Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui Burtocika

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

a! si sa va mai zic ca dl. alex si-a descoperit picioarele pe care le suge de zor, prin papucei, botosei, salopeta. iar cand le prinde goale ... hmmmm, deliciu, cu toate scamele adunate de pe salopete
v-at prins ca doarme, nu?

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Si noi, si noi, de ceva vreme deja !!! Am pe masa 4-5 perechi de sosete, ca sa o schimb cand se uda, si jonglez cu 2-3 salpoete. Plus bavetele pt ca saliveaza si uda salpoetele si body-urile sus ... Avem un bebe stropitoare

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele



La multi ani! La dublu, si de ziua numelui! Te pandeam sa-ti urez.

Noi avem niste bavetele dublate cu plastic, se baga si pe umeri, astfel incat stau fixate pe piept. Bebelusa voastra e stropitoare, noi zicem de al nostru ca e Saint Bernard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui Burtocika

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

a! si sa va mai zic ca dl. alex si-a descoperit picioarele pe care le suge de zor, prin papucei, botosei, salopeta. iar cand le prinde goale ... hmmmm, deliciu, cu toate scamele adunate de pe salopete
v-at prins ca doarme, nu?

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Si noi, si noi, de ceva vreme deja !!! Am pe masa 4-5 perechi de sosete, ca sa o schimb cand se uda, si jonglez cu 2-3 salpoete. Plus bavetele pt ca saliveaza si uda salpoetele si body-urile sus ... Avem un bebe stropitoare

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele



La multi ani! La dublu, si de ziua numelui! Te pandeam sa-ti urez.

Noi avem niste bavetele dublate cu plastic, se baga si pe umeri, astfel incat stau fixate pe piept. Bebelusa voastra e stropitoare, noi zicem de al nostru ca e Saint Bernard

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Anostru e buldog
Tot asa bavetele avem si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe lunite pentru
ERIC de lulusor
ANA de fecian

Sa fiti sanatosi si fericiti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Anda, nici eu nu i-am dat atata apa, dar dupa ce mi-a spus nutritionista chestia asta, i-am pus 2-3 linguri de apa/zeama in plus in pireul de legume. Si vad ca s-a reglat. Mai e si faptul ca incepe sa se regleze organismul ei, sa se obisnuiasca si cu mancare solida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Salutare si de la nou

Felicitari pt dintisorii aparuti. Multa rabdare mamicilor pt noptile mai grele.

Noi suntem bine. Doua nopti se culca la 12, doua la 10. Nu mai inteleg nimic. Macar reusesc sa-l culc cam 3-4 ore peste zi. M-am prins ca pe burta doarme f bine, asa ca uneori, dupa ce-l adorm la san, il arunc pe burta printr-o manevra super rapida ca sa nu se trezeasca. Doarme asa max o ora, dar reusesc si eu sa mai fac ceva prin casa.
Pe spate nu ar rezista nici 2 minute.
Noptile la fel, supt la max 3 ore.

In rest, m-am simtit lipsita de inspiratie si v-am citit din umbra.

Va pup si sa speram ca maine vom fi mai odihnite.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Salutare si de la nou

Felicitari pt dintisorii aparuti. Multa rabdare mamicilor pt noptile mai grele.

Noi suntem bine. Doua nopti se culca la 12, doua la 10. Nu mai inteleg nimic. Macar reusesc sa-l culc cam 3-4 ore peste zi. M-am prins ca pe burta doarme f bine, asa ca uneori, dupa ce-l adorm la san, il arunc pe burta printr-o manevra super rapida ca sa nu se trezeasca. Doarme asa max o ora, dar reusesc si eu sa mai fac ceva prin casa.
Pe spate nu ar rezista nici 2 minute.
Noptile la fel, supt la max 3 ore.

In rest, m-am simtit lipsita de inspiratie si v-am citit din umbra.

Va pup si sa speram ca maine vom fi mai odihnite.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

buna seara .....
La multe lunite pentru
ERIC de lulusor
ANA de fecian

Laura bine ai revenit felicitari pentru dintisor si pentru kg !!
Corry si voi aveti dintisor ?? wow ! felicitari
Apa si noi bem dupa masa de pranz max 20ml, nu vrea mai mult deloc si oricum cand vede biberonul vrea doar ea sa il tina si imi da peste mana ...dintisor nu avem inca, dar si noi semnam condica cu ultimele zile crunte, urla jos, urla in pat, pe salteluta, in brate , oricum urla parca o taie cineva , gingia nu o are modificata, papata este, schimbata la fel....dar doarme noapte, bine cu o trezire la 5 dimineata (doarme de la 9seara la 8 dimineata ) ...deci daca ar avea ceva ar face urat si noaptea ...ma depaseste sincer , a dormit azi toata ziua max 1 ora (dar este mult) ....
va pup pe toate si sa speram la zile mai bune ca altfel , vb Robertei ne cad dintii ca parul este dus deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Buna seara si de la noi!
Evident noi intram cand sunt piticii in pat, ne facem si noi de cap [:P]
Va multumim fetelor pentru urari, din pacate noi nici ca nu avem timp de asa ceva.

Krissy am vazut ca iarasi m-ai sunat, de obicei intre 6 si 8,30 suntem ocupati cu copii: pus la somn, baitza, papica, jucat si in consecintza telefoanele sunt lasate in sufragerie. O sa mai incerc sa te sun eu. Tu cand poti fii sunata? Nu de alta dar sa reusim sa vb ca altfel...ne vom tot petrece. Pupici draga mea!

Legat de temperatura: eu asa stiu , ca pana in 39 de grade rectal nu ar trebui sa se intervina. Cel putin noi nu am intervenit doar daca maraia. Cand maraie ii dau paracetamol. atat. Nu cred ca are rost sa bagati medicamente in copii chiar la orice . 37.6 poate fi foarte bine si o eroare de masura (0.1-0.2 fiind ceva absolut normal). Deci nu va impacientati chiar la orice. Mai ales ca piticii au crescut mai mari si acum chiar au sistemul imunitar ceva mai bine dezvoltat.

Cam atat a retinut neuronul meu. Sa ma iertati, merg si eu la somn. Va pup pe toate.

Aaa si felicitari dintzosilor!! Noi inca nu avem...am crezut ca o sa avem 3, na acum parca nu-i nici unul.

Si am inceput si noi putintel putintel sa papam cate ceva: un pic de mar copt si am incercat si niste par copt azi (cred ca nici o linguritza). atat cat sa stie de ce trage de farfurii.


Aaa si Ana azi s-a intors si ea singurica pe burtica. Si are un stil de deplasare gen rama stiu ca mai e un bebe in stilul asta. E haioasa rau...dar nu mai imi sta deloc locului cand o schimb...trebuie sa fiu super atenta de acum.

Un buchet de flori pentru voi frumoaselor!

oxidoni multumesc pentru nominalizare...dar sunt sigura ca si voi mamicilor aveti zile asemanatoare.
Gata acum chiar fug.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

M-am prins ca pe burta doarme f bine, asa ca uneori, dupa ce-l adorm la san, il arunc pe burta printr-o manevra super rapida ca sa nu se trezeasca. Doarme asa max o ora, dar reusesc si eu sa mai fac ceva prin casa.


Mami de Pusculeanu mic si iubit (24 aug 2011)


Eric nuumai pe burta doarme si ziua si noaptea, daca il las cu fata in sus 15-20 min max si se trezeste, asa noaptea se culca 9,10 se trezeste la 2 si la 5 , iar ziua doarme minim 1 ora.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Alexia, asa facea Eric si de cand l-am mai carat in portbb prin casa s-a linistit...nici crema pt gingii nu o mai fol...cred ca era alarma falsa,,,si nici racit nu e..stranuta el asa doar

Mergi la inceput