si pe cei carora le-au dat dintisori.
Va pupam dulce si pe mamici si pe pitici !


Mergi la inceput