Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Cate o pentru fiecare....cu intarziere va multumesc pentru toate urarile si gandurile buna!
Azi am avut o zi de kk-o....sunt racita cobza si am avut o migrena nenorocita care ma tinut toata ziua in pat.
Norocul meu este Maria care a avut toata ziua grija de Luca...si el mititelul doar a papat si a facut nani
Sunt varza, am mancat putin-putin, nu am putut deloc sa beau nimic, sunt super-obosita, am vomat de vreo 3 ori....si in fiecare an, de ziua mea, se intampla ceva asemanator.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Gliana, Navicula felicitari pentru bebeii care gust atot din ce da mami!

Alina o sa incerc si eu asa.Eu am cumparat pungute de la farmacie si, desi mi-a explicat si Paula cum sa recoltez ff greu am reusit am pus de-a pungi si am stat la panda, dar mereu pe langa se ducea pipilica, pana cand am obtinut si eu ceva in punga, de aproape nu doreau sa-mi ia la laborator ca e prea putinpup]Acum sa reusesc sa o prind cand face...uneori e asa rapida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

multumim!!!

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Cate o pentru fiecare....cu intarziere va multumesc pentru toate urarile si gandurile buna!
Azi am avut o zi de kk-o....sunt racita cobza si am avut o migrena nenorocita care ma tinut toata ziua in pat.
Norocul meu este Maria care a avut toata ziua grija de Luca...si el mititelul doar a papat si a facut nani
Sunt varza, am mancat putin-putin, nu am putut deloc sa beau nimic, sunt super-obosita, am vomat de vreo 3 ori....si in fiecare an, de ziua mea, se intampla ceva asemanator.







Mamica de Luca Pavel 05.08.2011 & Maria Alexandra 29.05.2003




La multi ani! tot cu intarziere
Bravo copilasi cuminti ce au avut grija de mami de ziua ei. Migrenele astea sunt tare pacatoase. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALINAOPREA

Fetelor va spuneam ca nu prea am avut succes cu supa de legume,
asa ca am scos telina si cine credeti ca mananca cu pofta acum supica ?.... Maria
Azi a fost a treia zi.... si de maine incercam legume aburite ca ne-am luat steamer.
In rest ce sa va zic, intram si noi in categoria bebeilor maraiti, posibil de la dintisori.
Am facut programare la dr pe 20 pt vaccinul de 6 luni , cantarit si masurat si poate vede dr ceva modificari la gingiuta ca eu ma uit ca vitelul la poarta noua.
Vroiam sa va mai intreb ceva, bebeilor vostri le cade parul ?
Ca Maria m-a terminat, peste tot e numai par de la ea, nu stiu de unde mai are par pe cap la cat par gasesc pe paturica si pe hainute .
Felicitam si noi atat bebeii care au mai adaugat o lunita cat si pe cei carora le-au dat dintisori.
Va pupam dulce si pe mamici si pe pitici !


Alina de Carla Maria (13 iulie 2011)
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou

Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani






Lui Robert nu i-a picat par de cand s-a nascut cu toate ca stiam ca le pica o parte din par.(Ada ramasese fara par in spate, cum dormea pe spate). Nu cred ca e o problema daca ii pica parul Carlei acum.

Si eu am observat ca Adei nu ii placea gustul de pastarnac si patrunjel in legume si nu i le-am mai dat o lunga perioada de timp. Mananca acum supa crema de legume si recupereaza :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Apropos Miha,cine-i fata de la avatarul tau ca nu seamana cu tine?

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png





hahaha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

alexia......suupeeeeeerrbbbbbb. sa te simti biineeeee!,

alina, sa stii ca am mai auzit ca nu le place copiilor telina.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Andra care de care ziceai "De ce dragostea conteaza" o ai varianta tiparita sau cea de scribd. Am citit vreo 30 de pagini, imi place, dar ma dispera sa citesc pe calculator, si daca este de cumparat as cumpara-o.

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)


O am pe calculator. Si pe mine ma dispera sa citesc pe calculator, nici n-am terminat-o, si de cand tot citesc la ea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

EMMA-IOANA de Andy08
RARES-MIHAI de Mady

Anamaria bafta azi la examen .

Lori felicitari pentru baiatul mare, bravo Luca . Acum sa te tot tii misuneli prin pat.

Anda la mine a fost usor, nu pot sa zic ca mi-a iesit din prima (prima data a facut si kaka si s-a umplut punguta cu de toate ). Speli bine, fixezi pungulita si pui pe deasupra pampersul ca sa stea pungulita fixa. Eu am recoltat dimineata cand stiu ca face mai mult. Bafta!

Miha bafta la intalnirea cu sefii. De Imi ce sa-ti zic probabil trebuie sa continuati tratamentul pt reflux. Si eu oprisem administrarea de motilium si mi-a varsat de vreo 2 ori (nu asa cum povestesti tu, dar a varsat) si continui pt ca vad ca ii face bine. Iti doresc sa-ti iasa planul de bataie pus la punct cu sotul, desi sunt sigura ca daca Imi o sa planga nu te lasa sufletul sa nu te duci la ea.

Gliana bravo pt Eric, se vede ca e pregatit sa incerce si mancarica. Bafta o data ce incepeti diversificarea. Copii nostri sunt nascuti in aceeasi zi, dar noi am inceput mai devreme pt ca nu ia in greutate cum trebuie, este pe minus cu 1 kg ceea ce la greutatea lor conteaza enorm.

Alinaoprea ma bucur ca ai descoperit ce nu-i placea Mariei. Eu asa am patit la Razvi cu radacina de patrunjel, am incecat la intervale mari de timp sa o mai introduc dar nu a vrut si pace, nici acum nu o suporta in ciorbita. Este normal sa le cada parul, puful acela de inceput o sa fie inlocuit treptat cu par. Eu la Andra nu am vazut, insa Razvi era campion, lasa caciulita neagra.

Noi suntem binishor, s-a obisnuit cu marul aburit cu suc de morcov, sambata incercam banana. Vrea sa se ridice in fundulet, de cate ori o iau de manute se incordeaza si aproape se ridica singura. E foarte interesata de jucarii, aseara s-a jucat cu locomotivele lui Razvi , sper sa-si tina obiceiul ca tare nu as vrea sa investesc in papusi mai ales ca sunt si urate.

Va , o zi usoara tuturor

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

in aceeasi zi, da??? nu am stiut..pune data la semnatura
si cate kg are bebelina acum?
Multa sanatate sa aveti!


La multe lunite sarbatoritilor! pupicei pe nasucuri

Mergi la inceput