Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

Roberta si noi ne rasucim pe burta doar spre dreapta, si eu ma intrebam daca nu este vreo problema, dar nu cred
Anda noi pt constipatie cand avea 2 luni i-am dat un timp ceai de menta si a avut rezultate foarte bune, eu credeam ca intareste la burtica dar din contra dr mi-a zis ca ajuta tranzitul intestinal si asa a fost. Apa bem de la 3 luni, ii dau cat vrea el, dar mai putin inainte de masa ca sa nu se umfle in burtica,stii vb aia "face broaste in burta", bea cam 150 ml de apa pe zi, noi de cand cu rotavirusul suntem speriati rau de deshidratare, nu cred ca se poate pune problema de "prea multa apa", nu am mai auzit de asa ceva, e mai mult schimbi pampersul mai des, dar nu apar alte probleme.

In rest raportam lipsa poftei de mancare cu toate ca la 3 si la 8 dim a mancat cate 180 ml lapte deci in dimineata asta sunt mai linistita.De dormit doarme ziua cate 3-4 ore, destul de bine nu ma plang, dar in restul timpului tipa, maraie zici ca e Hulk si se transforma.Dintele nu mai iese o data

Felicitari pentru dintisori bebeilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Anda cat are in mod normal temperatura? Eu am 2 specimene diferite: Andra are in mod normal 37 - 37.1 temperatura, Razvi a avut intotdeauna 37.6-37.7 temperatura. Deci trebuie sa vezi si care e temperatura bebelinei in mod normal ca sa vezi ce inseamna febra pt voi. Oricum 37.6 nu este temperatura.

Laura bine ai revenit si felicitari pentru greutate. Sunteti inca pe LM cu completare sau ati trecut exclusiv pe LP? Bravo pentru dintisor si pt modalitatea de deplasare. Asa era si Razvi cand a inceput sa mearga de-abusilea. Ma bucur ca si Dani e ok.

Eu nu i-am dat apa pana acum, eu sunt fericita daca bea laptele. Probabil o sa incepem cu apa cand avem masa de pranz complet introdusa.

Am primit si rezultatele de la sumarul de urina si urocultura. Urocultura e ok, numai ca la sumar a iesit densitatea 1000 (interval de referinta 1010 - 1035) si Leucocite - urme. Vreau sa mai recoltez inca o data sa vedem ce si cum.

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:


La multi ani Mihaela !!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Buna dimineata! Un ceai? o briosa?
Luca la fel de marait si el ieri, dormim in reprize scurte, maxim o ora pe zi,dar aseara la ora 8 a picat. S-a trezit la ora 11, apoi la 2, 3, 4 si apoi la 7 super fresh si cu chef de joaca. Eu chiauna. Am verificat si nu se simte nici un dinte, nu se vede ca ar iesi, cred ca e doar maraiala de sezon. Adormit de dimineara de la 9 la 10.30 ceea ce e foarte bine.
iepurasii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:


La multe lunite:
FILIP de lissa_ana
ROBERT de bebinuta
TUDOR de eska



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

La multi ani ! Mihaela sa fi sanatoasa sa te poti bucura de familia ta frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

La multe
ERIC de lulusor77
ANA MARIA de fecian

FILIP de lissa_ana
ROBERT de bebinuta
TUDOR de eska - 11 august!

LA MULTI ANI
MAMI maria2mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele

La multi ani sarbatoritilor zilei!
La multi ani Maria2mami!

Laura felicitari pt grasun si pt dintisor!
Corry,Oxi, felicitari puilor pt dintisori !

Felicia !

Eu maine am examen si ca sa fim si noi in trend, ca vad ca sunt la moda bebeii plangaciosi, azi noapte Petru a stat treaz aproape toata noaptea, a plans sau a marait.

Nu a vrut nici san nici nimic, doar plimbat si batait! Daca si la noapte face la fel, sa vedeti ce examen o sa dau eu !

Azi la fel, suuper marait si nu vrea sub nici un chip sa stau jos cu el . Abia l-am linistit acum si doarme un pic...in brate evident.

Abia astept sa ii iasa si dintisorii astia, ca sunt chiauna.

In rest, pe burtica doarme si el noaptea.Dar asa doarme de la o zi.

Apa, i-am pus intr-o canuta cu cioc, o data, dar mai mult se joaca.

cam atat...mintea mea doarmeee

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Multumim de urari!
Astazi puisorul meu face jumatate de an! Va invitam la o felie de tort.
Ce repede a trecut timpul!
Azi noapte si el s-a trezit foarte des...nici nu mai stiu de cate ori l-am alaptat......sa fie burtica...sa fie dintisorii...sa fie apropierea de mami...sau de fapt sarbatoreajumatate de an.
La multe lunisoare sarbatoritior de azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebinuta

Multumim de urari!
Astazi puisorul meu face jumatate de an! Va invitam la o felie de tort.
Ce repede a trecut timpul!
Azi noapte si el s-a trezit foarte des...nici nu mai stiu de cate ori l-am alaptat......sa fie burtica...sa fie dintisorii...sa fie apropierea de mami...sau de fapt sarbatoreajumatate de an.
La multe lunisoare sarbatoritior de azi!

Bebinuta de
Ada(30 nov 2006) si de Robert (11 iulie 2011)



Multumim...sa fie sanatos!!!

La multe lunite sarbatoritilor, pupicei si multa sanatate!!!

Mergi la inceput